چابهار

احتمال امضای توافق تجارت ترجیحی ایران و ازبکستان| چابهار؛ پل ترانزیتی شمال‌ ـ جنوب

با امضای قرارداد تجارت ترجیحی میان ایران و ازبکستان نفوذ تجاری ایران به منطقه ژئواستراتژیک و ژئوپلیتیک آسیای میانه پررنگ‌تر از قبل خواهد شد که دستاوردهای سیاسی اقتصادی مطلوبی برای ایران دارد.

بررسی بهبود فضای کسب و کار و ارتقای سطح فعالیت های اقتصادی در منطقه آزاد چابهار

با حضور علی اکبر خادمی، دبیر قرارگاه راهبردی ـ عملیاتی مناطق آزاد و ویژه مردمی ـ جهانی و هیات همراه، فرآیندهای ضابطه زدایی، اصلاح مقررات و بهبود فضای کسب و کار کارآفرینان و سرمایه گذاران در منطقه آزاد چابهار بررسی شد.

مشاور و سرپرست مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منصوب شد

طی حکمی از سوی امیر مقدم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، «یوسف باور» به عنوان «مشاور و سرپرست مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل» سازمان منصوب گردید.

آغاز فصل جدیدی در توسعه مبتنی بر دانش چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با هدف پیگیری مصوبات سفر اخیر ریاست جمهوری به منطقه آزاد چابهار با رییس دانشگاه شهید بهشتی دیدار کرد.

ریمدان، نقطه اتصال ایران به «سی‌پک»

همزمان با توسعه محدوده منطقه آزاد چابهار و فراهم آمدن بستر تحقق كاركردهاي واقعي تنها منطقه آزاد و بندر اقيانوسي ايران، منطقه كوچك در مزر پاكستان به صورت منفصل، آن هم در فاصله 130كيلومتر به محدوده منطقه آزاد چابهار افزوده شد؛ ريمدان، نقطه صفر مرزي ايران و پاكستان. ريمدان بسيار فراتر از يك مرز رسمي است؛ زيرا نه تنها چابهار را به پاكستان ارتباط داده و اقتصاد پاكستان را در اختيار توليدكننده و تجار ايراني قرار مي‌دهد، در واقع معبري است كه چابهار را به مگاپروژه کریدور اقتصادي چين و پاكستان «سي‌پک» وارد مي‌كند.

تکمیل راه آهن چابهار ـ سرخس مهمترین طرح گذرگاهی کشور

تکمیل زنجیره‌های گذرگاهی در کشور مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است و تکمیل گذرگاه ریلی چابهار در سیستان و بلوچستان ـ سرخس در خراسان رضوی مهمترین طرح در حوزه تکمیل گذرگاه‌های کشور است.

عمان جای هند را در چابهار می‌گیرد؟

سازمان بنادر و دریانوردی به‌تازگی اعلام کرد که انعقاد قرارداد با هندی‌ها با بندر چابهار در مرحله نهایی است و با وجود این وزیر راه چندی پیش از پیشنهاد عمان برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار خبر داد و گفت که منتظر پیشنهادهای قطعی عمان هستیم؛ در عین حال که با ظرفیت بندری ایران، نباید منت سرمایه‌گذاری را بکشیم.

بهره‌مندی بیش از 1200 نیروی خدماتی منطقه آزاد چابهار از بیمه درمان تکمیلی

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی منطقه آزاد چابهار از بهره‌مندی بیش از 1200 نیروی خدماتی از بیمه درمان تکمیلی گروهی خبر داد.

مزارع عمودی، کسب‌وکار تازه‌وارد منطقه آزاد قطر

شرکت خلاق تولید محصولات کشاورزی AeroFarms به عنوان یکی شرکت‌های پیشرو در کشاورزی گلخانه‌ای جهان، ساخت مزارع عمودی در مناطق آزاد قطر را آغاز کرده است.

اطفا به‌موقع حریق یک فروند کشتی فایبرگلاس در چابهار

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار از اطفا به‌موقع حریق یک فروند کشتی فایبرگلاس شرکت سیلاب بدون هیچ‌گونه آسیب جانی خبر داد.
1 - 10 of 3127

آخرین اخبار آرشیو