ایجاد100 هزارشغل در منطقه اقتصادی پیام

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در شب یلدای امسال شاهد کاهش 25 درصدی مصرف دیتا در بین خانواده های ایرانی بودیم و این موضوع حاکی از آن است که مردم وقت بیشتری را برای گفت و گو با یکدیگر در خانواده صرف کرده اند.

به گزارش فرینا، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: در مقایسه با هفته های قبل و سال گذشته سرجمع ترافیک اینترنت در شب یلدای امسال 25 درصد کاهش داشته است که این حاکی از آن است که مردم در مهمانی های خانوادگی شب یلدا کمتر از گوشی های همراه خود استفاده کرده اند.

آذری جهرمی گفت: فضای مجازی ابزاری برای فرهنگ سازی است که می تواند مشکلاتی را که برای خانواده ها در ارتباط با فاصله گرفتنشان از هم ایجاد شده به واسطه عملکرد مثبت، کاهش دهد.

وی با اشاره به ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام، افزود: این منطقه بنا بر برنامه ای که در ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات ارایه شده، قرار است یکی از کریدورهای اصلی توسعه فناوری اطلاعات در کشور باشد که در این زمینه سرمایه گذاری بزرگی در این بخش صورت می گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در صورت تحقق این برنامه 100 هزار شغل در کشور ایجاد می شود.

آذری جهرمی افزود: بنای ما در منطقه ویژه اقتصادی پیام با توجه به ظرفیت هایی که در آن وجود دارد، از جمله نزدیکی به پایتخت و مقررات ویژه ای که در مناطق ویژه استقرار دارند، نیروی انسانی و زیرساخت های منظم، این است که عرضه تولیدات در حوزه فناوری اطلاعات در این منطقه باشد.

وی گفت: یکی از پروژه های مهم اقتصاد ملی در این منطقه در حال اجرا است که فاز اول کار مطالعاتی آن به پایان رسیده و فاز دوم در حال اجرا و پس از اجرای فاز سوم به مرحله اجرا وارد خواهیم شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ایجاد بزرگترین شهرک ict ایران در منطقه ویژه اقتصادی پیام، افزود: نمونه هایی از این شهرک ها در منطقه داریم و ما از آنها عقب تر هستیم و باید تلاش کنیم به قدرتی که در منطقه وجود دارد، برسیم.

آذری جهرمی ادامه داد: کشورهای منطقه با ایجاد شهرهای ict قصد دارند که بازار مصرف دیگر کشورها را بپوشانند اما ما در ایران یک بازار مصرف خوب داریم و باید سعی کنیم این ظرفیت را سریعتر اجرایی کنیم.

وی با اشاره به اجرای طرح ریجیستری گوشی های تلفن همراه، افزود: وزیران پیش از من زیرساخت های اجرای این طرح را آماده کرده بودند و اکنون اجرایی شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری گفت: یک عده از افراد وقتی منفعل بودن ما را ببینند، به دنبال فعالیت هایی چون قاچاق می روند، اما وقتی ببینند که دیگر قاچاق برایشان صرفه اقتصادی ندارد، به دنبال کار اقتصادی سالم می روند.


امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو