اخبار مناطق آزاد

حمایت قاطع از توسعه اقتصاد دانش بنیان در منطقه آزاد ارس 

مشاور خلاقیت و نوآوری استاندار آذربایجان‌شرقی در جلسه ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان آذربایجان شرقی که به میزبانی منطقه آزاد ارس برگزار شد، اظهار داشت: استان در زمینه توسعه اقتصاد دانش بنیان از منطقه آزاد ارس حمایت می‌کند. این منطقه یک پتانسیل عظیم و بی‌نظیر است که عملکرد استانی و جایگاه ملی دارد و همچنین به لحاظ موقعیت ژئواستراتژی، نقش بین‌المللی نیز ایفا می‌کند و موفقیت این منطقه می‌تواند نقش چشمگیری در رشد اقتصادی استان و کشور داشته باشد.

راه اندازی دفتر اتاق مشترک ایران و ترکیه در ارس 

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ارس از راه اندازی دفتر مشترک ایران و ترکیه در ارس خبر داد.

ایجاد هاب صادراتی شرکت های دانش بنیان در منطقه آزاد ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در جلسه ستاد اقتصاد دانش‌بنیان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: به دنبال ایجاد هاب صادراتی شرکت‌های دانش‌بنیان در منطقه آزاد ارس هستیم و به همین جهت برگزاری اولین رویداد استارت آپ و دانش‌بنیان در این منطقه جهت شناساندن ظرفیت‌ها و جذب فعالان اقتصاد دانش‌بنیان با اعمال سیاست‌های تشویقی ضروری است.

زیرساخت های موجود، موقعیت استراتژیک بر مزیت های منطقه آزاد انزلی در سطح ملی و بین المللی افزوده است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در مراسم تکریم و معارفه رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان که با حضور سعید محمد، مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد در مرکز همایش ها و نمایشگاهی منطقه برگزار شد، با اشاره به موقعیت حساس و ظرفیت های ویژه منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: زیرساخت های موجود، موقعیت استراتژیک و تغییر و تحولات جهانی بر مزیت ها و موقعیت های منطقه آزاد انزلی در سطح ملی و بین المللی افزوده است.

منطقه آزاد انزلی از مناطق پرظرفیت کشور است که در آینده نزدیک شاهد شکوفایی ملی و بین المللی آن خواهیم بود

مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد انزلی در مراسم تکریم و معارفه رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان که با حضور سعید محمد، مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد برگزار شد با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی از مناطق پرظرفیت کشور است که در آینده نزدیک شاهد شکوفایی ملی و بین المللی آن خواهیم بود اظهار داشت: بهترین معارفه و معرفی یک مدیر، اظهار نظرهای فعالان اقتصادی منطقه و اصحاب رسانه می باشد و باور دارم با مدیریت توانمند دکتر محمد و سابقه طولانی مدیریتی شاهد شکوفایی مناطق آزاد کشور خواهیم بود.

دنیا منتظر تکمیل زیرساخت های ترانزیتی کشورمان نخواهد ماند، باید عقب‌ماندگی‌ها جبران‌ شود

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مراسم تکریم و معارفه رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه این منطقه آزاد با وجوه ارزشمند متعدد و ظرفیت ویژه خود از مناطق آزاد پر ظرفیت کشور محسوب می شود، گفت: قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال ـ جنوب و ظرفیت مبادله کالا با کشورهای حاشیه دریای خزر و اوراسیا از ظرفیت های ویژه این منطقه محسوب می شود که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

اعمال ماده 65احکام دائمی برنامه توسعه کشور وظایف ذاتی اعضای شورای شهر را نفی نمی کند

معاون فنی و امورزیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند در گفتگوی تلفنی با خبر 23 از سیمای مرکز آبادان در خصوص موضوع انتخاب شهردار شهرستان خرمشهر، گفت: اعمال ماده 65 احکام دائمی برنامه توسعه کشور، حضور اعضای شورای شهر و وظایف ذاتی شان را نفی نمی کند.

لزوم تامین زیرساخت‌های منطقه آزاد بوشهر‌، مروارید خلیج‌فارس

مدیر اجرایی منطقه آزاد بوشهر، پتانسیل و ظرفیت‌های اقتصادی منطقه آزاد بوشهر را برشمرد؛ اما اجرایی شدن و به فعلیت رساندن این ظرفیت‌ها را در گرو تخصیص بودجه‌های عمرانی تبصره‌ای به منطقه آزاد بوشهر و همین‌طور اتخاذ تدابیر استفاده از سرمایه‌های بانکی و تجویز مشارکت بخش خصوصی و تسهیل ورود سرمایه خارجی در جهت عمران و آبادی منطقه آزاد دانست.

با حکم سعید محمد؛ «عیسی فرهادی» به عنوان مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد انزلی منصوب شد + تصویر حکم

با حکم «سعید محمد» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، «عیسی فرهادی» به عنوان رییس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی منصوب شد.

با اتصال منطقه آزاد انزلی به خط ریلی سراسری ایران، شاهد افزایش ترانزیت کالا در منطقه خواهیم بود

چانگ هوآ سفیر جمهوری خلق چین در ایران با هدف توسعه همکاریهای دو کشور به ویژه در منطقه آزاد انزلی و در حوزه های ترانزیتی، تجاری و تولیدی از این منطقه بازدید به عمل آورد و در نشست مشترک با معاونین بندری و حوزه خزر، و اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان در خصوص آخرین بسته های تشویقی و برنامه های سازمان منطقه آزاد انزلی در توسعه مناسبات دو و چند جانبه دو کشور به تبادل نظر پرداخت.
41 - 50 of 263

آخرین اخبار آرشیو