چابهار

دیدار فرمانداران شرق کشور با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار

فرمانداران حوزه مناطق ویژه اقتصادی استان های خراسان جنوبی و رضوی با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار دیدار کردند.

دعوت و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در صنعت گردشگری چابهار

امیر مقدم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار همراه با معین الدین سعیدی نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دیدار و گفت گو کردند.

ایران و هند احتمالا تا ماه سپتامبر بر سر توسعه بندر چابهار توافق کنند

روزنامه «مینت» هند با استناد به منابع مطلع گزارش داده است که ایران و هند بر سر توسعه بیشتر بندر چابهار در حال مذاکره هستند و احتمالا تا ماه سپتامبر، آغاز پاییز، توافق جدیدی امضا کنند. تصویب این بند از قرارداد پیشتر به خاطر مخالفت ایران با ارجاع پرونده مناقشات احتمالی به دادگاه‌های بین‌المللی به تاخیر انداخته شده بود. اما منابع روزنامه «مینت» گفته‌اند که ایران اخیرا توافق کرده است مناقشات احتمالی به دادگاه‌هایی در سنگاپور یا امارات ارجاع شود. همچنین ایران خواهان تضمین هند برای حداقل ترافیک شده و دهلی‌نو این تضمین را داده است تا ایران مطمئن شود که کشتی‌های زیادی به بندر چابهار خواهند آمد.

پوتین: از کریدور شمال ـ جنوب برای تحویل کالا به آفریقا بهره می‌گیریم

رئیس‌جمهوری روسیه از کشورهای غربی به خاطر آنچه به بن بست کشاندن توافق غلات خواند،‌ انتقاد کرد و گفت: این کشور مصمم است از کریدور شمال ـ جنوب برای تحویل کالا به آفریقا بهره گیرد.

صفر تا صد راه آهن چابهار به سرخس را بشناسید

پروژه راه‌آهن چابهار ـ زاهدان ـ سرخس، بخشی از کریدور ریلی شمال ـ جنوب در شرق کشور است که در امتداد جاده چابهار به زاهدان قرار گرفته است.

منطقه آزاد چابهار 233 میلیارد تومان طرح آبرسانی در حال اجرا دارد

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: این سازمان به منظور رفع مشکلات کم آبی از طریق تخصیص ردیف‌های بودجه‌ای، 2 پروژه مهم آبرسانی به روستای تیس و آبرسانی به مرز ریمدان و روستاهای مسیر با اعتبار اولیه 233 میلیارد تومان را در دست اجرا دارد.

فعال‌سازی کریدور شرق ثروت چند میلیارد دلاری برای کشور ایجاد می‌کند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار گفت: کریدور شمال ـ جنوب یا کریدور شرق که خاستگاه آن از بندر چابهار شروع می‌شود ثروت چند میلیارد دلاری برای کشور از محل ترانزیت و لجستیک به همراه دارد که یک کار هوشمند، علمی و درست در حوزه زیرساخت‌های آن باید انجام و پس کرانه برای این حجم از ترانزیت فراهم شود.

بندر چابهار نماد همکاری‌های ایران و هند است

دبیر شورای عالی امنیت ملی، سطح روابط همه جانبه با هند در ابعاد دو و چند جانبه به ویژه همکاری برای فعال سازی ظرفیتهای جنبش عدم تعهد را اولویت‌های سیاست خارجی کشورمان برشمرد.

تاثیر راهبرد هند ـ اقیانوسیه بر رابطه تهران و دهلی / ایجاد منطقه آزاد تجاری برای تقویت کریدور شمال ـ جنوب

وضعیت در حال ظهور احتمالا ایجاب کند که هند به ایران نه به عنوان دروازه‌ای به افغانستان و آسیای مرکزی بلکه به عنوان کشوری در منطقه هند و اقیانوسیه نگاه کند.

راهگذر شرق؛ شاهرگ حیاتی توسعه سرمایه گذاری از سرخس تا چابهار است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: راهگذر یا کریدور شرق که منطقه آزاد چابهار مولود آن بوده، شاهرگ حیاتی توسعه سرمایه گذاری از سرخس تا چابهار و رسیدن چابهار به توسعه یافتگی است.
21 - 30 of 3186

آخرین اخبار آرشیو