رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آب و فاضلاب معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری:

سامانه دانش بنیان نانو گاز منطقه آزاد ماکو قابل عرضه در بازارهای جهانی است

لینک کوتاه: freena.ir/detail/64711
ساعت 12:10 پنج‌شنبه 30 تير 1401
رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آب و فاضلاب معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: دستگاه تولیدی شرکت نانو حباب انرژی یک طرح منحصر بفرد و کاملا بومی بوده که قابل عرضه در بازارهای جهانی نیز می باشد.

به گزارش فرینا، علی اصغر قانع در آئین رونمایی از سامانه دانش بنیان نانو گاز شرکت نانو حباب انرژی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال به نام تولید،‌دانش بنیان و اشتغال آفرین و توجه ویژه ایشان به بحث فناوری نانو، دولت مصمم به حمایت از شرکت های دانش بنیان می باشد.

قانع با بیان اینکه هم اکنون بیش از 6 هزار و 600 شرکت دانش بنیان در کشور فعال هستند ادامه داد: خوشبختانه این شرکت ها در جایگاه بسیار خوبی در عرصه های علمی جهانی قرار دارند.

وی با بیان اینکه در بحث نانو تکنولوژی نیز رتبه چهار در جهان را داریم اضافه کرد: در بخش تصفیه فاضلاب نیز در حال رقابت با آمریکا و ژاپن می باشیم و قطعا جزو اولین ها می باشیم.

رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آب و فاضلاب معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به دستگاه جدید نانو گاز تولیدی در منطقه آزاد ماکو اضافه کرد:‌ استفاده از این دستگاه و انحلال گاز و هوا در مایع و گندزدایی، بسیار باصرفه تر و با راندمان بالاتر از روش های قبلی می باشد.

قانع گفت: دستگاهی که امروز رونمایی شد علاوه بر کاهش پنجاه درصدی هزینه های جاری و سرمایه گذاری،‌افزایش راندمان 20 الی 30 درصد را نیز خواهد داشت لذا سرمایه گذاری در این بخش قابل توجه است.

آخرین اخبار

2500 هنرمند صنایع دستی قشم شناسنامه‌ دارند
رونمایی از پوستر رویداد گماش در نمایشگاه ساخت قشم
طبق ماده65 دستگاه‌ها باید اختیارات خود را به مناطق تفویض کنند
اطلاعیه انتخاباتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره برخی خبرسازی‌ها
شهرک سینمایی ماکو، فرصتی برای تبادل فرهنگ ایرانی با همسایگان

یادداشت

اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ هویت بخش شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»
«جهش تولید» نیاز به «مشارکت مردمی» دارد
اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
ماکو، سرزمین چهارسو