دوشنبه 30 ارديبهشت 1398

امضاء تفاهم نامه همکاری بندرامیرآباد با بندر آنکونا ایتالیا

منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد و بندر آنکونا در زمینه های دریایی و بندری تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش فرينا، مدیر بنادرودریانوردی ومنطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: در راستای سفر هیات اقتصادی مازندران به استان مارکه ایتالیا، تفاهم نامه همکاری در زمینه های دریایی، بندری و سرمایه گذاری فی مابین بندر امیرآباد و بندر آنکونا با حضور استانداران استانهای مازندران و مارکه منعقد شد.

علی خدمتگزار با اشاره به اینکه این سفر به دعوت استاندار مارکه و در پاسخ به بازدید اخیر هیات اقتصادی ایتالیا از بندر امیرآباد انجام شد افزود: در این تفاهم نامه با توجه به موقعیت ویژه بندر امیرآباد در مسیر کریدور بین المللی شمال جنوب و دسترسی به کشورهای حوزهCIS، ترانزیت کالا از کشورهای آسیای مرکزی  به اروپا از طریق بندر امیرآباد مورد تآکید قرار گرفت.

خدمتگزار به ۱۰۶۰ هکتار اراضی پشتیبانی جهت سرمایه گذاری در بندر امیرآباد و شرایط ویژه گردشگری دریایی مازندران اشاره كرد و گفت: یکی از بندهای این تفاهم نامه واگذاری زمین به سرمایه گذاران ایتالیایی برای  استقرار صنعت ساخت کشتی های مسافربری در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد است.

مدیر بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد در پایان با بیان اینکه در دریای خزر حمل و نقل کالاهای فله و خشک از رونق خوبی برخوردار است، یکی دیگر از بندهای این تفاهم نامه را مشارکت سرمایه گذاران دو طرف در ورود کشتی های فله به دریای خزر عنوان کرد.
 

 

امتیاز به خبر :