تقاضا برای ارتقاء مرکز رشد آموزش فناوریهای راهبردی نوین در انزلی

رضا مسرور در بازدید از مرکز ارتقا مهارت کارگران شهرک صنعتی شماره یک منطقه آزاد انزلی خواستار ارتقاء این مرکز به مرکز رشد آموزش فناوریهای راهبردی نوین و پیشرفته شد.
به گزارش فرینا، رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در نشست هم اندیشی ایجاد مرکز رشد آموزش فناوریهای راهبردی و نوین که در مرکز ارتقا مهارت شهرک صنعتی شماره یک این منطقه با حضورمدیرکل و معاونین فنی و حرفه ای استان و مدرسان این مرکز آموزشی و معاونین سازمان برگزار شد خواستار ارتقای این مرکز به مرکز رشد فناوریهای راهبردی نوین و پیشرفته شد.

مدیرعامل سازمان با قدردانی از فعالیتها و اقدامات صورت گرفته و با اشاره به طرح ها و توانمندیهای خوبی که در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان وجود دارد بر لزوم بهره گیری از ظرفیتهای این منطقه تصریح کرد افزود: همزمان با ارتقا این مرکز به مرکز آموزشی فناوریهای پیشرفته، انتقال تکنولوژی و آموزش و مهارت حائز اهمیت است و برای نیل به این منظور باید برنامه عملیاتی مشترک تدوین شود.

وی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد انزلی در حال پیگیری و اجرای مباحث مرتبط با اقتصاد مقاومتی است اظهار داشت: ایجاد مراکز رشد آموزش فناوریهای نوین در مناطق آزاد به عنوان بخشی از پروژه های اقتصاد مقاومتی این مناطق در دستور کار قرار دارد که در سازمان منطقه آزاد انزلی نیز از برنامه های اصلی به منظور تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی است.

مسرور حمایت سازمان متبوع خود را از گسترش آموزشهای مهارتی و عملیاتی در سطح منطقه آزاد انزلی اعلام کرد و گفت: با عنایت به اینکه طی دو سال اخیر ایجاد اشتغال مولد از مهمترین اولویتهای این سازمان در حوزه اشتغالزایی بوده است، توسعه و ارتقای فعالیتهای آموزشی این مرکز، به رشد شاخص های بهره وری نیروهای شاغل در سطح منطقه آزاد انزلی منجر می شود و این سازمان افراد آموزش دیده را به واحدهای تولیدی منطقه و موسسات کاریابی منطقه معرفی می نماید تا برای کارآموزان علاقمند به طی دوره های فنی حرفه ای انگیزه مضاعف ایجاد شود.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به مذاکرات خود با دکتر سازگارنژاد رئیس آموزش فنی و حرفه ای کشور در بازدید ایشان از منطقه اظهار داشت: طرح های خوبی در این جلسه برای استفاده از ظرفیت مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان در منطقه آزاد انزلی ارائه شد که می بایست اقدامات مناسب برای عملیاتی شدن مباحث راهبردی مطرح شده در این نشست صورت پذیرید.

در ادامه رحیم عطایی پور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان با بیان اینکه توسعه منطقه آزاد انزلی تاثیرات مثبتی در اشتغال نیروهای آموزش دیده جویای کار و ارتقا مهارت کارگران این مرکز خواهد داشت، اضافه کرد: این مرکز از مراکز ممتاز استان است و با حمایتهای استاندار محترم و تلاشهای اداره کل گیلان با دارا بودن مقام پنجم در حوزه آموزش فنی و حرفه ای کشور، رشد آموزشهای مهارتی و ارائه فناوریهای راهبردی نوین را در اولویتهای خود قرار داده است.

وی با اشاره به نقش محوری منطقه آزاد انزلی در توسعه استان و منطقه خواستار بهره مندی سازمان متبوع خود از ظرفیت های منطقه برای توسعه برنامه های در دست اجرا شد و افزود: فناوری در حوزه های شبیه سازی، طراحی برد الکترونیک، انرژی های نو، کنترل هوشمند حمل و نقل، فناوری اطلاعات، خرید و فروش آنلاین و تجارت الکترونیک، تولیدگیاهان دارویی، فناوری زیست محیطی و جمع آوری آبهای سطحی بهمراه مکانیک خودروهای پلاک منطقه، از جمله مهمترین طرح های عملیاتی و اجرایی این مرکز برای همکاریهای مشترک با سازمان منطقه آزاد انزلی است.

امید ظهور رئیس مرکز ارتقا مهارت کارگران شهرک صنعتی منطقه آزاد انزلی به بیان عملکرد این مرکز پرداخت و گفت: این مرکز در سال 1388 با اعتبار 15 میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت و در شش کارگاه فعال آن در سال گذشته 1182 نفر از دوره های آموزشی مختلفی بهره مند شدند.
گفتنی است که در ابتدای این دیدار مسرور و هیات همراه از کارگاه های آموزشی در حال برگزاری مرکز ارتقا مهارت کارگران اداره کل فنی و حرفه ای گیلان در شهرک صنعتی شماره یک منطقه آزاد انزلی بازدید کردند.

برچسب ها : انزلی منطقه آزاد
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو