اخبار مناطق آزاد

ترک‌ها و صید ماهی از آب گل‌آلود انفجار بندر بیروت / منطقه آزاد مرسین دست برتر ترکیه در اقتصاد منطقه

بعد از حادثه انفجار بندر بیروت، ترکیه اعلام کرد تا فعالیت دوباره بندر بیروت، بندر مرسین در خدمت لبنان است. در ترکیه، مرسین به مروارید مدیترانه معروف است و یک مرکز مهم در اقتصاد ترکیه به حساب می‌آید.

مناطق آزاد نقش مهمی در پیوند اقتصادی با کشورهای همجوار دارد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: مناطق آزاد تجاری کشور می‌تواند نقش مهمی در پیوند اقتصادی با کشورهای همجوار ایفا کند.

خط ریلی ماکو ـ کارس ترکیه عاملی برای تحول اقتصادی در منطقه است

نماینده مردم ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منطقه آزاد ماکو دروازه آسیا به اروپا محسوب می‌شود، گفت: ایجاد خط ریلی ماکو به کارس ترکیه در این منطقه می‌تواند یک تحول اقتصادی برای کل کشور باشد.

منطقه آزاد ماکو بهترین ظرفیت اقتصاد ملی با کشورهای همسایه

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه مناطق آزاد برای پیوند اقتصاد ملی با اقتصاد کشورهای همسایه ایجاد شده است، گفت: با توجه به پتانسیل و قابلیت‌های منطقه، این منطقه قابلیت تبدیل شدن به منطقه آزاد پیشرو در سطح ملی را دارد و می تواند در افزایش مراودات با همسایه‌ها بیشترین نقش را داشته باشد که در این راستا، معرفی قابلیت های منطقه از سوی خبرنگاران بسیار موثر است.

خسارت بیمه گذاران مجتمع پردیس کیش در اسرع وقت پرداخت می شود

مدیرعامل شرکت بیمه ایران معین در ادامه سفر به کیش و پس از بازدید از محل حادثه آتش سوزی مجتمع تجاری پردیس، در نشستی با غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن ارائه گزارشی از تعهدات و اقدامات صورت گرفته از خسارات ناشی از حریق این مجتمع ، بر ایفای تعهدات این شرکت در قبال بیمه گذاران و ذینفعان تاکید کرد.

تسریع در اجرای پروژه‌های زیرساختی ملی از طریق مقامات کشور

محمد ولی روزبهان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در ادامه پیگیری های خود به منظور تسریع در اجرای پروژه های منطقه بویژه پروژه اتصال راه آهن سراسری به بندرکاسپین با محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در دفتر کار ایشان دیدار کرد.

برای «نبض آینده تجارت ایران» چه کرده‌ایم؟

منطقه ویژه اقتصادی مکران در مجاورت دریای عمان از نظر اهمیت ژئوپولتیکی و براساس دو سند بالادستی برنامه ششم توسعه و «سند توسعه سواحل مکران» نبض آینده تجارت ایران را در دست خواهد داشت.

بندر شهید بهشتی در مسیر تبدیل شدن به عمیق ترین بندر ایران

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با گام استوار بنادر و دریانوردی در توسعه زیرساخت ها، بندر چابهار در حال تبدیل شدن به عمیق ترین بندر ایران است.

خودروهای دپو شده مناطق آزاد ترخیص شد

طبق اعلام مسئولان در شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به غیر از خودروهای آمریکایی و یا سفارش آمریکا مابقی خودروهای دپو شده این مناطق با مصوبه هیات وزیران ترخیص شده‌ است.

تراز تجاری منطقه آزاد ارس برای سومین سال متوالی مثبت شد

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس گفت: تراز تجاری این منطقه برای سومین سال متوالی در دوره تحریم مثبت و رو به افزایش است.
1 - 10 of 503

آخرین اخبار آرشیو