چابهار

افزایش 3.5 برابری صادرات از بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از افزایش 3.5 برابری صادرات از بندر چابهار خبر داد و گفت: محموله یک کشتی صادراتی بارگیری شد.

طرح «یاریگران زندگی» در واحدهای تولیدی و صنعتی منطقه آزاد چابهار اجرا می شود

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با امضای تفاهمنامه همکاری سه جانبه بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و موسسه غیر دولتی طلوع نور ساتین سیستان و بلوچستان، «طرح یاریگران زندگی» از طریق اجرای برنامه های پیشگیری اولیه از اعتیاد در منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار انجام می شود.

هتل سنتی دُر بلوچ آبکان؛ اقامتگاهی سنتی و متفاوت در چابهار

هتل سنتی دُر بلوچ آبکان اقامتگاهی دارای 30 واحد اقامتی (کپر) بوده که از این کپرها تعداد 16 واحد آن بصورت کپر گرد و 12 واحد کپر مستطیلی و هم‌چنین 2 واحد کپر به صورت VIP است.

مکران؛ میانبر افزایش درآمدهای ارزی

صنعت پتروشیمی ‌را شاه‌‌کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور می‌دانند. تولیدات این صنعت حدود یک‌سوم درآمدهای صادرات غیرنفتی کشورمان را شامل می‌شود.

تکه‌ای از مریخ در ایران

کوه‌های مریخی چابهار را نه طبیعت سرسبز و نه قله‌های برفی‌ دیدنی کرده‌اند، بلکه تنها به‌سبب شکل عجیب و ویژه‌شان متمایز شده‌اند.

اهتمام جدی برای ساخت کانتینر بومی در سال 1401

  • چابهار,
  • سه شنبه 23 فروردين 1401 - 12:44
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از اهتمام جدی برای ساخت شناور و کانتینر با استفاده از توان داخلی خبر داد و گفت: افزایش حضور در بندر چابهار یکی از راهبردهای کشیترانی است.

احداث اسکله اختصاصی صادرات فولاد و مواد معدنی در چابهار

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طبق توافق انجام شده با شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، اسکله اختصاصی برای صادرات فولاد و مواد معدنی در بندر بین‌المللی چابهار احداث می‌شود.

درون‌زایی اقتصادی، محور برنامه‌های توسعه‌ای چابهار است

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: درون‌زایی اقتصادی، محور همه برنامه‌های توسعه‌ای در چابهار و سواحل مکُران است و درواقع توسعه درون‌زا در چابهار می‌تواند توسعه را به همه جغرافیای سواحل مکُران پمپاژ کند.

چابهار بهشت آبزی‌پروری کشور و منطقه آزاد، کلید تکمیل زنجیره تولید

چابهار بهشت آبزی‌پروری کشور و منطقه آزاد، کلید تکمیل زنجیره تولید به شمار می‌رود. صید سنتی و شناورهای فرسوده، جدیی‌ترین چالش صیادان بلوچ است و رفع این مشکلات، بهره‌وری صید را افزایش می‌دهد.

اجرای پروژه ریل گذاری چابهار تا زاهدان و میلک طی دو سال آینده

معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی وعده داد طی دو سال آینده پروژه ریل گذاری تا زاهدان و سپس به میلک انجام شود.
51 - 60 of 2973

آخرین اخبار آرشیو