گفت و گو

بهبود معیشت مردم در منطقه آزاد اروند با بهره گیری از ظرفیت ها و قوانین

مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی، گفت: تلاش می‌کنیم از ظرفیت ها و قوانین برای بهبود معیشت مردم در منطقه آزاد اروند، استفاده شود.

استفاده از ظرفیت فرهنگسرای جزیره برای معرفی بهتر ظرفیت های قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: هنر کوتاه ترین مسیر و شیرین ترین بیان برای برقراری ارتباط و انتقال مفاهیم به مخاطبان و نسل های مختلف است.

توسعه زیرساخت‌ها و محرومیت زدایی در مناطق آزاد نیازمند تخصیص اعتبار ویژه است

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی با اشاره به لزوم تخصیص اعتبار ویژه برای توسعه زیرساخت‌ مناطق آزاد گفت: نمایندگان مردم در خانه ملت ما را برای بازگرداندن مناطق آزاد به ریل اصلی خود و جذب سرمایه گذار جهت رونق تولید و صادرات یاری کنند.

ثبت بالاترین آمار جذب سرمایه‌گذاری در سال جاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

مناطق ویژه اقتصادی در کشورهای مختلف از جنبه‌های گوناگون حائز اهمیت هستند. این مناطق بیشتر در سواحل دریاهای آزاد قرار دارند، به عنوان محلی امن برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌آیند زیرا از یک سو، زیرساخت‌های اساسی مانند آب، برق، گاز، راه دسترسی و... برای سرمایه‌گذاران فراهم است و از سوی دیگر، تجارت و واردات و صادرات سریع و آسان در مناطق ویژه اقتصادی انجام می‌شود.

نقش مهم بندر امام خمینی(ره) در زنجیره تامین کالای اساسی کشور

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) از واردات و تخلیه بیش از 9 میلیون تن کالای اساسی در شش ماه نخست امسال در این بندر خبر داد.

تخلیه 9 میلیون و 55 هزار تن کالای اساسی در بندر امام خمینی(ره) از ابتدای امسال

 رییس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی (ره) گفت: از ابتدای امسال تا 12 مهرماه سال جاری در مجموع 9 میلیون و 55 هزار تن کالای اساسی از بندرامام (ره) تخلیه شده است.

بندر چابهار دروازه توسعه سیستان و بلوچستان و قطب ترانزیت است

استاندار سیستان و بلوچستان بر ایجاد کارخانجات فرآوری در کنار سایر زیرساخت‌های تجاری در چابهار تاکید کرد و گفت: بندر چابهار دروازه توسعه این استان و قطب ترانزیت جنوب شرق کشور است.

مناطق‌ آزاد در مسیر تحول / تلاش برای جلب اعتماد ایرانیان خارج از کشور جهت سرمایه گذاری در مناطق آزاد

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، از ایرانیان خارج از کشور و فعالان اقتصادی دعوت کرد با نگاهی جدید به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد بنگرند.

افزایش 28 درصدی صادرات کالا از بندر امام خمینی(ره)

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) گفت: صادرات کالا از بندر امام خمینی (ره) در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 28 درصد افزایش یافته است.

سایت موج‌سواری رمین چابهار نیمه نخست 1401 به بهره‌برداری می‌رسد

مدیر امور گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: طرح احداث سایت موج‌سواری رمین با اعتبار هفت میلیارد ریال توسط این سازمان با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی در دست احداث بوده و در نیمه نخست 1401 به بهره‌برداری می‌رسد.
1 - 10 of 1941

آخرین اخبار آرشیو