صدور روادید درمانی گردشگران عراقی با کمترین هزینه

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند گفت: رایزنی هايى با کنسولگری ایران در بصره عراق انجام شده که به واسطه آن روادید درمانی برای گردشگران عراقی با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان صادر می شود.

به گزارش فرینا، محمود عیدان ترک زاده در نشست مشترکی که با حضور رئیس اتاق بازرگانی آبادان و شرکت های گردشگری استان بصره عراق در سالن جلسات این سازمان برگزار شد، عنوان کرد: تعاملات سازنده ای با مسئولان استان بصره عراق انجام شده که به زودی منجر به تسهیل در روند سرمایه گذاری، تجارت، گردشگری، درمان و تحصیلی بین گردشگران ایرانی و عراقی خواهد شد.
وی افزود: منطقه آزاد اروند دارای پتانسیل های ویژه ای مانند وجود پزشکان متخصص و مراکز درمانی پیشرفته، زبان مشترک، نزدیکی مسافت به استان بصره است که این عوامل می توانند باعث جذب گردشگران درمانی و ایجاد کسب و کار در منطقه گردد.
ترک زاده گفت: برای توسعه صنعت گردشگری تورهای یک تا سه روزه در نظر گرفته ایم تا عراقی ها بتوانند با کمترین هزینه به تمام نقاط استان خوزستان سفر کنند و در این راستا با کیلنیک مادر در آبادان که یکی از مجهزترین مجموعه های درمانی در استان خوزستان است به توافق رسیدیم تا چکاب را برای گردشگران عراقی یکروزه وچند ساعته  انجام دهند.
ترک زاده با اشاره به استقرار شرکت های بیمه در مرز شلمچه گفت: پس ازموافقت هایی که با شرکت های بیمه صورت گرفت به زودی نمایندگانی در مرزشلمچه مستقر خواهند شد و مسائل حقوقی مرتبط با بیمه ورود مسافران و تعهدات شرکت های بیمه را بین گردشگران دو کشور پیگیری خواهند کرد.
وی در پایان از اختصاص وام با تسهیلات مناسب برای آژانس های موجود در منطقه آزاد اروند خبر داد و گفت: اختصاص این تسهیلات برای  آژانس های موجود در منطقه می تواند باعث ارایه خدماتی بهتر و متفاوت به گردشگران و باعث رونق صنعت گردشگری در منطقه شود.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو