اخبار مناطق آزاد

تحقق دیپلماسی اقتصادی و تحرک‌بخشی در منطقه آزاد چابهار با مدیریت جدید

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در جلسه معارفه مدیر جدید سازمان منطقه آزاد چابهار‌، به تثبیت مدیریت در این منطقه اشاره کرد و بیان داشت: آقای امیر مقدم سوابق عمرانی و فعالیت‌های دیپلماسی اقتصادی خصوصا با کشورهای هند و پاکستان دارند؛ ایشان بازارها را می‌شناسند و این موضوع می‌تواند به ایجاد تحرک در منطقه آزاد چابهار کمک کند.

اجرای سریع پروژه‌های زیرساختی منطقه آزاد چابهار در اولویت است

مدیر سازمان منطقه آزاد چابهار ضمن ارائه برنامه‌های مدنظر، اعلام کرد که اجرای سریع و به‌موقع پروژه‌های زیرساختی، حل معضل حاشیه نشینی، آب شیرین و تلاش برای سرعت بخشیدن به آغاز پروژه‌های مهمی نظیر احداث فرودگاه و تکمیل راه‌آهن چابهار-‌زاهدان از یکسو و از سوی دیگر حل معضلات ایجاد شده در حوزه تعریفی مالیات و احیای مشوق‌های منطقه آزاد در اولویت کاری حوزه مدیریتی ایشان خواهد بود.

تلاش برای ساماندهی حاشیه‌نشینی و توسعه زیرساخت‌ها در چابهار

معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و مسئول سابق اداره سازمان منطقه آزاد چابهار، در جلسه معارفه مدیر جدید سازمان منطقه آزاد چابهار، به بیان عملکرد خود در این دوره کوتاه پرداخت و گفت:‌ در حوزه ساماندهی حاشیه‌نشینی، قاچاق کالا، سوخت و روغن خوراکی، ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها در حوزه زیرساخت‌های انرژی و آب شیرین‌کن‌ها و... مصوباتی به تایید رئیس‌جمهور رسیده است.

32 هزار میلیارد تومان در مناطق آزاد سرمایه گذاری شد

معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: میزان جذب سرمایه در مناطق آزاد از سال گذشته تا به الان 32 هزار میلیارد تومان بوده است كه می تواند موجب افزایش صادرات، اشتغال مولد و توسعه اقتصادی كشور شود.

سرمایه گذاری در ترانزیت و حمل و نقل بین المللی در ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی تبریز اظهار داشت: منطقه آزاد ارس آماده بکارگیری تمامی ظرفیت‌های خود برای افزایش تجارت و تعامل با کشورهای همسایه است و تجارت بخش مهمی از فعالیت‌های منطقه آزاد ارس را در برمی‌گیرد.

تثبیت مدیریت در منطقه آزاد چابهار

با توجه به اتفاقات قضایی سال گذشته در منطقه آزاد چابهار که این منطقه با سرپرست اداره می شد، اکنون طی حکمی از سوی مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، «امیر مقدم» به عنوان مدیر سازمان منطقه آزاد چابهار منصوب شد و ثبات مدیریت به این منطقه بازگشت.

شرکت فراز فناوران قشم افتتاح شد

با حضور سعید محمد مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و افشار فتح الهی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، حجت السلام غلامرضا حاجبی، امام جمعه شهرستان قشم شرکت فراز فناوران افتتاح شد.

نیازمند تغییر نگاه به مناطق آزاد کشور هستیم / گزارش موانع اجرای حاکمیت متمرکز در منطقه آزاد قشم به سازمان بازرسی ارائه شود

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: با فرهنگسازی و بازتعریف ماموریت مناطق آزاد در کشور می توانیم نگاه به این مناطق را تغییر داده و شاهد تقویت آنها باشیم.

ریل‌گذاری توسعه متوازن در روستاهای قشم

با حضور سعید محمد، مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و افشار فتح‌الهی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم پروژه آسفالت 10 روستای جزیره قشم با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید.

رفع نیازهای دیرینه ساکنان جزیره قشم منطبق بر ملزومات توسعه پایدار و متوازن

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: طی ماه های گذشته علاوه بر شناسایی و انجام اقداماتی جهت بهبود وضعیت زیرساخت های جزیره قشم و رفع نیازهای جامعه محلی، خوشبختانه شاهد رشد چشمگیری در حوزه های مختلف اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری بوده ایم.
1 - 10 of 286

آخرین اخبار آرشیو