کیش اینوکس (20)/لزوم معرفی مقررات حقوقی در نمایشگاه

نمایشگاه بین‌المللی بورس، بیمه و بانک امسال برای نهمین دوره برگزار خواهد شد.برگزاری این نمایشگاه می‌تواند یک فرصت مناسب برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی باشد ( موضوعی که هدف اصلی برگزاری این نمایشگاه به شمار می رود).

نمایشگاه ببن المللی کیش یک فرصت مناسب برای نمایش گزینه‌های جذاب و مختف سرمایه‌گذاری در کشور است.در دوره‌های مختلف برگزاری این نمایشگاه همواره نکات قوت و امتیازات ایران به عنوان یک گزینه سرمایه‌گذاری مطلوب به خارجی‌ها معرفی شده است.به طور مثال در این نمایشگاه‌ها شاخص‌های مختلف اقتصادی مثل نسبت قیمت بر درآمد بازار سهام کشور معرفی می‌شود.این نسبت اگر در بازارهای سرمایه خارجی عددی بین 10 تا 15 است، در ایران زیر 10 قرار دارد.

این عامل یک گزینه مطلوب از دید سرمایه‌گذار خارجی است.شاخص‌های اقتصادی دیگر معرفی شده نیز به زعم خارجی‌ها جذاب هستند.به عبارت دیگر عمده شاخص‌های اقتصادی بازار سهام و دیگر بازارهای سرمایه‌گذاری کشور در مرحله اول یعنی جلب توجه خارجی‌ها موفق عمل خواهد کرد.

در مرحله بعد اما اگر یک خارجی بخواهد وارد بازار سهام کشور شود با انبوهی از قوانین و مقررات حقوقی برخورد می‌کند که هیچ آشنایی و درکی از آنها ندارد (این مقررات برای بسیاری از سرمایه‌گذاران داخلی نیز چندان قابل فهم نیست).

البته عدم تطابق نظام حقوقی کشورها با یکدیگر امری طبیعی است. یک سرمایه‌گذار خارجی در زمان ورود به بازارهای مالی کشور با ریسک‌های زیادی مواجه است.این سرمایه‌گذاران، ریسک سیاسی و ریسک زیرساخت‌های کشور را می‌پذیرد.

وحید واشقانی
مدیر امور حقوقی کانون کارگزاران ایران

روزنامه دنیای اقتصاد
 

**

 

 

هشتمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری کشور و سومین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی (کیش اینوکس) با حضور محمدرضا توسلی معاون توسعه مدیریت و مهدی بازارگان معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و مدیران سازمان خصوصی سازی، بورس و بازار سرمایه و صاحبنظران اقتصادی و سرمایه گذاری در جزیره کیش آغاز به کار کرد.

این رویداد با حمایت ارزنده دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سازمان منطقه آزاد کیش، به ویژه سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران، سازمان میراث فرهنگی، بیمه مرکزی ایران و دیگر نهادهای اقتصادی و مالی و همچنین صدها بنگاه اقتصادی داخلی و خارجی تا 13 آبان ماه در جزیره کیش برگزار می‌شود.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو