چابهار

همدلی و هم‌صدایی رمز پیشرفت و آبادانی چابهار است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه همدلی و هم‌صدایی راز پیشرفت چابهار است گفت: اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار چابهار در راستای منافع مردم، برنامه‌ها و امکانات را متناسب با افزایش جمعیت ببینند تا آیندگان از آنها به نیکی یاد کنند.

پارک خلیج پردیسان چابهار رونق گردشگری و صیادی را به دنبال دارد

شهردار چابهار گفت: آزادسازی محدوده گردشگری و ساحلی دریا کوچک چابهار بعد از گذشت 60 سال و ساخت پارک خلیج پردیسان چابهار در محدوده ساحل اسکله هفت تیر خیابان دریا کوچک، ضمن خرسندی و رضایت شهروندان این شهر بندری، رونق گردشگری و صیادی را به دنبال دارد.

مالکیت و اختیارات در محدوده منطقه آزاد چابهار از دیدگاه حقوقی

چابهار، منطقه آزادی به مساحت 82 هزار هکتار و منطقه‌ای درحال پیشرفت است اما در این محدوده موانعی دارد و به نظر بسیاری از کارشناسان، برداشتن این موانع می‌تواند چابهار را در عرصه استانی، ملی و بین‌المللی شکوفا کند. در مطلب پیش رو از منظر حقوقی به این بحث پرداخته شده است.

سواحل مکران؛ بهترین منطقه برای حضور ایرانیان خارج از کشور

رییس جمهوری در نشست شورای اداری که در سالن اجلاس منطقه آزاد چابهار برگزار شد،گفت: بهترین منطقه برای ایرانیان خارج از کشور، حضور و سرمایه‌گذاری در سواحل مکران است.

سیستان و بلوچستان همواره از استان‌های مورد توجه جمهوری اسلامی بوده است

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور بعد از ظهر روز جمعه (12 شهریورماه) در ادامه برنامه‌های سفر به سیستان و بلوچستان در جمع اقشار مختلف، ایثارگران، علما و نخبگان استان در شهر زاهدان، با تسلیت شهادت امام زین‌العابدین(ع) و با بیان اینکه ما مدیون و مرهون این امام بزرگوار هستیم، گفت: امام سجاد (ع) آموخته‌های بلندی از معارف دینی را به شکل دعا به بشریت تقدیم کرده که در آن همه مفاهیم عالی انسانی برای چگونه زندگی کردن انسان وجود دارد.

زمان آن رسیده که رویای "بین‌المللی شدن چابهار" را محقق کنیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با تاکید براینکه هم‌اینک زمان آن رسیده که رویای "بین‌المللی شدن چابهار" را محقق کنیم گفت: با توجه ویژه‌ای که رهبر معظم انقلاب نسبت به پیشرفت و آبادانی سواحل مکُران دارند، این مهم دست‌یافتنی است.

خواسته‌هایی از رئیس‌جمهوری برای رویای چابهار

در جریان حضور رئیس جمهوری در چابهار، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اعلام درخواست‌ها و ضرورت‌های این بخش گفت که زمان آن رسیده تا رویای بین‌المللی شدن چابهار محقق شود.

قلعه تیس چابهار بزودی مرمت و احیا می‌شود

مدیر امور گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: پس از انجام مطالعه و بررسی اسناد معتبر مربوط به قلعه تاریخی تیس و استعلام آنها از مراجع رسمی داخلی و بین‌المللی، هیچگونه سندی دال براینکه این بنای تاریخی توسط پرتغالی‌ها در این منطقه احداث ‌شده باشد وجود ندارد وهم اکنون طرح بازسازی، مرمت با تغییر کاربری جدید بانام قلعه تیس به‌زودی انجام می‌شود.

همکاری کامل سازمان هواپیمایی کشوری و مناطق آزاد کشور/ موانع احداث 2 فرودگاه در مناطق آزاد مرتفع می شود

حمیدرضا مومنی، دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دیدار با سیاوش امیرمکری، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص موانع ساخت فرودگاه در مناطق آزاد چابهار، ارس با حضور مدیران عامل این مناطق به گفت و گو نشست.

آزمون عملی رشته تربیت‌بدنی در دانشگاه بین‌المللی چابهار برگزار می‌شود

آزمون عملی رشته علوم ورزشی (تربیت‌بدنی) با حضور یکهزار و 292 داوطلب، از فردا سه‌شنبه به مدت چهار روز در محل سالن ورزشی "وَرنا" به میزبانی دانشگاه بین‌المللی چابهار برگزار می‌شود.
21 - 30 of 2784

آخرین اخبار آرشیو