چابهار

مپنا در شهرک پتروشیمی مکران نیروگاه می‌سازد / امضای قرارداد ساخت نیروگاه بزرگترین شهرک خصوصی پتروشیمی کشور

در مراسمی با حضور مدیران عامل ساتا، شستان، مپنا، پتروشیمی مکران و آب‌نیروی مکران قرارداد ساخت نیروگاه شهرک پتروشیمی مکران به دست متخصصین داخلی گروه صنعتی مپنا امضا شد.

افزایش 44 برابری ارزش قراردادهای عمرانی منطقه آزاد چابهار

ارزش 29 هزار میلیارد ریالی قراردادهای عمرانی جاری منطقه آزاد چابهار و مقایسه بازه زمانی 1400- 95 حاکی از رشد 44 برابری ارزش پروژه‌های عمرانی در حال اجرا نسبت به بازه زمانی 90 تا 94 است.

شرکت های مهندسین مشاور و پیمانکاران مناطق آزاد در فهرست ارجاع کار قرار می گیرند

دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در اطلاعیه ای اعلام کرد شرکت های مهندسین مشاور و پیمانکاران دارای سابقه کار در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ارجاع کار مد نظر قرار می گیرند. 

حذف معافیت مالیاتی یعنی مخدوش کردن هویت ذاتی مناطق آزاد

مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی با این دیدگاه شکل گرفتند تا مناطق محروم و دارای ظرفیت‏ های اقتصادی با مشوق ‏ها و حمایت‏ های دولت ضمن توسعه منطق ه‏ای به عنوان دروازه ‏های تجاری کشور نقش آفرینی کنند. با این دیدگاه برای این مناطق امتیازاتی در نظر گرفتند که سرمایه‏ گذاران و کارآفرینان تمایل پیدا کنند، در این مناطق که به تعبیری خارج از جغرافیای سرزمین اصلی  تعریف می‏شوند، حاضر و سرمایه‏ گذاری کنند.

مناطق آزاد، نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال بر عهده دارند/ مناطق آزاد امروز به تولید کننده و مرکزی برای سرمایه گذاری تبدیل شده است

رئیس جمهور با اشاره به افتتاح 62 طرح توسعه ای و زیرساختی در مناطق آزاد تجاری و اقتصادی کشور در هفتاد و هشتمین هفته از افتتاح طرح های ملی، گفت: مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال بر عهده دارند و در این دولت کارهای بسیار عظیم و بزرگی در این مناطق صورت گرفته است.

آغاز بهره‌برداری از 62 طرح‌ سرمایه گذاری و زیر بنایی در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی کشور

بهره‌برداری از طرح‌ های سرمایه گذاری و زیر بنایی به ارزش سه هزار و 105 میلیارد تومان با حضور ویدیوکنفرانسی رییس‌جمهور آغاز شد.

مرمت و احیای باغ ملی "تیس" چابهار تحکیم یک هویت فرهنگی است

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار با تاکید بر اینکه مرمت باغ ملی گیاه‌شناسی "تیس" چابهار تحکیم یک هویت فرهنگی است گفت: سازمان منطقه آزاد چابهار علاوه بر بحث توسعه صنعتی و تجاری، صیانت از هویت فرهنگی و تاریخی این خطه را در دستور کار دارد.

200هزار تن کالای اساسی در حال ترخیص از بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه یک درصد هم امکان ندارد، ورود کرونا به بندر از طریق کشتی‌ها انجام شود، گفت: ارسال فرم‌ها به صورت غیردستی و ایمیل انجام می‌شود، خدمه کشتی اصلا پیاده نمی‌شود ما هم رو عرشه کشتی نمی‌رویم.

پنج سینما در چابهار احداث می‌شود

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار با تاکید بر اینکه اکران فیلم‌های جشنواره‌های ملی باید همزمان با سراسر کشور در چابهار هم اکران و پخش شود گفت: در همین راستا از سوی منطقه آزاد چابهار برای احداث پنج سینمای امید، فراخوان داده شده است.

نفرات برتر جشنواره عکس منطقه آزاد چابهار معرفی شدند

مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار به ترتیب احمد بلباسی، داود ایزدپناه و میلاد راه‌بر را به عنوان نفرات برگزیده جشنواره عکس منطقه آزاد چابهار معرفی کرد.
71 - 80 of 2805

آخرین اخبار آرشیو