جستجو به دنبال کلید واژه «بندر چابهار» - تعداد یافته ها 80 مورد

هند و ایران روند پیشرفت پروژه چابهار را بررسی کردند

ویجی گوخال و سید عباس عراقچی معاونان وزارت امور خارجه هند و ایران روند پیشرفت پروژه های مشترک ارتباطی و زیرساختی از جمله راه اندازی کامل بندر چابهار را بررسی کردند.

توسعه بندر چابهار موجب تقویت همکاری های بین المللی می شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بندر چابهار به واسطه برخورداری از موقعیت ترانزیتی واردات و صادرات کالا فرصتی بی نظیر برای کشورهای همسایه است.

چابهار؛ قلب تپنده توسعه اقتصادی مکران

چابهار با ظرفیت‌های بیشمار اقتصادی، تجاری، ترانزیتی، گردشگری، کشاورزی و متصل بودن به آب‌های آزاد قلب توسعه شرق و جنوب شرق به ویژه منطقه مکران محسوب می‌شود. چابهار با توجه به موقعیت راهبردی، بزرگترین بندر اقیانوسی کشور است که اهمیت زیادی برای سرمایه‌گذاران ایرانی و کشورهای حاشیه اقیانوس هند و همسایگان ایران دارد.

رشد 26 درصدی ورود و خروج کشتی به بندر امیرآباد نسبت به مدت مشابه سال قبل

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت: تخلیه و بارگیری در بندر امیرآباد تا به امروز حدود 25 درصد و صادرات آن نزدیک به 77 درصد رشد داشته است.

توسعه برنامه های بندر چابهار برای صادرات کالا به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس

اسکله‌های کانتینری بندر چابهار برای 340 متر طراحی شده‌ و درافت آب هم حدود 18,5 متر است از این رو دیگر هیچ محدودیتی در بحث تخلیه و بارگیری انواع کالا در بندر چابهار نداریم . در برخی فصول کشتی ها را به سختی در بندر چابهار پهلو می‌دادیم که اکنون با ساخت موج شکن 3 کیلومتری دیگر هیچ محدودیتی برای پهلودهی کشتی‌ها در بندر چابهار نداریم .

احتمال اعمال 30 درصد تخفیف گمرکی از بندر چابهار

مشاور قائم مقام وزیر صنعت گفت: اعمال 30 درصد تخفیف گمرکی از بندر چابهار همچون سایر بنادر کشور در دستور کار قرار گرفته و پیگیر تخفیفات کشتیرانی از بنادر چابهار هستیم.

قابلیت بندر چابهار برای تبدیل شدن به قطب ترانزیت کالا‌های کانتینری محور شرق

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از صادرات اولین محموله کالای یخچالی افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار به هندوستان خبر داد.

چرا منطقه مکران اینقدر مهم است؟

منطقه ساحلی مکران به دلیل اینکه در جوار دریای عمان قرار دارد و بندر چابهار و جاسک نیز در این منطقه قرار دارند؛ منطقه‌ای منحصر بفرد است. از ویژگی‌های آن دسترسی به آب‌های آزاد و کریدورهای جهانی است که می‌تواند صنایع انرژی‌بر و آب‌بر در این حاشیه مستقر شود.

«نگین شرق» ایران آماده درخشش بیشتر

دروازه ملل ایران یا همان بندر پرظرفیت چابهار، به‌تازگی دستور جدیدی گرفته و براساس آن قرار است یاریگر توسعه بخش مهمی از اقتصاد کشور باشد.

آخرین اخبار آرشیو