شنبه 4 خرداد 1398

برگزاری نشست تامین مالی جمعی در زمینه ICT در منطقه ویژه پیامنشست تامین مالی جمعی (CrowdFunding) با حضور مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام به عنوان نماینده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان و مدیران عامل شرکتهای متولی پلتفورمهای ایرانی این روش برگزار شد.

به گزارش فرینا، در این نشست ضمن بررسی انواع روشهای تامین مالی جمعی در دنیا روشهای قابل اجرا در کشور و موانع و مزایای استفاده از این روش تامین مالی بررسی شد.
همچنین ضمن استماع نظر حاضرین در خصوص مشکلات و راه حل‌ها، موارد انجام گرفته در کشور که با مشارکت بخشهای مختلف خصوصی کشور به انجام رسیده بود نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در پایان این نشست مقرر شد با توجه به ماموریت منطقه ویژه اقتصادی پیام در خصوص استفاده از این روش برای حمایت از استارتاپ ها و کسب و کار های مرتبط با حوزه ICT گزارش جلسات برگزار شده و نتایج و راهکارهای اجرای این روش در جلسات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه گردد.
تامین مالی جمعی که برخی اوقات تأمین سرمایه از اجتماع یا سرمایه‌گذاری جمعی نیز نامیده می‌شود به مشارکت جمعی توسط مردم و افرادی که سرمایه‌گذاری مشترک می‌کنند اطلاق می شود که از سال ۲۰۰۸ در دنیا مورد استفاده و استقبال قرار گرفته و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قصد دارد تا از این روش برای حمایت از استارتاپ های ICT کشور و کمک به توسعه کسب و کارها و ایجاد اشتغال پایدار در این حوزه استفاده نماید.


 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو