اسکله درگهان افتتاح شد/ آغاز سفرهای دریایی درگهان ـ بندرعباس

مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم از افتتاح اسکله مسافری درگهان در جزیره قشم با اعتباری افزون بر 50 میلیارد ریال خبر داد.
به گزارش فرینا، هرمز امیر در مراسم افتتاح این اسکله، گفت: اسکله شهر درگهان با هدف انتقال مستقیم مسافر بین این شهر و بندرعباس با انجام بازسازی کامل سالن های اسکله به وسعت دو هزار و 500 مترمربع، بازسازی محوطه اسکله، ساخت دو پانتم، احداث پل های ارتباطی و ایجاد فضای های اداری و فضای سبز راه اندازی شد.

وی گفت: اجرای این طرح یکی از وعده های رئیس جمهوری دولت تدبیر و امید در سفر سال گذشته به جزیره قشم بود که با درایت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم محقق شد.
مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم، تاکید کرد: کاهش زمان انتظار سفر به جزیره قشم در اسکله شهید حقانی و تقسیم سفرها بین شهرهای قشم و درگهان از دیگر مزیت های راه اندازی این اسکله مسافری است.

وی اشتغالزایی برای جوانان بومی منطقه و رونق کسب و کار در مجتمع های تجاری درگهان را از دیگر دستاوردهای اجرای این طرح برشمرد و گفت: با انتقال مستقیم مسافران از اسکله شهید حقانی بندرعباس به اسکله درگهان، جزیره قشم در ایام پیک سفرها می تواند میزبان جمعیت بیشتری از گردشگران باشد و این امر تاثیر مستقیم و غیر مستقیم بر رونق فعالیت های اقتصادی جزیره می گذارد.

امیری با بیان اینکه برای راه اندازی این اسکله حدود 6 ماه زمان صرف شده است، اظهار امیدواری کرد که با استقرار ارگان های دولتی همچون گمرک جمهوری اسلامی و دریابانی، شاهد بهره برداری هرچه سریعتر این اسکله در آینده نزدیک باشیم.
وی گفت: با توجه به اینکه فاصله اسکله شهید حقانی بندرعباس تا اسکله مسافری درگهان حدود 19 مایل دریایی است، سفر در این مسیر حدود 60 تا 70 دقیقه به طول می انجامد.

بنا به این گزارش، راه اندازی اسکله مسافری درگهان یکی از وعده های رئیس جمهوری دولت تدبیر و امید در سفر نوروزی سال 94به جزیره قشم بود که همچون دیگر وعده ها مبنی بر توسعه زیرساخت های گردشگری و افتتاح بیمارستان پیامبر اعظم(ص) محقق شده است.

شهر درگهان با افزون بر 11هزار نفر جمعیت در فاصله 20 کیلومتری شهرستان قشم واقع شده است و با 12 مجتمع تجاری بیش از 6 هزار واحد صنعتی دارد.

 

 

برچسب ها : منطقه آزاد قشم
امتیاز به خبر :