گفت و گو

بررسی چالش های جهش تولید / تهدیدهایی که می تواند به فرصت تبدیل شود

بررسی چالش های جهش تولید نشان می دهد که با استفاده از راهکارهای درست می توان این تهدیدها را به فرصتی خوب برای جهش در تولید کشور تبدیل کرد.

پیگیر طرح شماره گذاری ماشین آلات سنگین معدنی و راهسازی منطقه آزاد ماکو هستیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: مطابق قانون چگونگی اداره مناطق آزاد، طرح شماره گذاری ماشین آلات سنگین معدنی و راهسازی منطقه آزاد ماکو با تمام توان پیگیری می شود.

اختصاص ۷۰ درصد ظرفیت آمار ترانزیت ریلی کشور به منطقه ویژه اقتصادی سرخس

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: منطقه ویژه اقتصادی سرخس به عنوان یکی از معدود مناطق و مراکزی مطرح است که با رویکرد صرفا صادراتی مشغول به فعالیت است. سرخس به لحاظ آمار ترانزیت ریلی حدود ۷۰ درصد از کل ظرفیت کشور را به خود اختصاص داده و سالیانه نزدیک به سه میلیون تن انواع کالا از این نقطه به تمامی مقاصد ترانزیتی و صادراتی ارسال می‌شود.

آغاز فرایند تدوین برنامه هفتم توسعه سازمان های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

طرح پیشنهادی برای آغاز فرایند تدوین برنامه هفتم توسعه در سازمان های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در جلسه اخیر شورای معاونین و مدیران عامل ارائه شد. در این طرح نکات اساسی برای آغاز فرایند تدوین برنامه هفتم درنظر گرفته و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ساخت ۲۰ کلاس درس در شهرستان‌های چابهار، دشتیاری و کنارک

معاون فرهنگی، اجتماعی وگردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: ۱۹ مدرسه در قالب ۱۲۰ کلاس درس با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان به صورت مشارکتی با خیران و سازمان نوسازی مدارس در شهرستان‌های چابهار، دشتیاری و کنارک محدوده سواحل مکران در حال ساخت است.

رشد ۴۰ درصدی تولید منطقه ویژه اقتصادی سیرجان در شرایط کرونایی

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان گفت: منطقه ویژه اقتصادی سیرجان اولین منطقه ویژه اقتصادی کشور محسوب می‌شود که در دو حوزه تولید و تجارت فعال است و در ابتدای امسال با وجود شرایط کرونایی توانسته نزدیک به ۲۸ هزار تن تولید داشته باشد که نسبت به سال گذشته نشان دهنده رشد ۴۰ درصدی در این زمینه است.

چابهار؛ نقطه اتصال کریدور شرق ایران به آبهای آزاد

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: چابهار بزرگترین بندر تجاری ایران در خارج از تنگه هرمز، نقطه اتصال کریدور شرق ایران به آبهای آزاد و نزدیک‌ترین بندر به بازارهای آسیای میانه و افغانستان مهمترین مزیت‌ها برای سرمایه‌گذاری را دارد.

تاسیس بورس بین الملل کیش تا اوایل آبان

معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی از راه اندازی بورس بین الملل کیش تا اوایل آبان امسال خبر داد.

چشم‌انداز چابهار خبر از تحولي عظيم در نقشه تجارت جهان مي‌‌دهد

گسترش‌دهندة سیطرة آدمیان بر دشت‌های وسیع و افق‌های دوردست، داشتن رویاهای بزرگ است. پیشرفت ملت‌ها به‌سوی چشم‌اندازهای وسیع نیز محملی بزرگ می‌طلبد: برنامه‌ای به وضوح همان چشم‌انداز

ورود 160 میلیون یورو تجهیزات استراتژیک به بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دیپلماسی حمل و نقل را در بندر چابهار محقق کردیم و تبادل کالایی با 22 کشور انجام می‌شود، گفت: تا نیمه اول سال 1400 بیش از 160 میلیون یورو تجهیزات استراتژیک وارد بندر شهید بهشتی چابهار می‌شود.
1 - 10 of 1662

آخرین اخبار آرشیو