کارگاه نظام برنامه‌ریزی طرح‌های کلان توسعه در سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد

مدیر اطلاعات جغرافیایی و طرح‌های کلان توسعه زیرساخت سازمان منطقه آزاد اروند گفت: کارگاه نظام برنامه‌ریزی طرح‌های کلان توسعه به‌منظور پیاده‌سازی مدل مدیریت سبد پروژه یا portfolio management برگزار شد.

به گزارش فرینا، کارگاه نظام برنامه‌ریزی طرح‌های کلان توسعه با حضور احمد رستمی معاون توسعه مدیریت، مجید رحیمی قشقایی مدیر اطلاعات جغرافیایی و طرح‌های کلان توسعه زیرساخت و سید ابراهیم میرموسوی مدیر حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و جمعی از مسئولان این سازمان برگزار شد.

مدیر اطلاعات جغرافیایی و طرح‌های کلان توسعه زیرساخت در حاشیه این جلسه اظهار کرد: این کارگاه به‌منظور همفکری و آشنایی مدیران سازمان منطقه آزاد اروند و دستگاه‌های مسئول در منطقه با نظام برنامه‌ریزی و بودجه‌ای که به‌صورت مشترک توسط حوزه برنامه‌ریزی سازمان منطقه آزاد اروند و حوزه اطلاعات جغرافیایی و طرح‌های کلان ایجادشده برگزار گردید .

مجید رحیمی قشقایی افزود: در این کارگاه مباحث نظری در خصوص نظام‌های مختلف برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی و همچنین اتفاقاتی که در تکمیل و به‌روز شدن این نظام‌ها در کشورهای مختلف صورت گرفته مطرح و چگونگی اختصاص بودجه به پروژه‌های مهم و اولویت‌بندی پروژه‌ها و همچنین چالش‌های فرا روی منطقه بررسی شد.

رحیمی عنوان کرد: در مرحله دوم نیز ساختار مدیریت سبد پروژه‌ها که برای اولین بار در مناطق آزاد کشور شکل‌گرفته معرفی شد.

وی بابیان اینکه سبد پروژه‌ها شامل مجموعه‌ای از پروژه‌ها است که به‌صورت هدفمند و هماهنگ شکل‌گرفته‌اند، بیان کرد: هیچ‌یک از اجزای سبد پروژه‌ها به‌تنهایی و بدون لحاظ کلیات مطالعه و اجرا نخواهند شد.

مدیر اطلاعات جغرافیایی و طرح‌های کلان توسعه زیرساخت اجرای پروژه‌ها بدون در نظر گرفتن اهداف استراتژیک و پیش‌نیازهای مکمل طرح را آفت اصلی مدیریت پروژه‌های کشور دانست و  افزود: در ساختار مدنظر ما راهکاری مؤثری برای حل این مسائل، کاهش هزینه‌ها و ارزش‌آفرینی وجود دارد.

رحیمی بیان کرد: در مرحله آخر کارگاه نیز سبد پروژه‌های منطقه آزاد اروند در بودجه سال ۹۸ معرفی و پروژه‌ها و مگا پروژه‌ها مشخص شدند و نظرات حاضران جلسه نیز مطرح و بررسی شد.

خبرنگار منطقه آزاد اروند امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو