عملیات اجرایی آب شیرین کن منطقه ویژه لامرد بزودی آغاز می شود

با تعیین برنده مناقصه احداث آب شیرین کن منطقه ویژه اقتصادی لامِرد، عملیات اجرایی این پروژه برای تامین آب شرب و صنعتی مورد نیاز کوتاه مدت صنایع مستقر در این منطقه به زودی آغاز می شود.

به گزارش فرینا، همزمان با هفته وحدت و میلاد پیامبر گرامی اسلام و امام جعفر صادق (ع) ، پیمانکار مجری احداث آب شیرین کن در این منطقه تعیین و ضمن ابلاغ مفاد پیمان مقرر است طی روزهای آینده این عملیات آغاز شود.
آب شیرین کن مورد اشاره تا 70 لیتر در ثانیه ظرفیت شیرین سازی آب های موجود در محدوده این منطقه را دارد که به صورت کوتاه مدت آب شرب و همچنین صنعتی صنایع مستقر در این کانون صنعتی کشور را تامین می کند و بر اساس برنامه در اولین مرحله تا قبل از آغاز سال جدید تامین آب مورد نیاز برای مجتمع بزرگ آلومینیوم جنوب واقع در این منطقه از این محل انجام می شود.
اعتبار تخصیص یافته برای این پروژه 270 میلیارد ریال است که از محل اعتبارات طرح های عمرانی ایمیدرو تامین و پرداخت می شود.
بر اساس این برنامه قرار است طرح انتقال ۱۵ میلیون متر مکعب آب شیرین شده خلیج فارس به دشت لامرد نیز در بازه زمانی تقریبی سه ساله به مرحله اجرا در آید که با تکمیل این پروژه علاوه بر تامین آب مصرفی صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، آب مصرفی شهرها و روستاهای نواحی پیرامونی نیز تامین خواهد شد.
آب، برق و گاز به عنوان نیازهای اساسی برای استقرار صنایع انرژی بر در منطقه ویژه لامرد از اولویت برخوردار است که به رغم پاره ای محدودیت ها، روند تامین و انتقال آنها به این کانون صنعتی در حال انجام است.
منطقه ویژه اقتصادی لامرد در جنوب استان فارس واقع است و به دلیل مزیت های فراوان همچون دسترسی به کانون های انرژی، منابع، محورهای مواصلاتی و معافیت های مالیاتی و گمرکی میزبان صنایع مهمی نظیر آلومینیوم، فروسیلیس، پتروشیمی است.

برچسب ها : منطقه ویژه لامرد
آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو