اخبار اقتصادی | صادرات پارسال گاز 60 درصد رشد کرد

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز گفت: میزان صادرات گاز ایران در سال 1396 نسبت به سال پیش از آن، 60 درصد بیشتر شد و بر پایه پیش‌بینی ها این میزان رو به افزایش است.

پایگاه خبری مناطق آزاد (فرینا) | اخبار اقتصادی | ایرنا نوشت: «بهزاد بابازاده» افزود: پارسال 13 میلیارد و 800 میلیون مترمکعب گاز صادر شد.
بابازاده اضافه کرد: بر اساس چشم‌انداز شرکت ملی گاز در افق 1404، باید به سهم هشت تا 10 درصدی از تجارت جهانی گاز دست یابیم. 
بابازاده پیش‌بینی کرد این سهم در سال‌های آتی به شرط بهبود روابط بین‌المللی با افزایش قابل ملاحظه‌ای همراه شود.
مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز تصریح کرد: این شرکت تلاش می‌کند با ایجاد مزیت‌های رقابتی و بهره‌گیری از موقعیت ژئوپولیتیک کشور برای حمایت از کالای ایرانی، حضور فعالی در فرصت‌های مناسب تجاری داشته باشد.
«شناخت چالش‌های عملیاتی و فنی پیش روی صادرات، سوآپ و ترانزیت گاز از طریق خط لوله و کشتی‌های حمل ال.ان.جی (گاز طبیعی مایع)، بازاریابی محصولات جانبی تولید گاز مانند گاز مایع (ال.پی.جی) و گوگرد و مذاکرات مقدماتی با مشتریان احتمالی، از مهم‌ترین اهداف صادراتی شرکت ملی گاز است».
به گزارش ایرنا، اکنون ظرفیت تولید گاز کشور به روزانه 850 میلیون مترمکعب رسیده است که تا پایان برنامه ششم توسعه به یک میلیارد و 200 میلیون مکعب در روز افزایش می یابد.
به گفته مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، میزان صادرات روزانه 200 میلیون مترمکعب گاز نیز در برنامه ششم توسعه هدفگذاری شده و اولویت بازار صادراتی گاز ایران، کشورهای همسایه است.
«حمیدرضا عراقی» تاکید کرد هر میزان بتوانیم بیشتر در تجارت جهانی گاز درگیر شویم، از نظر توان سیاسی و اقتصادی به نفع کشور است.
اکنون گاز ایران به ترکیه و عراق صادر می شود.

میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو