جستجو به دنبال کلید واژه «افغانستان» - تعداد یافته ها 9 مورد

افغانستان برای صادرات و ترانزیت کالا از چابهار استفاده می کند

رئیس عمومی گمرک‌جمهوری اسلامی افغانستان گفت: این کشور برای صادرات و ترانزیت کالاهای خود از بندر و منطقه آزاد چابهار استفاده می کند تا بتواند به دنیا ارتباط تجاری داشته باشد.

مشکلات اقامت و تردد تجار افغانستان در ایران بزودی مرتفع می شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مشکلات اقامت و تردد تجار کشورهای مختلف از جمله افغانستان در ایران بزودی از سوی دولت مرتفع می شود تا بتوانند با خیال راحت امور خود را انجام دهند.

چابهار فرصت طلایی توسعه افغانستان است

والی نیمروز از ولایت‌های جمهوری اسلامی افغانستان گفت: چابهار فرصت طلایی برای توسعه اقتصادی این کشور است و ما باید از فرصت و موقعیت این شهرستان برای توسعه استفاده کنیم تا منافع دو طرف تامین شود.

والی نیمروز افغانستان از ظرفیت‌های اقتصادی منطقه آزاد چابهار بازدید کرد

ولی سلطان والی ولایت نیمروز جمهوری اسلامی افغانستان /‏سه‬ شنبه/ ‏در سفر به چابهار از ظرفیت‌های اقتصادی، تجاری و ترانزیتی، کارخانه فولاد مکران، شهرک پتروشیمی، واحدهای‬ تولیدی و صنایع مختلف منطقه آزاد چابهار بازدید کرد.

همایش علمی بررسی نقش چابهار در توسعه افغانستان

معاون دوم رئیس جمهور افغانستان در این همایش گفت: بندر چابهار ارزان‌ترین و نزدیک ترین راه برای انتقال کالا‌های افغان از طریق آب‌های آزاد است.

از ورود کالاهای اساسی به‌صورت تهاتر کاملاً حمایت می‌کنم

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران درخصوص بحث تهاتر با کشور پاکستان و افغانستان گفت: ما هیچ مشکلی با موضوع تهاتر کالا نداریم، حتی افغانستان می‌توانند به عنوان واسط با سایر کشورها عمل کنند؛ اما با پاکستان هم که تراز مثبت تجاری بالایی هم داریم، این ظرفیت وجود دارد که اگر تجار تمایل داشته باشند، می‌توانند اقلام مورد نیاز کشور اعم از کالاهای اساسی، مواد اولیه و ماشین‌آلات تولید را به صورت تهاتر و بدون مشکلات سیاست‌های ارزی و مسائل مربوط به ورود به کشور را با هماهنگی و حمایت کامل از سوی سازمان توسعه تجارت وارد نمایند.

لزوم ایجاد اتاق بازرگانی مشترک بین بندر چابهار و بندر کراچی پاکستان

فرماندار چابهار در نشست با سرمایه‌گذاران و فعالین اقتصادی منطقه آزاد چابهار بیان کرد: چابهار که هر عنوان و القابی زیبنده آن است، دارای ظرفیت‌ها و ظرافت‌های بی‌نظیر و منحصربه‌فردی می‌باشد که خدمات نظام و دولت در آن کاملاً مشهود و مشخص است، هم در توسعه سواحل مکران، در حوزه زیرساخت‌ها و همچنین بندر که پیش‌تر ظرفیت بندر چابهار 2.5 میلیون تن کالا بود و با افتتاح فاز جدید توسط ریاست محترم جمهور، این ظرفیت به 8.5 میلیون تن رسیده است.

معافیت بندر چابهار از تحریم ها به نفع اقتصاد افغانستان است

کارشناس سیاسی افغانستان گفت: معافیت بندر چابهار ایران از تحریم های امریکا به نفع اقتصاد افغانستان است.

محموله برنج هند از مسیر چابهار به افغانستان ارسال می شود

اتاق تجارت و بازرگانی افغانستان می‌گوید، طی چند روز آینده محموله بزرگ برنج خریداری شده از هند از راه بندر چابهار وارد افغانستان می شود.

آخرین اخبار آرشیو