نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:

پیشرفت های عمرانی کیش بسیار مثبت و قابل تحسین است

لینک کوتاه: freena.ir/detail/66658
ساعت 17:25 دوشنبه 1 خرداد 1402
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: ساخت ترمینال جدید فرودگاه کیش از نظر حجم و گستردگی کار، ستودنی و باورنکردنی است.

به گزارش فرینا، حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده به همراه سعید پورزادی سرپرست سازمان سازمان منطقه آزاد کیش از برخی پروژه های عمرانی کیش از جمله ترمینال جدید فرودگاه، ورزشگاه المپیک و باند جنوبی فرودگاه بازدید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده در حاشیه این بازدید گفت: جزیره کیش جزء معدود شهرهای کشورمان است که دارای مجموعه عظیم فرودگاهی است و ساخت ترمینال جدید این فرودگاه با همت و تلاش مهندسان جوان و زحمتکش کشورمان و با بکارگیری دستاوردهای شرکت های دانش بنیان داخلی، از نظر حجم و گستردگی کاری، ستودنی و قابل تحسین ست.

وی افزود: این مجموعه فرودگاهی که به تازگی ترمینال جدید نیز به آن افزوده شده است می تواند در آینده به عنوان یکی از راه های بسیار موثر برای ایجاد ارتباط و حمل و نقل هوایی در کریدور شمال به جنوب نقش آفرینی کند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ادامه داد: امیدوارم مجموعه فرودگاهی کیش تاثیر خودش را نه تنها در سطح ملی بلکه در سطوح بین المللی و منطقه ای بگذارد و روابط همه جانبه را در حوزه های مختلف با کشورهای همسایه ایجاد کند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده با بیان این که اتفاق تازه و نویی در جزیره کیش رخ داده است؛ تاکید کرد: زیرساخت‌هایی که در راستای تقویت حوزه گردشگری در جزیره کیش تدارک دیده شده ظرفیت های خوبی ایجاد کرده که به آن خوشبین هستم و اعتقاد دارم روند توسعه جزیره کیش به سمت و سویی می رود که مورد انتظار است.

وی، رشد و توسعه گردشگری را نیازمند توسعه متوازن در همه زمینه ها از جمله در حوزه حمل و نقل و فرودگاه عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه برای هر کدام از مناطق آزاد اولویت هایی در نظر گرفته شده است و ماموریت جزیره کیش نیز گردشگری است از اینرو ایجاد زیر ساخت های گردشگری، نشان دهنده روند توسعه جزیره کیش به این سمت و سو است که به آینده آن خیلی خوشبین هستم.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به زیرساخت های ورزشی جزیره کیش و نقش تاثیر گذار آن در جذب گردشگر تاکید کرد: مجموعه های ورزشی کیش این امکان و فرصت را می دهد تا تیم های ورزشی و ورزشکاران به جای برگزاری اردوهای تدارکاتی خود در سایر کشورها، میهمان جزیره کیش باشند.  

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده در پایان از اقدامات سازمان منطقه آزاد کیش در به سرانجام رساندن پروژه های عمرانی و زیر ساختی قدردانی و تلاش های بخش خصوص و دولتی در آبادانی کیش را مثبت ارزیابی کرد.

آخرین اخبار

2500 هنرمند صنایع دستی قشم شناسنامه‌ دارند
رونمایی از پوستر رویداد گماش در نمایشگاه ساخت قشم
طبق ماده65 دستگاه‌ها باید اختیارات خود را به مناطق تفویض کنند
اطلاعیه انتخاباتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره برخی خبرسازی‌ها
شهرک سینمایی ماکو، فرصتی برای تبادل فرهنگ ایرانی با همسایگان

یادداشت

اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ هویت بخش شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»
«جهش تولید» نیاز به «مشارکت مردمی» دارد
اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
ماکو، سرزمین چهارسو