ایجاد هاب صادراتی محصولات پتروشیمی ایران به اکراین

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اشاره به آشنایی اوکراین به بازارهای اروپایی، گفت: این کشور می تواند زمینه لازم را برای صادرات محصولات پتروشیمی ایران به اروپا فراهم کند.

به گزارش فرینا، مرضیه شاهدایی پس از دیدار با سرگی بوردیلیاک، سفیر اوکراین در ایران افزود: این جلسه پیرو امضای تفاهم‌نامه مشترک ایران و اوکراین که یکی از موارد آن همکاری ۲ کشور در زمینه انرژی و صنعت پتروشیمی است، برگزار شد.
شاهدایی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری سرمایه گذاران اوکراینی در ایران به صورت همکاری مشترک را از محورهای مذاکره اعلام کرد و گفت: ایجاد هاب صادراتی محصولات پتروشیمی ایران به اروپا در اوکراین، گسترش دانش فنی میان ۲ کشور و بررسی محصولات پالایشگاهی اوکراین به عنوان خوراک پتروشیمی به منظور ایجاد صنعت پتروشیمی در این کشور نیز از دیگر زمینه‌های همکاری مطرح شده در این دیدار بود.
وی با اشاره به آشنایی اوکراین با بازارهای اروپایی، تصریح کرد: محصولات پتروشیمی ایران می تواند به حالت سوآپ به اروپا صادر شود و یا اوکراین زمینه را برای صادرات مستقیم محصولات پتروشیمی ایران به اروپا ایجاد کند.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اشاره به این که اوکراین از لحاظ ذخایر نفت و گاز فقیر است، افزود:  این کشور تنها سه پالایشگاه نفت دارد که خوراک آن از روسیه تامین می‌شود.
شاهدایی با بیان این که اوکراینی‌ها مصرف کننده محصولات پتروشیمی هستند، گفت: سفیر این کشور گفته است که پس از اجرایی شدن برجام، رابطه تجاری ۲ کشور و به دنبال آن واردات محصولات پتروشیمی ایران به اوکراین گسترش خیره‌کننده ای داشته است.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، اوکراین را یکی از بازارهای شرکت‌های پتروشیمی ایران دانست و افزود: صادرات محصولات پتروشیمی کشور در ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۷، رشد ۷۰ درصدی نسبت به سال‌های گذشته داشته است.


 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو