استاندار سیستان و بلوچستان:

منطقه آزاد چابهار دروازه توسعه سیستان و بلوچستان است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دروازه توسعه‌ استان منطقه آزاد چابهار است لذا باید زمینه لازم برای سرمایه‌گذاری در این بندر را فراهم کنیم.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، حسین مدرس خیابانی در نشست سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار اظهارداشت: با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران آمادگی خود را برای تعریف پروژه‌های مهم در چابهار اعلام کردند ما باید امکان لازم را برای این مهم فراهم کنیم.
مدرس خیابانی تاکید کرد: باید بتوانیم برای هر شهرستان شناسنامه توسعه را تعریف و بررسی کنیم در هر منطقه چه کار‌هایی را باید انجام داده و با توجه به این چشم‌انداز اقدامات عمرانی در حوزه‌های مختلف انجام دهیم.
وی بیان کرد: افزایش ابعادی منطقه آزاد چابهار یک فرصت است تا طرح‌های بیشتری برای رشد و آبادانی را اجرا و به صورت ویژه از این فرصت استفاده کنیم.
استاندار سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: مرکز جذب سرمایه‌گذاری در چابهار مشابه مرکز زاهدان تشکیل شود تا کار سرمایه گذاران را در چابهار تسهیل کند و در نتیجه سرمایه‌گذار برای انجام یک مکاتبه مجبور به سفر از چابهار به زاهدان نباشد.
مدرس خیابانی تصریح کرد: به منظور رفع مشکلات، مرکز جذب سرمایه‌گذاری در چابهار تاسیس و نمایندگان اداره اقتصاد و دارایی و سازمان منطقه آزاد چابهار در آن حضور داشته باشند.
وی بیان کرد: باهدف تقویت نیروی انسانی باید در هر دستگاه اجرایی میز دانشگاه با حضور نمایندگان آن‌ها تشکیل شود.
استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: باید تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه‌ها امضا شود تا در این رابطه دانشگاه‌ها بتوانند تخصص‌های مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی را تامین کنند.
مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: در رابطه با تامین کالا‌های اساسی باید چابهار در تامین مواد و کالا‌های اساسی خودکفا شود و بتوانیم این کالا‌ها را در خود این شهر تولید کنیم.
وی تصریح کرد: توسعه‌ای که عدالت و رفاه نباشد سفره مردم را احیا نکند توسعه مفیدی نیست لذا باید در توسعه‌ای که برای سیستان و بلوچستان برنامه‌ریزی می‌کنیم این موارد را در نظر بگیریم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو