مسابقات بولینگ کاپ آزاد کشور در منطقه آزاد انزلی برگزار شد

دومین دوره مسابقات بولینگ کاپ آزاد کشور با حضور 49 بولر از پنج استان در مجموعه آکواریوم منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش فرینا، در این دوره از مسابقات 49 بولر (بازیکن بولینگ) از استان های گیلان، اصفهان، تهران، قم و البرز حضور داشتند که 27 نفر از این بولر ها گیلانی بودند.

از میان شرکت کنندگان در مسابقات بولینگ کاپ آزاد کشور20 بولر به نیمه نهایی و پس از آن هشت بولر به مرحله نهایی راه یافتند.

در پایان این رقابت ها عرفان خلیلیان از اصفهان با 828 امتیاز مقام اول را از آن خود کرد و علیرضا طباطبایی با 721 و محمد کرامتی از اصفهان با 703 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.

در این دور از رقابت های بولینگ یکی از بولرها که بیشترین امتیاز را در هرگیم کسب می کند به عنوان های گیم (بالاترین کسب کننده امتیاز) انتخاب می شود که غلامحسین شادپور از گیلان به مقام  "های گیم" این دوره از رقابت ها دست یافت.

از نکات جالب توجه این مسابقات حضور علیرضا طباطبایی و محسن میرکاظمی ملی پوشان کشورمان در این رقابت ها بود.

بولینگ ورزشی است که بازیکنان در آن برای به دست آوردن امتیاز باید توپ بولینگ را روی سطحی با شیب کم به داخل باند، بغلتانند تا اشیایی به نام میله را بزنند.

در هر بازی هر بازیکن ده فریم را بازی می‌کند وهر فریم دو ضربه دارد (به جز فریم ۱۰ که در حالتی خاص سه ضربه دارد) و بازیکن سعی می‌کند که در هر ضربه همه پین‌ها را با توپ بزند. نحوه قرارگیری پین‌ها و شماره آنها: از نگاه بالا پین‌ها به شکل یک مثلث قرار داده می‌شوند.

خبرنگار منطقه آزاد انزلی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.