جستجو به دنبال کلید واژه «بندر چابهار» - تعداد یافته ها 73 مورد

موافقت سازمان بنادر با الحاق بندر چابهار به محدوده منطقه آزاد

مقام مسئول سازمان بنادر با استقبال از الحاق بندر چابهار به محدوده منطقه آزاد چابهار گفت: از ابتدای امسال تا نیمه آبان تخلیه و بارگیری کالا نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۳ درصد افزایش یافته است.

برداشت 300 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای راه آهن زاهدان چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: توسعه راه‌آهن چابهار پیشرفت 60 درصدی پیدا کرده است و راه‌آهن زاهدان به چابهار مجوز برداشت 300 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی را گرفته است.

دو خبر مهم برای توسعه چابهار

«تامین فاینانس 450 میلیون دلاری چینی‌ها برای ساخت فرودگاه چابهار» و «اختصاص 300 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای راه اندازی راه‌آهن چابهار ـ زاهدان » دو خبر مهمی بود که از سوی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار عنوان شد. 

بندر چابهار توان تخلیه روزانه ۱۲ هزار تن کالای اساسی در روز دارد

طی سال جاری ۶ کشتی حامل کالای اساسی در مجموع با ظرفیت ۳۴۰ هزار تن در بندر چابهار پهلو گرفته و عملیات تخلیه و بارگیری نیز با نرم مثبتی در حال انجام است .

بندر چابهار کلید توسعه محور جنوب شرق است

مدیرکل بنادر و دریانودری سیستان و بلوچستان گفت: بندر راهبردی و بین المللی چابهار کلید توسعه محور جنوب شرق است و نقش مهمی در آبادانی و توسعه استان‌های شرقی و شمال شرقی ایران دارد.

برای تجارت با افغانستان به بندر چابهار نیاز داریم

وزیر اقتصاد هند بر استفاده از بندر چابهار برای تجارت با افغانستان تاکید کرد.

اسکله جدید نفتی در چابهارایجاد می شود

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر ساخت اسکله نفتی در چابهار گفت: در دو سال اخیر پروژه های متعددی برای توسعه بندر چابهار تعریف شده است و این روند ادامه خواهد داشت.

پیوستن ۲ بندر در استان سیستان و بلوچستان به منطقه آزاد تجاری چابهار

قائم مقام امور بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در شورای توسعه بندرچابهار از صادرات بخشی از مواد معدنی و کالاهای معدنی سنگ آهن، سنگ تزئینی، کنسانتره، مس و سیمان از بندر چابهار خبرداد و گفت: با تایید شورای نگهبان ۲ بندر شهید کلانتری و شهید بهشتی در چابهار در زمره مناطق آزاد تجاری تعریف می شوند تا از قوانین مناطق آزاد بهره ببرند.

۲۰ هکتار انبار در منطقه آزاد چابهار در حال ساخت است

مدیر بازرگانی منطقه آزاد چابهار اعلام کرد: ۲۰ هکتار انبار در بندر چابهار در دست ساخت است؛ همچنین از آنجا که ورود کالاهای فله‌ای بیشتر از کالاهای کانتینری بوده، اکنون دو هکتار انبار خالی برای ورود کالاهای فله‌ای به این بندر وجود دارد.

استفاده از ظرفیت بندر چابهار برای صادرات کالا کلید خورد

قائم مقام بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اقدامات لازم برای فعال کردن صادرات مواد معدنی استان‌های شرقی مانند سنگ و سیمان از بندر چابهار انجام شده است تا علاوه بر واردات، صادرات نیز از این محل انجام شود.

آخرین اخبار آرشیو