جمعه 2 فروردين 1398

مدیرعامل جدید شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب شد

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: اهداف صنعت پتروشیمی ایران با بهره گیری از خردجمعی و نیروی انسانی کارآمد محقق می‌شود.

به گزارش فرینا، رضا نوروز زاده در آیین معارفه خود به عنوان مدیرعامل جدید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تشکر از حسن اعتماد مهندس بیژن زنگنه، وزیر نفت افزود: اعطای فرصت خدمت به مردم از الطاف الهی است و باید زمان را طوری برنامه ریزی کنیم که به نحو احسن خدمتگزار مردم باشیم.

نوروز زاده با اشاره به این که سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران از دوران مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، سردار سازندگی آغاز شد، گفت: جا دارد که از تلاش‌های مهندس زنگنه در وزارت نیرو و وزارت نفت تشکر کنم که سبب سربلندی و افتخار ملت ایران شد، همچنین از زحمات محمدرضا نعمت زاده و خانم مرضیه شاهدایی نیز در مسیر پیشرفت این صنعت تشکر می‌کنم.

وی با بیان این که صنعت پتروشیمی در کشور با توجه به وجود ذخایر هیدروکربوری، موقعیت جغرافیایی،  زیرساخت‌های موجود و نیروی انسانی متخصص، ظرفیت توسعه را دارد، افزود: سرمایه ثابت، سرمایه در گردش و نیروی انسانی سه رکن اصلی شکل گیری صنعت هستند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: ارزش بزرگ صنعت نفت به نیروی انسانی متخصص و توانمند است که بدون تکیه بر خرد جمعی و اجماع دیدگاه‌ها، اهداف صنعت، تامین نخواهد شد.

نوروز زاده با اشاره به این که ظرفیت کنونی تولید در صنعت پتروشیمی سالانه ۶۰ میلیون تن است که در برنامه ششم توسعه قرار است این رقم به ۱۷۰ میلیون تن برسد، گفت: تامین خوراک بین مجتمعی، گسترش بازارهای صادراتی و پاسخ به نیازهای صنایع پایین دستی در اولویت‌های صنعت خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه برای رسیدن به اهداف تعیین شده در شرکت ملی صنایع پتروشیمی باید از خردجمعی و تجربه‌های صاحبنظران گذشته بهره برد، افزود: در نخستین فرصت، بازدید از طرح‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی را آغاز خواهم کرد و امیدوارم که با همکاری مدیران این صنعت، بار سنگین صنعت پتروشیمی کشور را به سرمنزل مقصود برسانیم.


امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو