ضرورت فرهنگ سازی عمومی در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس  در نشست جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولید شهرستان جلفا  با اشاره به اینکه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی به یک مدت زمان خاص و سال اختصاص ندارد گفت : اقتصاد فرهنگی عامل اصلی رشد و شکوفایی اقتصادی در دیگر بخش‌ها است که نهادینه شدن آن یک ضرورت اجتناب ناپذیر در جامعه کنونی است.

به گزارش فرینا، محسن عرب باغی همچنین با اشاره به افزایش بهره وری و استفاده درست از زمان در مجموعه های تولید و دستگاه های اجرایی گفت : صرفه جویی و مصرف بهینه امکانات دولتی در راستای افزایش سرمایه گذاری و رونق اقتصادی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: نقطه شروع اقتصاد مقاومتی، سیاستگذاری برای اصلاح الگوی مصرف است. مصرف، تولید را جهت می‌دهد و این دو درکنارهم، جهت سرمایه گذاری را مشخص می کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت :در این راستا باید از واردات بی رویه کالا و خدمات جلوگیری کرد ونگرش تکثرگرایی و زیاده خواهی، فرهنگ مصرف گرایی و تجمل گرایی، اسراف از میان برداشت.

عرب باغی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره اینکه سیاست های بانکی کشور جوابگوی نیاز های واحد های تولیدی نیست افزود : بهره های بانکی برای تولید به صرفه نیست،هیچگونه سازگاری‌ای با رونق تولید و اقتصاد مقاومتی ندارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس خاطر نشان کرد : حمایت از تولید موجب افزایش کارآفرینی، ایجاد اشتغال و در نتیجه ایجاد یک زنجیره اقتصادی مداوم و پایدار در راستای محقق شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی خواهد شد.
برچسب ها : منطقه آزاد ارس
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو