يکشنبه 30 دی 1397
جستجو به دنبال کلید واژه «بندر چابهار» - تعداد یافته ها 65 مورد

مشوق‌های سازمان بنادر و دریانوردی برای جذب صاحبان کالا در بندر چابهار

کشورهای هندوستان و افغانستان با علاقمندی فراوان به توسعه بندر چابهار می‌اندیشند و ما هم باید شرایطی ر‌ا فراهم کنیم که د‌ر کنار ارتقای سرمایه‌گذاری د‌ر این بندر، آمار تخلیه و بارگیری د‌ر بندر چابهار افزایش یابد .

جذب بیش‌از هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدایامسال تاکنون بیش‌از هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در بندر چابهار جذب شده است .

بندر راهبردی چابهار مسیر جدید صادرات قیر ایران می شود

معاون فنی و مهندسی شرکت نفت پاسارگاد ایران گفت: بندر راهبردی و مهم چابهار مسیر جدید صادرات قیر ایران به کشورهای مختلف دنیا می شود.

چابهار پروژه ای بین المللی است

عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: چابهار موقعیت ویژه استراتژیک و تجاری دارد، فرآیندی تک بعدی در منطقه نبوده بلکه پروژه ای بین المللی است.

دستور تسریع توسعه چابهار از سوی هندی‌ها

نزدیک شدن به آمادگی بندر چابهار برای آغاز کارکرد کامل خود در کنار فرآهم بودن تسهیلات مالی از سوی هندی‌ها، مهم‌ترین مسائلی بودند که در سفر سه روزه وزیر امور خارجه کشورمان به دهلی بر آن تاکید شد، هر چند وجود برخی مشکلات و لزوم حل آن نیز در جلسات مقامات مختلف مطرح شد.

صدای پای توسعه «مکران»

دریای عمان و سواحل مکران یک گنج کشف نشده است و بسیاری از کشورها، سازمان ها و نهادها اقدام به سرمایه گذاری و انعقاد توافقنامه هایی در بندر چابهار کرده اند که از آن جمله می توان به توافقنامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان به منظور توسعه این بندر اشاره کرد.

شمارش معکوس برای توسعه چابهار با الحاق "دو بندر"

درحالی معافیت چابهار از تحریم آمریکایی‌ها نقطه عطفی برای تحول این جغرافیای استراتژیک کشور به شمار می‌رود که به طور حتم تصویب نهایی الحاق بنادر شهیدبهشتی و شهیدکلانتری به محدوده این منطقه آزاد، می‌تواند سرعت توسعه اقتصادی چابهار را در تنگنای فعلی اقتصادی کشور افزایش دهد.

آمریکا بناچار بندر چابهار را از تحریم معاف کرد

استاد دانشگاه لایدن هلند گفت: برای درک اهمیت بندر چابهار همین نکته کافی است که بدانیم آمریکا در تحریم های اخیری که علیه ایران اعمال کرد بندر چابهار را به دلیل تاثیر گذاری جهانی آن و البته به دلایل منافعی که اروپا دارد معاف کرد.

مجوز تاسیس شعبه یک بانک ایرانی در بمبئی برای انجام تبادلات مالی

وزیر حمل و نقل هند گفت: در مقطعی هستیم که چابهار کارکرد کامل خود را آغاز کند.

چابهار کارکرد کامل خود را آغاز‌می‌کند / صدور مجوز تاسیس بانک ایرانی در هند

وزیر حمل و نقل هند پس از دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در جایگاهی هستیم که چابهار می‌تواند کار کرد کامل خود را آغاز کند.

آخرین اخبار آرشیو