چابهار

احداث شهر فرودگاهی، الزامی اساسی برای چابهار

چابهار بعنوان یکی از مناطق آزاد هفت‌گانه ایران دارای موقعیت استراتژیکی خاص و قلب تجاری سواحل مکران محسوب می‌شود که وجود شبکه حمل‌ونقل زمینی و هوای از جمله شهر فرودگاهی در این منطقه الزامی اساسی است.

تعیین اعضای جدید هیات مدیره سازمان های مناطق آزاد چابهار و انزلی

مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در احکامی جداگانه اعضای جدید هیات مدیره سازمان های مناطق آزاد چابهار  و انزلی را منصوب کرد.

توسعه یک الگوی جهانی؛ مزیت‌های ویژه مناطق آزاد بین‌المللی می‌شود

برخی، کشورهای دارای اقتصاد بسته را مهد شکل‌گیری مناطق آزاد می‌دانند و برخی بروز جنگ جهانی دوم و عواقب ناگوار آن برای کشورهای تازه به استقلال رسیده را بهانه شکل‌گیری آن. اما این مفهوم به سرعت در کشورها جای خود را باز کرد و به ایران هم رسید. مناطقی که قرار است فضایی برای توسعه تجارت تعاملات داخلی و بین‌المللی دانش‌بنیان‌ها باشد.

هند به همکاری با ایران نیاز دارد

هفته گذشته در فاصله کوتاهی، دو مقام ارشد هندی به ایران سفر کردند. اول راج نات سینک، وزیر دفاع هند و بعد سابرامانیام جایشانکار، وزیر خارجه این کشور.

گلایه شدید استاندار از تعطیلی فرودگاه کنارک و سرگردانی مسافران

​استاندار سیستان و بلوچستان از تعطیلی فرودگاه کنارک به دلیل عملیات احداث فرودگاه چابهار گلایه کرد.

آیا هند جایگاه ایران به عنوان شریکی استراتژیک را درک کرده است؟

هرچند موقعیت منطقه‌ای ایران به عنوان دروازه ورود هند به آسیای مرکزی و حتی کوتاه ترین و کم هزینه‌ترین راه دسترسی به روسیه و اروپای شرقی از اهمیتی استراتژیک برخوردار است، اما طبق آخرین آمارهای موجود حجم مبادلات تجاری دو کشور تناسبی با این موقعیت و جایگاه ندارد.

ساخت ۲۰ کلاس درس در شهرستان‌های چابهار، دشتیاری و کنارک

معاون فرهنگی، اجتماعی وگردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: ۱۹ مدرسه در قالب ۱۲۰ کلاس درس با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان به صورت مشارکتی با خیران و سازمان نوسازی مدارس در شهرستان‌های چابهار، دشتیاری و کنارک محدوده سواحل مکران در حال ساخت است.

چابهار؛ نقطه اتصال کریدور شرق ایران به آبهای آزاد

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: چابهار بزرگترین بندر تجاری ایران در خارج از تنگه هرمز، نقطه اتصال کریدور شرق ایران به آبهای آزاد و نزدیک‌ترین بندر به بازارهای آسیای میانه و افغانستان مهمترین مزیت‌ها برای سرمایه‌گذاری را دارد.

رشد 97 درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی در بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: رشد ۹۷ درصدی میزان تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بندر چابهار نشان از قرار گرفتن این بندر در مسیر توسعه است.

چشم‌انداز چابهار خبر از تحولي عظيم در نقشه تجارت جهان مي‌‌دهد

گسترش‌دهندة سیطرة آدمیان بر دشت‌های وسیع و افق‌های دوردست، داشتن رویاهای بزرگ است. پیشرفت ملت‌ها به‌سوی چشم‌اندازهای وسیع نیز محملی بزرگ می‌طلبد: برنامه‌ای به وضوح همان چشم‌انداز
1 - 10 of 2365

آخرین اخبار آرشیو