دوشنبه 30 ارديبهشت 1398

برگزاری همایش طب سنتی در بندر شهید رجایی

همایش "طب سنتی، راهکارهای سلامتی" در منطقه ويژه بندر شهید رجایی برگزار شد.

به گزارش فرينا، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، برگزاری همایش طب سنتی را گامی مهم و قابل تقدیر از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع این اداره کل برای افزایش آگاهی عمومی و گسترش فرهنگ سلامتی در بین کارکنان عنوان کرد.

اله مراد عفیفی پور از نیروهای انسانی به عنوان سرمایه کلیدی یک سازمان نام برد که سلامت آنها باید مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد.

عفیفی پور انجام معاینات ادواری را از جمله الزامات تمامی دستگاه های اجرایی برای سنجش و پایش سلامتی کارکنان دانست و گفت: انجام این معاینات صرفا نباید به یک سری آزمایشات منحصر شود و نتایج آن باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: باید به گونه ای آسیب شناسی صورت گیرد که اگر یک بیماری در بین کارکنان به شکل اپیدمی دیده می شود، در خصوص راه های درمان و پیشگیری از ابتلا و گسترش آن چاره اندیشی شود.

در ادامه این همایش، متخصص طب سنتی و اسلامی در خصوص تغذیه و تدابیر حفظ تندرستی با توجه به اصول طب سنتی به سخنرانی پرداخت.

بهمن شفیعی با اشاره به اینکه دانش طب سنتی در ایران قدمتی هفت هزار ساله دارد، گفت: این دانش بومی تأکید ویژه ای بر روی تدابیر خودمراقبتی به عنوان عامل مهم پیشگیری از ابتلاء به بیماری دارد این در حالی است که در پزشکی نوین به جای درمان، سرکوب علایم بیماری در کانون توجه قرار دارد.

شفيعي بر لزوم اصلاح سبک زندگی کارکنان و نحوه تغذیه آنان به عنوان عاملی موثر برای پیشگیری از ابتلاء به بیماری ها و حتی درمان آن تأکید کرد.

لازم به ذکر است، در بخش دیگری از این همایش که به همت معاونت توسعه مدیریت و منابع اداره کل بنادر ودریانوردی و تشکل مردم نهاد حافظان محیط زیست بندر و دریا برگزار شد، از پنج نفر از کارکنان و شرکت های مشارکت کننده در زمینه انجام معاینات ادواری تجلیل بعمل آمد و در پایان نیز، سخنران برنامه به پرسش های حاضرین پاسخ گفت.

گفتنی است، نمایشگاه عرضه محصولات و داروهای گیاهی نیز به عنوان بخش جنبی این همایش با استقبال گسترده شرکت کنندگان مواجه شد.امتیاز به خبر :