چابهار

رشد 11 درصدی تخلیه و انتقال کالای اساسی در بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از رشد 11درصدی تخلیه و انتقال کالای اساسی در بندر چابهار خبر داد.

شرق ایران؛ جواهری از یاد رفته برای رونق گردشگری سلامت

راه‌اندازی توریسم سلامت درشرق کشور از درخواست‌های دیرینه دولت و ملت همسایگان شرقی ایران و به‌ویژه کشور افغانستان بوده که متأسفانه در طول ادوار گذشته به دلیل عدم وجود برنامه مدون و نیروی متخصص و کافی در این منطقه همواره از نظر مسئولان مغفول مانده است.

سرمایه‌گذاری محقق شده در منطقه آزاد چابهار از مرز 300 درصد عبور کرد

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه سال 99 سرمایه‌گذاری محقق شده در منطقه آزاد چابهار 322 درصد افزایش یافته است گفت: این رقم سال 98 حدود یکهزار و 268 میلیارد تومان بود که در سال 99 به پنج هزار و 341 میلیارد تومان رسیده است.

ساماندهی حاشیه‌نشینان چابهار چهار هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

شهردار چابهار گفت: در شرایط فعلی و تورم موجود، تخصیص چهار هزار میلیارد تومان اعتبار به صورت آنی و فوری برای ساماندهی کامل حاشیه‌نشینان چابهار و روستاهای اطراف نیاز است.

«پاتوق فیلم» در چابهار تداوم داشته باشد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد چابهار با تاکید بر اینکه امیدواریم پاتوق فیلم در این شهرستان تداوم داشته باشد گفت: این اداره کل برای حمایت از تولید فیلم کوتاه و برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت مجازی و حضوری آمادگی کامل دارد.

جایگاه جهانی خرمای ایران، موانع و راهکارها

حجم قابل توجهی از خرمای کشور به صورت فله‌ای به کشورهای مختلف فروخته می‌شود و آن‌ها همین خرما را با بسته‌بندی‌های لوکس و متنوع به دنیا عرضه می‌کنند. این در حالی است که ایران یکی از پنج کشور بزرگ صادر کننده خرماست؛ بنابراین پرسش این است موانع ارتقای جایگاه جهانی خرمای سرزمینمان چیست؟

منطقه آزاد چابهار با همکاری فنی و حرفه‌ای 15 دوره آموزشی برگزار می‌کند

مدیر امور اجتماعی سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: سازمان با همکاری اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان چابهار 15 دوره آموزشی ویژه خانم‌ها و آقایان باهدف مهارت‌آموزی و ایجاد اشتغال برگزار می‌کند.

بلوچستان در عصر پهلوی اول

گزیده جراید و مطبوعات با حمایت منطقه آزاد چابهار، گردآوری، به‌روزرسانی و منتشر شد.

صنایع خردوکلان منطقه آزاد چابهار سند مسئولیت اجتماعی با پیوست‌های توسعه‌ای را اجرایی می‌کنند

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه صنایع خرد و کلان منطقه با تدوین و اجرایی نمودن سند مسئولیت اجتماعی با پیوست‌های مختلف آن در توسعه جامعه محلی نقش اساسی دارند، گفت: سازمان به‌عنوان اولین سازمان در مناطق آزاد، برنامه‌ریزی و اقدام در حوزه مسئولیت اجتماعی را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین محورهای فعالیتی خود با مشارکت و استفاده از ظرفیت‌های خیرین و دستگاه‌های متولی را در دستور کار قرار داده است.

چابهار گذرگاه مراودات تجاری کشورهای حوزه شرق است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: اینکه سرمایه‌گذاران و تجارِ کشورهای متعددی برای ارتباط با چابهار علاقه‌مندند یعنی اقتصاد جهان با ظرفیت‌های کم‌نظیر این منطقه راهبردی، آشنا شده است.
11 - 20 of 2784

آخرین اخبار آرشیو