پتروشیمی های منطقه عسلویه پیشتاز صادرات

روند تولید محصولات پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، منطقه ماهشهر و نیز دیگر مناطق با توجه به برنامه ریزی های انجام شده روندی مطلوب را تجربه می کند و شرکت ها با توجه به میزان خوراک دریافتی و نیز برنامه های تعمیراتی اقدام به تولید با هدف تامین نیاز داخل و نیز صادرات می کنند.

به گزارش فرينا، بر اساس این گزارش در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تا پایان مهرماه، مجتمع پتروشیمی نوری با صادرات بیش از 750میلیون و هشتصد و هشتاد و نه هزار دلار از نظر ارزش پیشتاز شرکتهای تولیدی منطقه عسلویه بود و پتروشیمی زاگرس نیز با صادرات بیش از 426 میلیون و یکصد و نود و هشت هزاردلار رتبه دوم را به خود اختصاص داد.

همچنین، پتروشیمی پارس نیز با بیش از 423 میلیون و نهصد وپنجاه و سه هزاردلار صادرات، درجایگاه سوم قرار گرفت.

پتروشیمی های آریا ساسول و پردیس نیز به ترتیب با بیش از 360 و 187 میلیون دلاراز دیگر شرکت های پتروشیمی صادر کننده منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بودند.

صادرات منطقه ماهشهر

در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی( ماهشهر)، مجتمع پتروشیمی بندر امام موفق شد ازابتدای سال تا پایان مهرماه 414 میلیون دلار انواع محصولات تولیدی خود را روانه بازارهای بین المللی کند.

پتروشیمی مارون نیز با بیش از 252 میلیون و نهصد و سیزده هزاردلار صادرات رتبه دوم را میان صادرکنندگان این منطقه به دست آورد و پتروشیمی لاله نیز موفق شد صادراتی بیش از 163 میلیون دلاری را تجربه کند.

صادرات دیگر مناطق

بر پایه این گزارش، در دیگر مناطق نیز پتروشیمی خارک پیشتاز بود و صادرات این مجتمع پتروشیمی تا پایان مهرماه به به بیش از160 میلیون دلاررسید و پتروشیمی های شازند با حدود156 میلیون دلار وپلیمرکرمانشاه121 میلیون دلار دررتبه های بعدی قرار گرفتند.

این گزارش می افزاید: صادرات انواع محصولات پتروشیمی درمهرماه نیزهمانند نیمه نخست امسال روندی مطلوب را شاهد بود و دراین ماه درمجموع 1.557.49 هزارتن محصول به ارزش 584.435 میلیون دلار صادر شد.

بر اساس این گزارش، مجموع صادرات محصولات پتروشیمی در 7 ماه گذشته به بیش از 11 میلیون و هفتصد هزار تن به ارزش حدود 4 میلیارد و هشتصد و هشت هزاردلار رسید.امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو