افزایش قیمت سوخت هواپیما‌های باربری مانعی در مسیر صادرات

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه پیام گفت: گرانی قیمت سوخت هواپیماهای باربری به نسبت پروازهای مسافری مانعی بزرگ در مسیر توسعه صادرات محصولات ساخت ایران است .

به گزارش فرینا، سعید زرندی با اشاره به جلسه مشترک با رئیس کمیسون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام افزود: درابتدای  این جلسه اطلاعاتی در راستای فعالیت و  طرح های توسعه منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام ارائه شده است.
زرندی گفت: استفاده از ظرفیت فرودگاه جهت توسعه صادرات محصولات کشاورزی از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بوده است .
وی با اشاره به دفن روزانه 1700 تن زباله در اراضی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام افزود: این موضوع به عنوان چالشی جدی در حوزه محیط زیست مطرح شده است .
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه پیام با بیان این موضوع به عنوان یک دغدغه در حوزه کشاورزی گفت: قرار شد این مسئله با قید فوریت و در راستای توسعه صادرات محصولات کشاورزی به خارج از مرزهای ایران در مجلس پیگیری شود .
زرندی با اشاره به قیمت 4 برابری سوخت هواپیماهای باربری نسبت به هواپیماهای مسافربری افزود: در زمینه حمل و نقل هوایی امکانات فراوانی فراهم است، اما گرانی سوخت پروازهای کارگو سبب شده که صادرات از مبدا ایران تقریبا به حالت تعلیق در بیاید و مانع از درآمد زایی در این حوزه شود.
وی در ادامه با تاکید بر تصویب کاهش قیمت سوخت هواپیماهای باربری در شورای عالی صادرات گفت: با توجه به اینکه این موضوع نیاز به تایید سازمان مدیریت و اعلام هیات دولت دارد، هنوز اتفاقی در خصوص کاهش هزینه سوخت هواپیماهای باربری صورت نگرفته است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه پیام ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته در حال حاضر پروازهای واردات بار به صورت هفتگی در فرودگاه پیام صورت می گیرد. 
زرندی گفت: تاسیس بزرگ ترین شهر ICT خاورمیانه و حضور شرکت های بزرگ بین المللی در منطقه ویژه اقتصادی پیام  هم از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح شد.


 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو