اخبار مناطق آزاد

بررسی و رفع موانع تولید و واردات مواد اولیه و ماشین آلات واحدهای تولیدی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

در راستای تسهیل فعالیت های اقتصادی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و رفع موانع تولید، نشست سه جانبه ای بین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت اقتصادی رییس جمهور برگزار شد.

منطقه آزاد چابهار، ابراولویتی برای توسعه اقتصاد کشور

بندر چابهار، نگین اقتصاد ایران همانگونه که در دوره جنگ تحمیلی برای اقتصاد ایران راهگشا بود، امروز نیز می تواند برای مقابله با تحریم های نابخردانه آمریکا موثر واقع شود.

رفع تصرف 4000 مترمربع اراضی خالصه دولتی به ارزش 4 میلیارد ریال در روستای کردوا قشم

رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: یک قطعه از اراضی خالصه دولتی واقع در خارج از محدوده طرح هادی روستای کردوا جزیره قشم مجموعا به مساحت چهارهزار مترمربع از سوی این یگان رفع تصرف شد

نمود بهار قرآن در سطح شهر قشم

به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن، میادین، چهارراه ها، خیابان ها و سر در ادارات و سازمان ها در سطح شهر قشم به بنرها و پلاکاردهایی با مضمون سجایا و برکات قرآن کریم و ماه رمضان مزین شده و حال و هوای بهاری در بهار به خود گرفته است.

4 واحد صنفی متخلف در قشم پلمب شد

مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم از پلمب چهار واحد صنفی متخلف به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی مبارزه با شیوع ویروس کرونا در قشم خبر داد.

آیین تودیع و معارفه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم برگزار شد

آیین تودیع و معارفه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم با حضور امامان جمعه شیعه و اهل سنت قشم، فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان، معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری، مشاور امنیتی و انتظامی مدیرعامل و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، فرماندار شهرستان قشم، فرماندهان انتظامی، نظامی و دریابانی شهرستان و جمعی از مدیران و روسای ادارات شهرستان قشم در محل مصلی امام علی(ع) شهر قشم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا برگزار شد.

اجرای 72 برنامه و رویداد ورزشی در سال 99 در منطقه آزاد قشم

سرپرست مدیریت ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا افزون بر 72 برنامه و رویداد ورزشی در سال گذشته در این منطقه اجرا شده که حدود 40 درصد آن یعنی 28برنامه محتوای آموزشی داشته و به صورت کلاس، کارگاه و اردو برگزار شده است.

شناخت نظریه های جامعه شناسی برای درک فرهنگ محلی و جامعه درحال توسعه قشم ضروری است

یک عضو هیات علمی موسسه آموزش عالی قشم با هدف کمک به توسعه منابع بیشتر برای شناخت و تدوین هرچه بهتر مسیر توسعه اجتماعی جوامع خاص از جمله جامعه جزیره قشم مبادرت به تدوین کتابی تحت عنوان«مکتب کنش متقابل نمادی» کرده است.

19 درصد تعهد شرکت هندی برای تجهیز بندر چابهار محقق شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه طرف هندی صرفا به عنوان اپراتور و بهره‌بردار بندر چابهار متعهد به تجهیز و بهره‌برداری از بندر است گفت: تاکنون 19 درصد تعهد این شرکت هندی محقق شده است.

دولت و شتاب توسعه در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هرمزگان

سومین برنامه افتتاح پروژه ‎های کلان درمناطق آزاد و ویژه اقتصادی به دستور ویدئوکنفرانسی رییس جمهور در اوایل سالجاری نشان داد که دولت، توسعه و پیشرفت این مناطق هرمزگان را در صدر برنامه‌های خود قرار داده و آن را ادامه می‌دهد.
1 - 10 of 411

آخرین اخبار آرشیو