مشکل خودروهای دپو شده در گمرک خرمشهر توسط مدیرکل گمرک کشور پیگیری می‌شود

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: مدیرکل گمرک کشور و هیئت همراه در نشست با فعالان تجاری و صنعتی منطقه آزاد اروند قول پیگیری مشکل کالاهای تولیدی دپو شده، کالاهای همراه مسافر و خودروهای دپو شده در گمرک خرمشهر را دادند.

به گزارش فرینا، سید علی موسوی اظهار کرد: دکتر مهدی میر اشرفی معاون وزیر اقتصاد و رئیس‌کل گمرک جمهوری اسلامی ایران به همراه هیئتی متشکل از معاون ایشان، حسن‌زاده معاون استاندار خوزستان و تعدادی از مدیران کل این استان سفری به منطقه آزاد اروند داشتند.

موسوی افزود: این هیئت از گمرک‌های آبادان، خرمشهر، مرز تجاری شلمچه و دروازه  منطقه آزاد اروند در مسیر آبادان به اهواز دیدن کردند.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد: این هیئت در بازدید خود از مرز تجاری شلمچه از زیرساخت‌هایی که سازمان منطقه آزاد اروند در آن ایجاد کرده بازدید و ابراز خوشنودی کردند.

موسوی بیان کرد: همچنین این هیئت قول مساعد دادند که علاوه بر صادرات در مرز تجاری شلمچه امکان واردات از این نقطه مرزی نیز فراهم شود که این موضوع سطح تجارت بین‌المللی منطقه آزاد اروند را با کشورهای دنیا افزایش می‌دهد.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: این هیئت همچنین نشستی با فعالان تجاری، بازرگانی و صنعتی منطقه آزاد اروند در گمرک خرمشهر داشتند که در این نشست مشکلاتی در حوزه کالاهای تولیدی دپو شده، کالاهای همراه مسافر و خودروهای دپو شده در گمرک خرمشهر از سوی تجار و صنعتگران مطرح شد و هیئت گمرکی قول مساعد برای پیگیری این موارد را دادند.

وی افزود: مدیرکل گمرک کشور در این نشست دستوراتی را برای حل مشکلات ذکرشده صادر کرد و در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی که با حضور استاندار و مدیران کل استان در محل استانداری خوزستان برگزار می‌شود نیز موارد لازم پیگیری و به تصویب می‌رسد.

موسوی بابیان اینکه سفر این هیئت برای تاجران و صنعتگران منطقه سفری پر خبر و برکت بوده است، گفت: پیگیری بحث خودروها و کالاهای دپو شده می‌تواند تأثیری خوبی بر فعالیت‌های تجاری در منطقه آزاد اروند بر جای بگذارد.

خبرنگار منطقه آزاد اروند امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو