10 هزار میلیارد ریال در منطقه آزاد اروند سرمایه گذاری شد

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند گفت: در سال گذشته 10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری داخلی و 250 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد اروند جذب شد .

به گزارش فرینا، سیدعلی موسوی با اشاره به استقرار 19 شرکت دانش بنیان در منطقه آزاد اروند یادآور شد: این شرکتهادر سال گذشته به صورت پروژه ای در منطقه آزاد اروند استقرار یافتند.
موسوی اظهار کرد: این سرمایه گذاری ها در بخش های تجاری، صنعتی، انرژی و نفت، گردشگری، صنایع دریایی،کشتی سازی و مواد غذایی صورت گرفته است.
وی جذب سرمایه گذار و توسعه صادرات غیرنفتی را جزو برنامه های اصلی منطقه آزاد اروند در سال جاری عنوان کرد و گفت: در این راستا رشد کیفی و کمی در بخش های تجاری، صنعتی و گردشگری برای حمایت از سرمایه گذاران در سال جاری مورد تاکید قرار گرفته است. 
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند گفت: در سال 97 با توجه به برنامه ریزی که در بخش سرمایه گذاری دنبال شده تمام پروانه ها از طریق پنجره واحد به صورت الکترونیکی صادر می شود و مطالعات بازار منطقه مطابق با استانداردهای بین المللی برای سرمایه گذاران ارائه می شود.
موسوی با بیان اینکه تمام طرح های سرمایه گذاری در منطقه با یک دانش نظارتی مدیریتی رصد می شود، گفت: افزایش جذب سرمایه گذار بخش داخلی و خارجی و شناسنامه دار شدن واحدهای تولیدی از عمده برنامه های منطقه آزاد اروند در سال جاری است.

منطقه آزاد اروند با مساحت 37 هزار و 400 هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است. 
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مهنوش اسدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو