گفت و گو

رشد 61 درصدی سرمایه‌گذاری داخلی در منطقه آزاد اروند

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار‌های سازمان منطقه آزاد اروند گفت: میزان سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند در 11 ماهه نخست سال 99 نسبت به مدت مشابه سال 98 به میزان 61 درصد رشد داشته است؛ بنابراین رشد 61 درصدی سرمایه‌گذاری در بخش داخلی نشان از بهبود زیرساخت‌ها و امکانات لازم داشته است. این سرمایه گذاری‌ها در بخش‌های صنعتی، تولیدی، گردشگری، خدماتی و بازرگانی بوده است.

چرخش تاریخی از تجارت به تولید

منطقه آزاد اقتصادی چابهار که روزگاری بر پایه کارکردهای تجاری و عموماً وارداتی شکل گرفت، طی دو دهه فعالیت نتوانست ظرفیت‌های و توانمندی‌هایش آنچنان که باید را عیان کند تا اینکه با یک چرخش تاریخی مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاران شد: چرخشی از تجارت به تولید.

اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد، تعارض قانونی دارد

مدیر هماهنگی نهاد‌های مالی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: تحمیل اخذ مالیات بر ارزش افزوده از فعالین اقتصادی، رغبت سرمایه گذاری را در مناطق آزاد کشورمان را کاهش و زمینه فرار سرمایه‌ها در مناطق ازاد که همگی در مجاورت مرزی کشور هستند را به سایر کشور‌های همسایه و رقیب که مشوق‌ها و معافیت‌های بیشتری به سرمایه گذاران اعطا می‌کنند فراهم می‌کند.

واکسیناسیون کرونا در سال 1400 به رونق صنعت گردشگری کمک می کند

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: امید می رود با افزایش سرعت واکسیناسیون در خارج و نیز موفقیت واکسن های تولید داخل، از این شرایط خارج شده و گردشگری کشور در ایران 1400 به شرایط عادی بازگردد.

فراهم شدن فرصت طلایی توسط مناطق آزاد برای عبور از اقتصاد نفتی

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: این مناطق، فرصتی بزرگ را برای عبور از تجارت نفتی فراهم کردند که از دستاوردهای انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

حذف معافیت مالیات برارزش افزوده مناطق آزاد درآمد ایجاد نمی‌کند

مدیر هماهنگی مناطق ویژه اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد گفت: حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده در بخش تولید مناطق آزاد و ویژه هیچ درآمد جدیدی عاید دولت نخواهد کرد و به این موضوع باید توجه شود.

شرایط و امکانات سفر نوروزی به جزیره کیش

مدیر توسعه گردشگری و میراث فرهنگی منطقه آزاد کیش گفت: ظرفیت هتل‌های کیش در 30 روز گذشته با ضریب اشغال حدود 80 درصد بوده است، گفت: این ظرفیت نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل، حدود 10 درصد کاهش داشته است، ولی با توجه به شرایط قبل ضریب اشغال خوبی داشتیم.

ثبت بیش از 165 شرکت دانش بنیان، خلاق و فناورانه در منطقه آزاد کیش

مدیر مرکز نوآوری سازمان منطقه آزاد کیش گفت: رویداد نیازسنجی تقاضای محصولات فناورانه منطقه آزاد کیش برای شرکت‌های دانش‌بنیان به زودی برگزار می‌شود که احصاء نیاز فناورانه از معاونت‌های و شرکت‌های تابعه سازمان منطقه آزاد کیش و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی را شامل می‌شود.

همه مناطق ویژه اقتصادی در سال 99 طرح جامع خود را مصوب می‌کنند

مدیر هماهنگی امور مناطق ویژه اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: با پیگیری‌هایی که در سال 99 انجام دادیم، تاکنون طرح جامع 12 منطقه ویژه تصویب شده است و بقیه مناطق نیز تا پایان سال تعیین تکیلف می‌شوند و دیگر منطقه‌ای را نخواهیم داشت که بدون طرح جامع فعالیت کنند.

منشور گام دوم انقلاب در مناطق آزاد رونمایی می شود

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: مهم‌ترین هدف ما با توجه به پیام مقام معظم رهبری، برای گام دوم انقلاب، تهیه منشور گام دوم در همه مناطق آزاد کشور بوده است که تا یک ماه دیگر همه مناطق ما این منشور را خواهند داشت. 
1 - 10 of 1827

آخرین اخبار آرشیو