تفاهم نامه احداث راه آهن بندر امام - شادگان - خرمشهر امضا شد

تفاهم نامه اجرای خط آهن ' بندر امام خمینی (ره) – شادگان به خرمشهر و شلمچه' شامگاه پنجشنبه بین سازمان منطقه آزاد اروند و وزارت راه و شهرسازی امضا شد.

به گزارش فرینا به نقل از  ایرنا موعود شمخانی معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت:اجرای طرح احداث راه آهن بندر امام خمینی (ره) – شلمچه به طول 118 کیلومتر و با اعتبار چهار هزار و 800 میلیارد ریال با مشارکت سازمان منطقه آزاد و وزارت راه و شهرسازی انجام می شود.

وی ادامه داد:یکهزار و 500 میلیارد ریال اعتبار از سوی وزارت راه و شهرسازی و مابقی از سوی سازمان منطقه آزاد اروند تامین اعتبار می شود.
شمخانی مدت زمان اجرای این طرح را 2.5 سال خواند و گفت: در حال حاضر مطالعات بخشی از این طرح انجام شده و تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند در ادامه سخنانش با بیان اینکه، ظرف یک ماه آینده این طرح کلنگ زنی و آغاز می شود، گفت:این طرح، عمدتا استفاده حمل و نقل باری داشته و از مقصد بندر امام خمینی (ره) به فولاد شادگان و از آنجا به شهرک های صنعتی آبادان ، فولاد خرمشهر و شلمچه و پس از ان به راه آهن بصره وصل می شود.

وی در ادامه گفت: خط ریلی بندر امام خمینی (ره) - شلمچه یکی از زیرساخت های مورد نیاز واحد تولیدی فولاد جهان آرا و فولاد خاور بوده و نقش موثری در انتقال تولیدات فولادی در کشور ایفا می کند.


انعقاد تفاهمنامه با وزارت راه و شهرسازی برای تامین زیرساخت های منطقه 90 هکتاری و 120 هکتاری خرمشهر
معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند در ادامه سخنانش همچنین گفت:به پیشنهاد این سازمان و برای تامین زیرساخت های مناطقی همچون 90 هکتاری و 120 هکتاری مسکن مهر خرمشهر، تفاهمنامه ای بین این سازمان و وزارت راه و شهرسازی منعقد شد.

آیین آغاز پروژه خارج‌سازی 39 فروند مغروقه در آبراه بین‌المللی اروند شامگاه پنجشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی و محمدسعید‌نژاد رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور در اسکله خانیان با اعتبار 625 میلیارد ریال آغاز شد.

خط دوم راه آهن اهواز به بندر امام و ایستگاه خط آهن ماهشهر نیز روز پنجشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی بهره ‌برداری شد.
بهره برداری از ایستگاه نظامیه از دیگر برنامه های سفر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به شهرستان بندر ماهشهر بود.

عباس اخوندی وزیر راه و شهرسازی به همراه معاونان این وزارت به منظور بهره برداری و کلنگ زنی چند طرح عمرانی در بخش راهسازی و زیربنایی به استان خوزستان سفر کرد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین شامگاه گذشته در نشست شورای برنامه ریزی خوزستان شرکت کرد.
برچسب ها : منطقه آزاد اروند
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو