چابهار

مردم جهان از شنیدن زبان فارسی لذت می‌برند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه فارسی شیرین است گفت: مردم جهان از خواندن و شنیدن این زبان لذت می‌برند.

برنامه‌های روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی چابهار اعلام شد

مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به شعار امسالِ روز جهانی موزه‌ها «آینده موزه ها؛ بازتوانی و بازاندیشی» از برگزاری هفت ویژه برنامه تخصصی ویژه هفته موزه و میراث فرهنگی در این منطقه خبر داد.

سازمان منطقه آزاد چابهار از دانش‌آموزان نخبه حمایت می‌کند

سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار گفت: این دانشگاه با مساعدت سازمان منطقه آزاد چابهار از دانش‌موزان مستعد یازده شهرستان جنوبی سیستان و بلوچستان در قالب بورسیه تحصیلی دبیرستان دانا و توانا حمایت می‌کند.

6 واحد پتروشیمی با ظرفیت حدود 8.5 میلیون تن در چابهار راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در تشریج پروژه‌های مهم این مجموعه گفت: 6 واحد پتروشیمی با ظرفیت حدود 8.5 میلیون تن در چابهار راه‌اندازی می‌شود.

برگزاری جشنواره عکاسی از جاذبه‌های گردشگری، آثار تاریخی و مردم‌شناسی

مدیریت گردشگری منطقه آزاد به مناسبت بزرگداشت هفته میراث فرهنگی جشنواره عکاسی برای شرکت‌کنندگان و علاقه‌مندان به جاذبه‌های گردشگری و آثار تاریخی برگزار می‌شود.

تاثیر منفی حذف مالیات بر ارزش‌افروده مناطق آزاد بر توسعه بندر چابهار

حذف مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد، تمام تلاش‌ها برای فعال‌سازی بندر چابهار در توسعه بازار و افزایش ترافیک کالا و کشتی را بلااثر می‌کند.

سرعت پیشرفت در منطقه آزاد چابهار

هم‌اینک مرزهای غیرواقعی در منطقه آزاد چابهار برداشته شده و پیشرفت و آبادانی به عنوان نقطه عطفی در این خطه شتاب گرفته است.

جذب حدود 22 میلیارد یورو سرمایه جدید در چابهار

منطقه آزاد چابهار به‌عنوان یکی از قطب‌های مهم صنعتی ایران، پنجشنبه گذشته با حضور رئیس‌جمهور شاهد افتتاح طرح‌ها و پروژه‌هایی بود که سواحل مکران را یک گام به سمت تحقق اهداف ملی و بین‌المللی تعریف‌شده برای این منطقه در اسناد بالادستی نزدیک‌تر می‌کند. طرح‌هایی که در منطقه آزاد چابهار افتتاح شد، به گفته عبدالرحيم کردی زمینه جذب 14 میلیارد یورو سرمایه در حوزه پتروشیمی و 7.6 میلیارد یورو سرمایه در حوزه فولاد را براساس برآوردهای قطعی انجام‌شده، فراهم می‌کند. به این اعداد باید جذب سرمایه‌های مرتبط با توسعه شهری و افزایش ظرفیت گردشگری را هم اضافه کرد که بدون شکل عدد قابل توجهی خواهد بود.

تحولات توسعه چابهار با سرعت پیش می‌رود

عبدالرحیم کردی در گفت وگو با روزنامه ایران اظهار داشت: با بهره‌برداری بیش از 150طرح سرمایه‌گذاری تولیدی کوچک و بزرگ در حال ساخت ظرف 2 سال آینده به یک انقلاب تولیدی در منطقه چهابهار منجر خواهد شد.

دولت در سخت ترین شرایط تاریخ کشور را اداره کرد

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه آنچه از انتخابات در جمهوری اسلامی ایران مورد انتظار است، انتخابات باشکوه و سالم توأم با اخلاق اسلامی است، گفت: انتخابات اخلاقی و رعایت اخلاق در انتخابات از اهمیت بالایی برخوردار است و تهمت زدن و دروغ گفتن برای گدایی رأی بدترین کار است.
1 - 10 of 2693

آخرین اخبار آرشیو