سرمقاله

استفاده از ظرفیت سدها در توسعه گردشگری ارس

گردشگری و گذراندن اوقات فراغت به شیوه‌ای جدید، جزء جدایی‌ناپذیر جامعه صنعتی و حلقه‌ای مهم در بازتولید آن است. امروزه گردشگری در دنیا یکی از منابع درآمد و از عوامل موثر در تبادلات فرهنگی بین کشورها است و به عنوان گسترده‌ترین صنعت خدماتی جهان حائز اهمیت ویژه می باشد.

توسعه بندر چابهار، ابر اولويت مقابله با تحريم آمريكايي

تصويب طرح توسعه بندر چابهار نيز از ديگر مصوبات قانوني مجلس بود كه با تحقق آن در عمل منطقه آزاد چابهار رويكردي متناسب با واقعيت هاي نقش پذيري منطقه آزاد معطوف به جذب بازارهاي هدف منطقه اي و بين المللي پيدا خواهد كرد.

موقعیتی که می تواند از تحریم ها و فشارهای امریکا بکاهد

جغرافیای ایران یک موقعیت بسیار راهبردی در راستای نیل به اهداف ژئوپولیتیک و تسهیل دسترسی به بازارهای جهان برای اعضای اتحادیه محسوب می‌شود در نتیجه توافق‌نامه اتحادیه اوراسیا با ایران یک دستاورد برد ـ برد برای دو طرف به شمار می‌رود.

مناطق آزاد و ظرفیت جهش تولید

به‌طورکلی مناطق آزاد در همه کشورها دارای مشوق‌هایی هستند که می‌توان از جمله آنها به معافیت‌های مالیاتی و گمرکی برای فعالان اقتصادی اشاره کرد. در ایران بر اساس ماده 13 قانون چگونگی اداره مناطق آزاد، برای فعالان اقتصادی معافیت مالیاتی ایجاد شد.

مناطق ویژه و توجه به مالیات بر ارزش افزوده

نگاه به تولید و تحقق جهش تولید به‌طور کلی با دو رویکرد مورد توجه قرار می‌گیرند: 1- ایجاد درآمد مالیاتی برای دولت 2- نگاه بلند مدت به مقوله مالیات و اخذ مالیات پس از طی شدن دوره معافیت مالیاتی طبیعی است که حیطه معافیت‌های مالیاتی اگر با دایره درآمد‌های مالیاتی برخورد نماید موجب کاهش درآمد‌های دولت خواهد بود در حالی که لزوم توجه به اخذ مالیات و قطع وابستگی به نفت در شرایط کنونی، انکار‌ناپذیر است.

توافق اوراسيا و مناطق آزاد

1 - 10 of 435

آخرین اخبار آرشیو