اخبار اقتصادی | روسیه برای همکاری در طرح های معدنی ایران اعلام آمادگی کرد

هلدینگ «یو.ام.ام.سی»* یکی از مجموعه های معدنی روسی با 18 سال سابقه فعالیت، آمادگی خود را برای همکاری با صنایع مرتبط ایران اعلام کرد.

پایگاه خبری مناطق آزاد (فرینا) | اخبار اقتصادی | ایرنا نوشت: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران در دیدار سهامدار اصلی و مدیر ارشد هلدینگ یو.ام.ام.سی گفت: طرح هایی برای افزایش ظرفیت های مس، روی، طلا، عناصر نادر و همچنین توسعه آموزش و تحقیقات، اکتشاف در دستور کار ایران است که با توجه به طیف فعالیت های هلدینگ روسی، زمینه مناسبی برای همکاری وجود دارد.
«مهدی کرباسیان» که رییس هیات عامل ایمیدروست، افزود: با توجه به قرارداد 2.5 میلیارد یورویی دولت های ایران و روسیه برای افزایش همکاری ها، درصددیم شرکت های خصوصی معدن و صنایع معدنی ایران از این رقم بهره بگیرند که بخش مس، طلا و معدن «مهدی آباد» که اینک بزرگ ترین طرح تولید روی ایران را در دست اجرا دارد، می تواند از موارد همکاری باشد.
کرباسیان ادامه داد: شرکت ملی صنایع مس ایران نیز طرح هایی برای رسیدن به ظرفیت 440 هزار تنی تولید کاتد مسی دارد که با توجه به تخصص طرف روسی، زمینه مناسبی برای اقدام مشترک وجود دارد. همچنین با توجه به کشف معادن جدید طلا به همکاری با طرف روسی در این بخش مایلیم.

شرکت یو.ام.ام.سی را بشناسیم
سهامدار اصلی و مدیر ارشد هلدینگ یو.ام.ام.سی روسیه در این دیدار گفت: این هلدینگ 40 شرکت در روسیه و خارج از این کشور دارد و با برخورداری از 80 هزار نیروی انسانی، سهم 50 درصدی در تولید سرب، 40 درصدی در روی و 41 درصدی در نیکل روسیه را دارد.
«سرگو قربانف» افزود: این مجموعه همچنین سهم 12 درصدی در تولید زغالسنگ،‌ 40 درصدی در مس کاتد و چهار درصدی در فلزات گرانبها را به خود اختصاص داده است.
قربانف ادامه داد: این هلدینگ سهم جهانی 1.6 درصد در تولید مس، 2.3 درصدی در زغالسنگ، 1.5 درصدی در سرب و 2 درصدی در روی را دارد. سهم جهانی این شرکت در تولید عناصر نادر همچون سلنیوم نیز 5.8 درصد، تلوریوم 1.5 درصد،‌ ایندیوم یک درصد و کادمیوم پنج درصد است. 
به گفته وی، تولید سالیانه طلا در این گروه به 10 تن می رسد.
«این هلدینگ 18 سال است که فعالیت را آغاز کرده است و در سال 2017 به گردش مالی 70 میلیارد یورویی رسید.»
به گزارش ایرنا، توافق هسته ‌ای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) بیست و سوم تیرماه سال 1394 (چهاردهم ژوئیه 2015) در وین بین نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه اروپا و گروه 1+5 شامل انگلیس، فرانسه، آمریکا، روسیه، چین و آلمان امضا شد.
با اجرای برجام از دی ماه 1394، مقام های ایرانی بارها به کارشکنی های طرف مقابل بویژه آمریکا برای اموری مانند ارتباط های مالی و تجاری اعتراض کرده اند.
«دونالد ترامپ» که از بهمن سال 1395 به عنوان رییس جمهوری آمریکا بر سر کار آمده است، شامگاه هجدهم اردیبهشت ماه خروج از برجام را اعلام کرد.
در پی این تصمیم، برخی شرکت های اروپایی برای ماندن در بازار ایران یا ترک کردن آن مرددند.
چندی پیش مشاور طرح های چرخه فولاد کشور به ایرنا گفت: در غیاب «دانیلی» ایتالیا و سایر شرکت های قدرتمند اروپایی ممکن است دوباره شاهد حضور شرکت های چینی در کشور باشیم اما باید مراقب باشیم اجرای طرح ها برای ما گران تمام نشود.
«کیوان جعفری طهرانی» اضافه کرد: هرچند محدودیت حضور اروپایی ها سبب می شود به دنبال گزینه های جایگزین باشیم اما این مساله نباید به افزایش غیرمنطقی هزینه طرح ها منجر شود.

میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.