گفت و گو

همه اقدامات منطقه آزاد اروند در جذب توریست سلامت

مدیر محیط‌ زیست، بهداشت و سلامت سازمان منطقه آزاد اروند گفت: شرکت‌هایی در حوزه توریست سلامت در منطقه فعال هستند که هدف اصلی آنها جذب توریست است. این شرکت‌ها با دانشگاه علوم‌ پزشکی، بیمارستان‌ها و سازمان منطقه آزاد اروند وارد همکاری شده‌اند. در ایام قبل از کرونا حدود ۳۰ درصد از برخی از مطب‌ها و مراکز بهداشتی آبادان و خرمشهر، توریسم گردشگری سلامت داشتیم.

منطقه ويژه اقتصادی خلیج فارس، محلی امن و آرام جهت تحقق توليد

با توجه به ظرفيت هاي مناسب منطقه ويژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خليج فارس به دليل همجواري با تنگه هرمز و نزديکي به کشورهاي حوزه خليج فارس، توسعه زيرساخت هاي اين منطقه مي تواند منجر به جذب بسياري از سرمايه گذاران بخش هاي مختلف صنعتي و معدني شود. بنابراين در دوره اي که تحريم ها عليه کشور به بالاترين حد ممکن رسيده اند، توسعه منطقه ويژه اقتصادی خليج فارس در راستاي جذب سرمايه گذاران خرد و کلان ضرورت دارد.

صنعت بیمه در ایران در فضایی وارونه فعالیت می‌کند

معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، تحلیلگر صنعت بیمه و مدیرعامل پیشین بیمه «ما»، روایت دلگرم کننده‌ای از وضعیت صنعت بیمه در ایران ندارد و از وارونه بودن شرایط فعالیت شرکت‌های بیمه‌ای کشور می‌گوید.

جذب 40 درصد سرمایه‌های خارجی مناطق آزاد در اروند

معاون سرمایه‌گذاری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: سرمایه‌های خارجی به منطقه آزاد اروند، عمدتاً از دو کشور چین و ترکیه جذب شده است. این سرمایه‌ها طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در منطقه، عمدتاً در بخش‌های صنعتی، صنایع پایین دستی پتروشیمی و انرژی و مواد معدنی بوده است که از این بین حوزه صنایع معدنی دست بالا را داشته است.

فعالیت شرکت‌های صوری در مناطق آزاد غیرممکن شد

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: با ایجاد این پنجره واحد و اتصال به سامانه ثبت شرکت های کشوری، دیگر امکان فعالیت شرکت‌های صوری ممکن نیست.

جایگاه منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در شکل گیری زیرساخت ها و صنایع فلزی

مشاور رییس جمهور دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، با ایجاد زیرساخت های عظیمی چون اسکله های تخلیه و بارگیری، خط آهن، انبار، تولید آب شیرین، برق و...، سهم عمده ای در شکل گیری صنایع سنگینی چون آلومینیوم و فولاد داشته است.

سهم 77 درصدی گیلان در صادرات کالا به بازارهای اوراسیا

ناظر گمرکات گیلان از افزایش 88 درصدی ارزش مبادلات کشورمان از مسیر استان گیلان با اعضای اتحادیه اقتصادی اورسیا خبر داد.

صدور 6 هزار میلیارد ریال مجوز سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو از صدور 75 فقره مجوز سرمایه گذاری در حوزه صنعت، معدن، خدماتی و کشاورزی در نیمه نخست سال جاری خبرداد و گفت: پیش بینی می شود این میزان مجوز منجر به سرمایه گذاری 6243 میلیارد ریال و اشتغال 3597 نفر شود.

نقش اساسی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در اقتصاد هرمزگان

منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس جزو مناطق اقتصادی برتر کشور و قطب صنعت فولاد محسوب می شود.  این منطقه تاکنون عملکرد خوبی در جذب سرمایه گذاری داشته و این امر موجب اشتغالزایی 12 هزار نفری در استان هرمزگان شده است.

خیز توسعه در فرودگاه ها و بنادر

وقتی از فرودگاه های کیش صحبت می کنیم، به چه معناست؟ آیا کیش بیش از یک فرودگاه دارد؟
1 - 10 of 1745

آخرین اخبار آرشیو