دوشنبه 2 ارديبهشت 1398

بررسی قابلیت های همكاری مشترك اقتصادی ایران و لهستان در فرودگاه پیام

هیات بازرگانی و اقتصادی لهستانی از شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام بازدید کردند.

به گزارش فرینا، هیات بازرگانی و اقتصادی از کشور لهستان با حضور در شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام با مدیرعامل این منطقه ویژه اقتصادی دیدار و گفتگو کردند.

سعید زرندی در این دیدار ضمن خوش آمد گویی به هیات لهستانی، چشم انداز آینده منطقه ویژه و فرودگاه بین المللی پیام را برای این هیات تشریح کرد.

زرندی افزود: منطقه ویژه اقتصادی پیام در صادرات و واردات، انبارداری و نگهداری کالا و در دو حوزه ICT و صنایع دانش بنیان به طور ویژه فعالیت می کند.

وی گفت: ساخت منطقه ویژه اقتصادی پیام در حوزه صادرات و واردات شرایط ویژه ای در ایران دارد به طوری که حدود 30 درصد از صنایع کشور در شعاع 100 کیلومتری این منطقه ویژه وجود دارد که این ویژگی جایگاه ویژه ای به پیام در میان مناطق ویژه داده است .

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام در پاسخ به هیات لهستانی افزود: منطقه ویژه اقتصادی پیام به راه آهن وصل نیست ولی مشاوری برای این کار در نظر گرفته شده و طراحی های لازم صورت گرفته و در حال حاضر نیز به دنبال این هستیم تا اراضی در مسیر خط راه آهن را تعیین تکلیف کنیم و به دنبال سرمایه گذار برای ساخت راه آهن هستیم.

زرندی با اشاره به نزدیکی منطقه ویژه اقتصادی پیام به خط راه آهن سراسری ایران گفت: فاصله عمودی منطقه تا ایستگاه 5 کیلومتر و تا نزدیک ترین ایستگاه حدود 12 کیلومتر است.

وی افزود: مشاورین منطقه در حوزه مسافربری دو فاز را طراحی کرده اند که در راه اندازی فاز اول از امکانات موجود استفاده می شود و سالن 6 هزار متری موجود با تغییر کاربری برای پذیرش مسافر آماده می شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام در تشریح فاز دوم منطقه یادآور شد: ترمینال 3 و نیم میلیون نفره در فاز دوم طراحی و اجرا می شود که طراحی های اولیه آن انجام شده و تا کنون با چندین گروه بین المللی برای راه اندازی ترمینال مسافربری مذاکراتی انجام شده و تمایل داریم به صورت BOT یا BLT اجرا نماییم. مطالعات را برای تاییدیه به دولت فرستادیم و بعد از گرفتن تاییدیه فراخوان صادر می کنیم.

زرندی افزود: حمل و نقل کارگو از جمله موضوعاتی است که می توان فصل مشترک همکاری بین ایران و لهستان تعریف نمود و شرکت خدمات هوایی پیام این قابیلت را دارد تا واردات و صادرات هوایی بین ایران و لهستان را پوشش دهد.


 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو