گفت و گو

6 واحد پتروشیمی با ظرفیت حدود 8.5 میلیون تن در چابهار راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در تشریج پروژه‌های مهم این مجموعه گفت: 6 واحد پتروشیمی با ظرفیت حدود 8.5 میلیون تن در چابهار راه‌اندازی می‌شود.

تحولات توسعه چابهار با سرعت پیش می‌رود

عبدالرحیم کردی در گفت وگو با روزنامه ایران اظهار داشت: با بهره‌برداری بیش از 150طرح سرمایه‌گذاری تولیدی کوچک و بزرگ در حال ساخت ظرف 2 سال آینده به یک انقلاب تولیدی در منطقه چهابهار منجر خواهد شد.

بارگیری بزرگترین محموله قیر صادراتی در بندر امام خمینی (ره)

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره)، از بارگیری بزرگترین محموله قیر صادراتی به وزن 44 هزار تن در بندر امام برای نخستین بار در بنادر کشور خبر داد.

کارنامه موفق مناطق آزاد در حوزه اقتصاد مقاومتی

مدیر توسعه سرمایه گذاری و انتقال فناوری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، درباره کارنامه مناطق آزاد در حوزه اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: پروژه‌های اقتصاد مقاومتی از سال 95 آغاز شد، در سال اول 3 پروژه به ما ابلاغ کردند که 2 پروژه بر صادرات و یک پروژه بر فناوری تمرکز داشت. ما به طور میانگین اهدافی که ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در این 3 پروژه ابلاغ کرده بود، تقریباً 119 درصد محقق کردیم.

عمده‌‎ترین مشکلات واحدهای تولیدی مناطق آزاد در حوزه بانکی است

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: براساس بازدیدهای انجام شده عمده ‎‎ترین مشکلات واحدهای تولیدی مستقر در مناطق آزاد در حوزه بانکی است.

چابهار، قطب پتروشیمی منطقه می شود

منطقه آزاد چابهار در آغاز قرن جدید بسوی تعالی و پیشرفت بیشتر حرکت می کند و رسانه های ملی و بین المللی، هر روز مطالب مهمی درباره این منطقه منتشر می کنند. کمتر سخنرانی و مصاحبه ای را می توان دید و شنید که اگر حرفی از توسعه و لجستیک می آید، نام چابهار برده نشود.

اجرای منطقه آزاد بوشهر تاثیری بر قیمت زمین و مسکن نخواهد داشت/ تفاوت های هفت منطقه آزاد جدید با مناطق آزاد قبلی

مدیر هماهنگی امور مناطق ویژه اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد گفت: اجرای منطقه آزاد بوشهر تاثیری بر قیمت زمین و مسکن نخواهد داشت.

منطقه آزاد سیستان و چابهار 2 بال توسعه سیستان و بلوچستان هستند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: منطقه آزاد سیستان در شمال و منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار در جنوب و سواحل مکران 2 بال توسعه و آبادانی این استان هستند که نقش مهمی در توسعه و پیشرفت منطقه دارند.

آینده درخشانی پیش‌روی منطقه آزاد چابهار است

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: منطقه آزاد چابهار می‌تواند در اهداف بلند مدت خود در حوزه حمل و نقل و ترانزیت گام‌های موثری بردارد و در همین راستا آینده درخشانی برای این منطقه پیش‌بینی می‌کنیم.

تراز مثبت تجاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای دومین سال / آن روی سکه مناطق از زبان معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی

معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پی انتشار گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی از عملکرد «مناطق آزاد»، با بیان اینکه تراز تجاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سال 99 به بیش از 10 میلیارد و 154 میلیون دلار رسید، گفت: میزان صادرات از مناطق آزاد در سال گذشته 854 میلیون دلار و از مناطق ویژه اقتصادی بیش از 13 میلیارد دلار بوده است.
1 - 10 of 1854

آخرین اخبار آرشیو