جستجو به دنبال کلید واژه «بندر چابهار» - تعداد یافته ها 78 مورد

جابجایی حجم زیاد کالا از بندر چابهار نیازمند ساخت بزرگراه است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بندر چابهار با توجه به موقعیت راهبردی و افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری نیازمند ساخت بزرگراه برای انتقال حجم زیاد کالاهای صادراتی و وارداتی است.

سرمایه گذاری عمان در چابهار عملیاتی می‌شود؟

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: عمان می‌تواند از ظرفیت بندر چابهار برای ترانزیت انواع کالاها از آسیای میانه و مناطق مختلف استفاده کند. چابهار می‌تواند در زمینه بسته‎بندی کالاهای وارداتی به عمان نیز موثر واقع شود.

سهم یک درصدی بندر چابهار در تبادلات کالایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: 90 درصد تجارت دریایی از تنگه هرمز عبور می کند و 90 درصد صادرات نفتی نیز به این حوزه مربوط است، در حالی که سهم بندر چابهار در تبادلات کالایی فقط یک درصد است .

چابهار در اولویت توسعه ریلی

غربت راه‌آهن در بندرهای کشور، حکایت تازه‌ای نیست و سال‌هاست مسئولان درباره لزوم رساندن سهم ۱۵ درصدی فعلی بندرها از حمل‌ونقل ریلی به ۳۰ درصد سخن می‌گویند؛

تقویت مناسبات بین المللی در سایه ورود کالای کشور‌های منطقه CIS به بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: با ورود کالا‌های کشور ترکمنستان به بندر چابهار، بندر چابهار می‌تواند به عنوان دروازه ورود کالا‌های کشور‌های منطقه CIS و بازار‌های جهانی مطرح شود.

چابهار؛ امن‌ترین، نزدیکترین و ارزان ترین مسیر به بازار‌های منطقه ای

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: توافقنامه سه جانبه میان ایران، هند و افغانستان نقطه عطفی در تاریخ این کشورهاست و در این توافقنامه، چابهار نیز امن ترین، ارزانترین و نزدیکترین مسیر دسترسی به بازار های منطقه ای به شمار می‌رود.

گام های عملی تهران و دهلی برای توسعه روابط تجاری

ایران و هند توسعه هدفمند روابط تجاری را در پیش گرفته اند و بر این اساس در طول یک سال گذشته تجارت ایران و هند ۳۰ درصد رشد داشته است و به رقمی حدود ۱۷ میلیارد دلار در سال رسیده است.

رشد 30 درصدی تجارت ایران و هند علی‌رغم تحریم‌ها

سفیر دهلی نو در تهران گفت: علی‌رغم فشارها و تحریم‌ها در طول یک‌سال گذشته تجارت ایران و هند ۳۰ درصد رشد داشته و به رقمی حدود ۱۷ میلیارد دلار در سال رسیده است.

مرزهای جنوب شرق فرصت طلایی برای رونق اقتصاد

مرزهای جنوب شرق ایران در سیستان و بلوچستان فرصت طلایی را برای مبادلات کالا به کالا با کشورهای همسایه فراهم کرده تا ضمن تامین کالاهای ضروری کشور صادرات نیز به بهترین شکل رونق گیرد. 

اسکله رو ـ رو ریلی تا پایان سال در بندر امیرآباد احداث می‌شود

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت: بحث ترانزیت ریلی برای مشتریان بندر امیرآباد ازجمله کشورهای عضو CIS اهمیت ویژه‌ای داشته و به‌شدت پیگیر راه‌اندازی آن هستند. با راه‌اندازی این خط این کشورها می‌توانند از ایران به آذربایجان و سپس به کشورشان ترانزیت داشته باشند.

آخرین اخبار آرشیو