گفت و گو

بهره‌برداری از فولاد مکران در سال آینده / قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مناطق آزاد اصلاح شود

مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار با اعلام اینکه در سال آینده پروژه فولاد مکران با ظرفیت تولید 1.6  میلیون تن آهن اسفنجی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: پیشنهاد اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد در مسیر ارائه به مجلس شورای اسلامی است.

مطالبه تعیین تکلیف استقرار گمرک در مبادی خروجی منطقه آزاد اروند در دستور کار وزیر اقتصاد

وزیر امور اقتصادی و دارایی در جمع خبرنگاران از برگزاری نشست بررسی و جمع‌بندی نهایی درباره موضوع استقرار گمرک در مبادی خروجی منطقه آزاد اروند طی روز جاری خبر داد.

تعیین تکلیف موضوع حاکمیت اروند در مراحل نهایی / استقبال منطقه آزاد اروند از حاکمیت یک‌پارچه

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: به‌دنبال طرح این موضوع، رئیس‌جمهور بر تعیین تکلیف حاکمیت در منطقه تأکید و ضرب‌الاجل یک‌ هفته‌ای تعیین کردند، به‌دنبال تأکید مجدد آیت‌الله رئیسی، جلساتی تشکیل شد و اطلاع یافتیم طی هفته گذشته جلسه نهایی تشکیل و تصمیم نهایی اتخاذ شده و به‌زودی مصوبات جلسه ابلاغ خواهد شد.

جزئیات صدور سند تک‌برگ در مناطق‌آزاد / برخی اسناد باطل شد

مدیر امور حقوقی و تقنین دبیرخانه شورایعالی مناطق‌ آزاد و ویژه اقتصادی با اعلام اینکه اسناد بخشی از اراضی مناطق‌آزاد که در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی بود، باطل شد و به آن برگشت، گفت: صدور سند تک برگ برای «کیش» به اتمام رسیده و احتمالا تا پایان سال برای تمامی اراضی مناطق‌آزاد، این سند صادر خواهد شد.

موافقت بانک مرکزی با تأسیس بانک فراساحل / برای اولین بار در سی سال گذشته، تراز تجاری مناطق آزاد در سال 1400 مثبت شد

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در گفتگو با خبرگزاری فارس از مثبت شدن تراز تجاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی در سال 1400 و موافقت بانک مرکزی با تأسیس بانک فراساحل در این مناطق خبر داد.

مطالبات خسارت دیدگان حادثه« متروپل» توسط ستاد بحران بررسی می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در ارتباط تلفنی با برنامه بازتاب سیمای مرکز آبادان، گفت: طی تصمیم ستاد بحران؛ دفتر رسیدگی و بررسی مطالبات و شکایات کارگران و خسارت دیدگان ریزش برج «متروپل» توسط دادستانی استان، استانداری و دیگر نهادهای مربوطه تشکیل و سازمان منطقه آزاد اروند نیز محل اسقرار رسیدگی به این امور را در اختیار ستاد مذکور، قرار داده است.

مرکز مهارت‌آموزی و توانمندسازی ندامتگاه چابهار افتتاح شد

نخستین ندامتگاه اشتغال‌محور در بین مناطق آزاد کشور با حضور نصرالله ابراهیمی مسوول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار، مهدی حسین‌زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد،معین‌الدین سعیدی نماینده مردم چابهار، جواد سپاهی فرماندار چابهار و جمعی از مسوولان در زندان این شهرستان راه‌اندازی شد.

حضور سرمایه گذاران چینی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس

رییس هیات مدیره و قائم مقام مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: یکی از بزرگترین هلدینگ های چین سرمایه گذاری در یک شهرک صنعتی منطقه ویژه اقتصادی سرخس را در زمینی 200 هکتاری آغاز کرده است.

شرکت دانش‌بنیان تولید سیمان و قطعات بتنی در دانشگاه بین‌المللی چابهار آغاز به‌کار کرد

سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار با بیان اینکه شرکت دانش‌بنیان تولید سیمان و قطعات بتنی در چابهار آغاز به‌کار کرد گفت: این شرکت نخستین مجموعه دانش‌بنیان و دارای دانش فنی در زمینه تولید همزمان برق و سیمان سبز است.

چهار طرح صنعتی و بهداشتی در منطقه ویژه اقتصادی سهلان افتتاح شد

چهار طرح صنعتی و بهداشتی روز پنجشنبه (29 اردیبهشت ماه) به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور استاندار آذربایجان شرقی و دستور رئیس جمهور در منطقه ویژه اقتصادی سهلان تبریز افتتاح شد.
1 - 10 of 2016

آخرین اخبار آرشیو