بازدید کارشناسان چینی از منطقه ویژه شمال بوشهر

هیات کارشناسی و ارزیابی جذب سرمایه گذاری کشور چین روز سه شنبه از طرح منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر در حوزه شهرستان دیلم دیدن کرد.

به گزارش فرینا، سرپرست فرمانداری دیلم در جریان بازدید این هیات چینی گفت: فاز اول منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر با سرمایه گذاری و مشارکت کشور چین تامین اعتبار می شود.

محمد طاهری افزود: در مرحله اول اجرای این طرح چهار واحد صنعتی پتروشیمی و یک واحد نیروگاهی به مساحت 95 هکتار احداث و بهره برداری خواهد شد که امیدواریم هرچه زودتر شروع شود.

طاهری گفت: خوراک پتروشیمی این طرح به میزان 20 هزار متر مکعب گاز متان درساعت ازخط لوله ششم گاز سراسری درحوزه استحفاظی شهرستان دیلم تامین خواهد شد.

وی، آغاز رسمی عملیات اجرایی فاز یک منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر را مستلزم تایید ردیف اعتباری طرح از طرف گروه کارشناسی ارزیابی مالی کشور چین و انعقاد تفاهم نامه فاینانس دانست و افزود: تاکنون برای زیرساخت های اولیه شامل آب، برق، گاز، مخابرات و جاده دسترسی این طرح بیش از 100 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

سرپرست فرمانداری دیلم ادامه داد: اهتمام جدی دولت به منظور استفاده از ظرفیت منطقه ویژه برای سرمایه گذاری درحوزه نفت، گاز و انرژی وجود دارد که درتوسعه همه جانبه منطقه، رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال وسرمایه گذاری نقش اساسی ایفا می کند.

طاهری از تمامی مقام های کشوری و استانی و نماینده حوزه انتخابیه که از ابتدای شروع این طرح، تاکنون در زمینه تسهیل و برطرف کردن موانع آن پیگیری و تلاش کردند، تقدیر کرد.

در این بازدید مدیران داخلی شرکت هولدینگ رجال گستران حضور داشتند.

منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر با رویکرد تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی به مساحت 2100 هکتار در فاصله 15 کیلومتری جنوب شهر دیلم در شمال استان بوشهر قرار دارد.

ساختار صنعتی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر با نگاه به ایجاد زنجیره ارزش به گونه ای طرح ریزی شده که مجموعه ای از صنایع مختلف پالایشگاهی، بالادستی، میانی پتروشیمی در یک چرخه با هم کار می کنند.

ازطرف دیگر متمرکز بودن تاسیسات جانبی آب شیرین کن، نیروگاه و تصفیه خانه بهینه کردن هزینه ها را در پی خواهد داشت.

صنایع مستقر در این منطقه قابلیت تولید سالانه 21 میلیون تن محصول را دارد و زمینه اشتغال 11 هزار نفر را بصورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم می کند.

ساختار خدماتی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر با هدف پشتیبانی از صنایع مستقر در منطقه و فراهم کردن زیرساخت های لازم طرح ریزی شده است.

به منظور بهره مندی منطقه ویژه از حمل و نقل دریایی 10 پست اسکله برای این منطقه پیش بینی شده است که قابلیت پذیرش کشتی های باظرفیت 50 هزارتن را خواهد داشت.

شهرستان دیلم در 200 کیلومتری شمال مرکز استان بوشهر قراردارد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو