چابهار

رونمایی از پارت دوم تجهیزات هندی ها در چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: پارت دوم تجهیزات بندری از محل تعهدات سرمایه گذاری 85 میلیون دلاری هندی ها در چابهار، به زودی وارد بندر شهید بهشتی می شود.

تخفیف 80 درصدی حقوق و عوارض کشتی‌های برنامه‌ای در چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، از تخفیف 80 درصدی حقوق و عوارض کشتی‌های برنامه‌ای (لاینر) به عنوان یکی از برنامه‌های بندر چابهار برای جذب بار در سال آینده خبر داد.

چرخش تاریخی از تجارت به تولید

منطقه آزاد اقتصادی چابهار که روزگاری بر پایه کارکردهای تجاری و عموماً وارداتی شکل گرفت، طی دو دهه فعالیت نتوانست ظرفیت‌های و توانمندی‌هایش آنچنان که باید را عیان کند تا اینکه با یک چرخش تاریخی مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاران شد: چرخشی از تجارت به تولید.

پایش و بررسی ریف مرجانی خلیج چابهار

مدیر محیط‌زیست سازمان منطقه آزاد چابهار از پایش و بررسی وضعيت ریف مرجانی خلیج چابهار خبرداد و افزود: مرجان‌ها دارای زیست‌بوم بسيار حساس و شكننده‌ای هستند، از اين رو نسبت به شرايط نامطلوب دريایی مانند كدورت آب، دما و شوری واكنش نشان می‌دهند و در بسياری موارد اين عوامل موجب از بين رفتن آنها می‌شود.

هند‌ به تعهدات مشارکتی در تجهیز بندر شهید بهشتی چابهار عمل می کند

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا قبل از پایان فعالیت دولت دوازدهم، عملیات فاز دوم توسعه بندر چابهار آغاز خواهد شد تا ظرفیت این بندر به 30 میلیون تن افزایش پیدا کند.

بندرچابهار نقش‌آفرین عرصه تجارت

بندرچابهار به دلیل موقعیت استراتژیک و راهبردی در سطح ملی و بین‌المللی نقش نوینی در مبادلات برون مرزی جمهوری اسلامی ایران داشته و به شاهراه اصلی تجارت و اقتصاد جنوب شرق کشور تبدیل شده است.

تجلیل از مربی تیم فوتبال ساحلی منطقه آزاد چابهار

مدیر امور اجتماعی سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: در آئین ویژه انتخاب بهترین‌های مربیگری فوتبال ایران در سال 1399 از محمدجدگال مربی تیم فوتبال ساحلی منطقه آزاد چابهار تجلیل شد.

بندر استراتژیک چابهار در ردیف بنادر استاندارد جهان

علی زینی وند، استاندار کرمان گفت: بندر استراتژیک چابهار، بزرگترین بندر اقیانوسی کشور و جزو بنادر استاندارد دنیاست.

چابهار ظرفیت بسیار بالایی در زمینه فرهنگ و هنر دارد

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: چابهار ظرفیت بسیار بالایی در زمینه فرهنگ و هنر دارد.

توسعه محدوده، جامعه محلي چابهار را با منطقه آزاد آشتي داد

توسعه پايدار زماني اتفاق مي‌افتد كه تمام ابعاد توسعه ديده شده و مورد توجه قرار گيرند، استاندار سيستان و بلوچستان با بيان اين مطلب گفت: اين همان رويه‌اي است كه طي چند سال گذشته در چابهار مورد توجه و مطالعه قرار گرفته و با توسعه محدوده منطقه آزاد و الحاق شهر به منطقه آزاد، شكل اجرايي و عملياتي به خود گرفته است.
1 - 10 of 2606

آخرین اخبار آرشیو