جمعه 30 فروردين 1398

ظرفیت موسسات قرآنی جلفا مورد توجه قرار گیرد

امام جمعه جلفا گفت: همکاران و دوستان در معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد ارس به سختی تلاش می کنند تا برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی در اینجا محقق شود و نتیجه تلاش آنها برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی است که به صورت سالانه در منطقه آزاد ارس برگزار می‌شود.
 

حجت‌الاسلام سالار سنجری، در حاشیه بازدید از چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم منطقه آزاد ارس در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان شرقی، با اشاره به قرار گرفتن جلفا در منطقه مرزی کشور، افزود: منطقه آزاد ارس در خصوص فعالیت های قرآنی کارهای ارزشمندی انجام می دهد.

حجت الاسلام سنجری، گفت: با توجه به اینکه منطقه آزاد ارس و جلفا از نظر جغرافیایی در کریدورهای بین‌المللی قرار گرفته و مجموعه فرهنگ‌های مختلفی به این منطقه وارد و خارج می‌شود، این منطقه یک منطقه کاملا حساس و کلیدی است و اجرای برنامه‌های فرهنگی و قرآنی در این منطقه حساسیت خاصی دارد.

وی، با اشاره به اینکه این مسابقات سالانه برگزار می‌شود، افزود: همکاران و دوستان در معاونت فرهنگی منطقه آزاد ارس به سختی تلاش کرده و زحمت می‌کشند تا برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی در اینجا محقق شود و نتیجه تلاش آنها برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی است که به صورت سالانه در منطقه آزاد ارس برگزار می‌شود.

امام جمعه جلفا گفت: برای اینکه برگزاری این مسابقات خروجی بیشتری داشته باشد از معاونت فرهنگی منطقه آزاد ارس درخواست کرده ام از پتانسیل و ظرفیت موسسات و مهدهای قرآنی شهرستان نیز استفاده شود.

حجت الاسلام سنجری ادامه داد: مسئولین برگزاری مسابقات قرآنی در سال های آینده قبل از اینکه مرحله شهرستانی را برگزار کنند می توانند این مسابقات را در روستاها و محله ها نیز برگزار و منتخبان را در مرحله شهرستانی شرکت دهند.

وی گفت: با توجه به موضوعیت و محوریت قرآن کریم در همه ابعاد زندگی اعم از ابعاد سیاسی،فرهنگی ،اجتماعی و اقتصادی لازم است به نوعی برنامه‌ریزی صورت گیرد که قرآن کریم از حاشیه و تعارفات زندگی به متن جامعه بیاید و به صورت فعال در همه ابعاد جامعه حضور داشته باشد.

امام جمعه جلفا افزود: اگر قرآن کریم در متن جامعه باشد، جامعه‌ای فعال و پویا با سیستم تفکر قرآنی و مذهبی در سایه‌سار آن شکل می‌گیرد.
 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو