اخبار مناطق ويژه اقتصادي

تخلیه ٢٠ هزار تن گندم طی یک شبانه‌روز در مجتمع بندری امام خمینی (ره)

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) گفت: به دنبال آمادگی تجهیراتی و ارتقای توان عملیاتی مجتمع بندری امام خمینی (ره)، رکورد بی‌سابقه تخلیه ٢٠ هزار و 45٨ تن گندم در یک شبانه‌روز ثبت شد.

به همت منطقه ویژه اقتصادی سرخس؛ تسریع در ترانزیت کالا در شرایط کرونایی

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس از تسریع در عملیات ترانزیت و صادرات کالا از این منطقه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی خبر داد.

واگذاری اراضی منطقه ویژه اقتصادی بانه به 20 سرمایه‌گذار

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان از واگذاری اراضی منطقه ویژه اقتصادی بانه در مرحله نخست به 20 نفر از متقاضیان سرمایه‌گذاری در این منطقه ویژه اقتصادی خبر داد.

صادرات بیش از سه میلیون دلاری محصولات غذایی در منطقه ویژه اقتصادی پیام

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به توسعه زیر ساخت ها با هدف صادرات کالاهای ایرانی عنوان کرد: صادرات سه میلیون دلاری محصولات غذایی به کشورهای منطقه بخشی از عملکرد یک مجموعه خصوصی مستقر در این منطقه است که نشان از ظرفیت بالای پیام در این بخش دارد.

منطقه ويژه اقتصادی خلیج فارس، محلی امن و آرام جهت تحقق توليد

با توجه به ظرفيت هاي مناسب منطقه ويژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خليج فارس به دليل همجواري با تنگه هرمز و نزديکي به کشورهاي حوزه خليج فارس، توسعه زيرساخت هاي اين منطقه مي تواند منجر به جذب بسياري از سرمايه گذاران بخش هاي مختلف صنعتي و معدني شود. بنابراين در دوره اي که تحريم ها عليه کشور به بالاترين حد ممکن رسيده اند، توسعه منطقه ويژه اقتصادی خليج فارس در راستاي جذب سرمايه گذاران خرد و کلان ضرورت دارد.

«نظام مدیریت پروژه» در منطقه ویژه اقتصادی لامرد طراحی می‌شود 

مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو گفت: منطقه ویژه اقتصادی لامرد از جمله مناطق مهم و تاثیرگذار سازمان ایمیدرو در جنوب کشور است که به دلیل تنوع پروژه های در دست اجرا یا تعریف شده در اولویت طراحی و پیاده سازی «نظام مدیریت پروژه» قرار گرفته است. 

یک انتصاب در منطقه ویژه اقتصادی پیام

طی حکمی از سوی مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، «امیر یزدی» به عنوان معاون توسعه مدیریت و امور پشتیبانی این منطقه ویژه اقتصادی معرفی شد.

مناطق آزاد در هفته ای که گذشت

عناوین مهم ترین اخبار مناطق آزاد کشور در طول هفته گذشته را مرور می کنیم.

اهدای 2 هزار تبلت به دانش آموزان بوشهری توسط پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

شرکت‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در جنوب استان بوشهر 2هزار تبلت بین دانش‌آموزان بی بضاعت شهرستان های میزبان پارس جنوبی اهدا کردند.

جایگاه منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در شکل گیری زیرساخت ها و صنایع فلزی

مشاور رییس جمهور دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، با ایجاد زیرساخت های عظیمی چون اسکله های تخلیه و بارگیری، خط آهن، انبار، تولید آب شیرین، برق و...، سهم عمده ای در شکل گیری صنایع سنگینی چون آلومینیوم و فولاد داشته است.
1 - 10 of 7581

آخرین اخبار آرشیو