قشم

رهاسازی یک راس آهوی جبیر در جزیره هنگام

رئیس اداره محیط زیست شهرستان قشم گفت: آهوی جبیری که در خانه یکی از ساکنان شهر قشم نگهداری می شد در دامان طبیعت رها شد.

50 خیر مدرسه ساز در قشم تجلیل شدند

50 خَیر مدرسه ساز بخش شهاب جزیره قشم به همراه مردان دولت تدبیر و امید در این منطقه به پاس نگاه به توسعه آموزش و پرورش و تعالی نسل آینده ایران تجلیل شدند.

نخستین دوره مسابقات قایق های چوبی هوری در قشم برگزار شد

اولین دوره مسابقات قایق های چوبی «هوری» با حضور 9 هوری ران با هدف معرفی و حفظ فرهنگ و سنت های دیرین دریانوردی در منطقه آزاد قشم برگزار شد.

توسعه راه های ارتباطی برای تحقق اهداف مناطق آزاد ضروری است

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم کیفیت و گسترش راه های هر منطقه را از جمله شاخص های توسعه یافتگی برشمرد و گفت: دستیابی مناطق آزاد به اهداف از پیش تعیین شده با رشد و توسعه راه های ارتباطی محقق می شود.

نخستین اکو موزه ایران در قشم پاکسازی می شود

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از پاکسازی بافت تاریخی بندر لافت در جزیره قشم به عنوان (نخستین اکو موزه ایران) خبر داد.

طنین تازه آواهای کهن جزیره قشم

جانشین معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: آواهای قدیمی قشم همچون یامال، شلوند، لالائی و باسِنک طنینی تازه می یابند.

گردشی خاطره انگیز در آسمان، زمین و دریا در جزیره قشم

سرپرست مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: امسال مسافران نوروزی می توانند گردشی خاطره انگیز در آسمان، زمین و دریای قشم را تجربه کنند.

برنامه ریزی سفر به جزیره قشم با کمک سایت سازمان منطقه آزاد قشم

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر قشم در برنامه تلویزیونی "وطنم ایران" در شبکه شما گفت: سایت سازمان منطقه آزاد قشم به آدرس www.Qeshm.ir تمامی اطلاعات موردنیاز سفر مسافران و گردشگران را به آنان ارائه می کند.

اصلاح و بازسازی 27 کیلومتر شبکه آبرسانی شهر قشم

مدیرعامل شرکت آب، برق و تاسیسات قشم از اصلاح و بازسازی 27 کیلومتر شبکه آب در شهر قشم و احداث دو واحد تصفیه خانه هر یک به ظرفیت یک هزار متر مکعب در روز خبر داد.

جزیره قشم خاستگاه زندگی دریایی در جهان باستان است

سرپرست مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ابتدایی ترین فعالیت های دریانوردی و صیادی در قشم به عنوان یکی ازکهن ترین زیستگاه هایی ساحلی شکل گرفته است.
4351 - 4360 of 4560

آخرین اخبار آرشیو