سرمقاله

مزاحمت مالیاتی برای مناطق آزاد!

اصلاح معافیت‌های مالیاتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در شرایطی که یکی از مشوق‌های اصلی سرمایه‌گذاری در این مناطق بوده و از قوانین مربوط به آنهاست موجب اختلاف نظرها و چالش‌هایی بین مسئولان مربوطه در مناطق آزاد، دولت و مجلس شد؛ موضوعی که هنوز تصمیم نهایی در مورد آن اتخاذ نشده است. 

ماجرای یک دستور ویژه به نیروی دریایی ارتش از سوی رهبر انقلاب / ارتش، پای ثابت آبادسازی سواحل مکران

حضور میدانی ارتش در سواحل مکران، روند توسعه این منطقه راهبردی و استراتژیک را پُرشتاب کرده است.

توسعه منطقه آزاد چابهار، ابر اولویت پارادایمیک اقتصاد کشور

بندر چابهار، نگین اقتصاد ایران همان‌گونه که در دوره جنگ تحمیلی برای اقتصاد ایران راهگشا بود، امروز نیز می‌تواند برای مقابله با تحریم‌های نابخردانه آمریکا مؤثر واقع شود. این بندر دارای موقعیتی استراتژیک و فرصت‌ساز برای تقویت جایگاه بین‌المللی اقتصاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به شمار می‌رود.

توسعه بندر چابهار، ابراولویتی برای مقابله با تحریم‌ها

لایحه الحاق بندر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد چابهار و لایحه توسعه بندر چابهار از مصوبات تازه مجلس شورای اسلامی است که سازوکاری مطمئن برای مقابله با تحریم‌های نابخردانه ترامپیسم آمریکایی به شمار می‌آید، هر چند تصویب این لوایح باید زودتر از این‌ها انجام می‌گرفت.

صنعت و اقتصاد فرهنگ در كيش

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد در سفر به کیش و بازدید از موسسه فرهنگی هنری الست کیش در یادداشت کوتاهی، اقدامات انجام شده در این موسسه را الگوی مناسب جهت گسترش در سایر مناطق عنوان کرد .

ماشین حساب قشمی باز هم افتخار آفرید

نامش محمد است و کریم زاده نام خانوادگی اوست. ۱۵ سال سن دارد و در کلاس دهم دبیرستان نمونه دولتی خِرد شهر قشم تحصیل علم می کند. دوستانش به خاطر توانایی ای که محمد در محاسبات دقیق ریاضی دارد، لقب ماشین حساب بر او گذاشته اند.

قابلیت‌های جهانی جزیره‌ای به نام قشم

ایران بر دو پهنه بزرگ نفت و انرژی در خاورمیانه گسترده شده است. این دو پهنه نزدیک به ۷۰ درصد از کل انرژی فسیلی دنیا را در خود جا داده و جزیره قشم در مرکز این منبع در دل آب‌های خلیج فارس جای گرفته است.
1 - 10 of 421

آخرین اخبار آرشیو