رشد 68 درصدی صادرات از منطقه ویژه بندر نوشهر

مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران از رشد 68 درصدی صادرات کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر طی 9 ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه قبلی خبر داد.

به گزارش فرینا، محمدتقی انزان‌پور در حاشیه بارگیری یک محموله صادراتی در بندر نوشهر گفت: صادرات کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر طی 9 ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه قبلی رشد 68 درصدی داشته است.

انزان‌پور افزود: این محموله که به مقصد بندر آستراخان روسیه ارسال می‌شود شامل 754 پالت کنسانتره سیب و یک کانتینر خرما جمعا به وزن 901 تن است.

وی با اشاره به تأکیدات مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی مبنی بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های بالقوه بندر نوشهر برای توسعه صادرات، گفت: تمام سعی و تلاش مسئولان و کارکنان اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران بر این است که با فراهم آوردن بستر مناسب برای فعالیت تجار و صاحبان کالا و همچنین تأمین تجهیزات مورد نیاز برای تخلیه و بارگیری انواع کالا این روند رو به رشد تداوم داشته باشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران در پایان محصولات کشاورزی و دامی شامل کنسانتره و پوره سیب، مواد غذایی شامل رب گوجه و خشکبار و همچنین کالاهای ساختمانی و معدنی را از عمده‌ترین کالاهای صادراتی از بندر نوشهر به مقصد کشورهای حاشیه دریای خزر عنوان کرد.


امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو