پنج‌شنبه 29 فروردين 1398

اخبار اقتصادی | صنایع کوچک و متوسط 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کردند

  • شنبه 2 دی 1396 - 15:12
  • 0 دیدگاه
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نزدیک به 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی برای 37 پروژه کشور در یکصد روز نخست دولت دوازدهم در حوزه صنایع متوسط و کوچک جذب شده است.

پایگاه خبری مناطق آزاد (فرینا) | اخبار اقتصادی | ایرنا نوشت: «محمد شریعتمداری» با اشاره به هدف گذاری رشد متوسط هشت درصدی سالیانه اقتصاد کشور در برنامه ششم توسعه، تصریح کرد: برای رسیدن به این میزان رشد و با در نظر گرفتن سهمی که برای صنعت و معدن در قانون برنامه پیش بینی شده است، نیازمند جذب سالیانه دستکم 54 میلیارد دلار منابع خارجی هستیم.
وی گفت: برپایه آمارهای بین المللی منتشره، جذب منابع خارجی در ایران برای سال ٢٠١٦ نزدیک به 64 درصد رشد کرده اما همچنان برای دسترسی به اهداف برنامه، نیاز به جهش های فوق العاده است که فضای داخلی و بین المللی برای تحقق آن باید فراهم شود.
شریعتمداری با اشاره به میزان سرمایه گذاری خارجی جذب شده در دولت دوازدهم، گفت: در صد روز نخست دولت دوازدهم، حوزه جذب منابع خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت موفق به جذب نزدیک به 2 میلیارد دلار برای 37 پروژه کشور در حوزه صنایع متوسط و کوچک شده که این میزان علاوه بر جذب منابع خارجی شرکت های بزرگ فولاد، مس، خودروسازی ها و نظایر آنها است.
وزیر صنعت معدن و تجارت تصریح کرد: این آمار نشان می دهد که در فضای پسابرجام با وجود همه فشارهای آمریکا، علاقه مندی به سرمایه گذاری در ایران با اقبال کشورهای مختلف سرمایه گذار مواجه است.
وی بیان داشت: برای رسیدن به اهداف مورد نظر در جذب سرمایه خارجی باید مقررات و قواعد جذب منابع خارجی را روان، آسان و در محدوده زمانی اندکی انجام دهیم.
پیشتر «افروز بهرامی» مدیرکل سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرده بود: بر اساس آمارهای بین المللی ارائه شده از سوی آنکتاد (کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل)، ایران با جذب سه میلیارد و 372 میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال 2016، رشدی 64 درصدی در این زمینه نسبت به سال 2015 میلادی تجربه کرده و از این نظر جزو کشورهای پیشتاز منطقه محسوب می شود.

برچسب ها : اخبار اقتصادی
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو