گفت و گو

عملکرد منطقه آزاد چابهار در سالی که گذشت؛ از افزایش محدوده تا انقلاب در زیر ساخت‌ها

منطقه آزاد چابهار یکی از پر اتفاق ترین مناطق آزاد ایران است که در همه حوزه ها فعالیت داشته و توانست در سالی که گذشت با خبرهایی همچون معافیت از تحریم های آمریکا، افزایش سرمایه گذاری و صادرات، الحاق بنادر آن به منطقه آزاد سالی پر بار برای مناطق آزاد ایران رقم بزند.

درخواست تاسیس بانک خارجی در منطقه آزاد چابهار

معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از درخواست تاسیس شعب بانک خارجی در منطقه آزاد چابهار خبر داد.

عدم رعایت حریم رودخانه تیس چابهار خسارت سیلاب را بیشتر کرده است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: عدم رعایت حریم رودخانه تیس، تصرف غیرمجاز اراضی، ساخت و سازهای غیر مهندسی، خسارت سیلاب به واحدهای مسکونی و زیرساخت‌ها را در تیس بیشتر کرده است.

رشد ۴۰۰درصدی صادرات به خارج کشور از منطقه آزاد چابهار

سازمان منطقه آزاد چابهار به عنوان یک سازمان توسعه‌محور در تنها بندر اقیانوسی ایران، در نقشه راه خود، ایفای نقش در اقتصاد ملی را تعریف کرده و در چارچوب همین رویکرد، حرکت می‌کند.

مهمترین اقدامات اقتصادی و سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد ایران / 98؛ سال خوب مناطق آزاد

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به تدوین کتابی برای معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در مناطق آزاد گفت: مطالعات 310 فرصت سرمایه‌گذاری انجام شده و عملا به طرح تبدیل شده‌اند. سرمایه گذاران برخی از آن‌ها نیز انتخاب شده‌اند و به نظر می‌رسد در سه ماهه اول سال آینده، بیشتر این فرصت‌ها به سرمایه گذاران معرفی شوند و توسط سرمایه گذاران انتخاب و اجرا خواهند شد. 

اوضاع ۷۰ هزار حاشیه‌نشین چابهار در کرونا/ لزوم تامین الکل واحدهای تولیدی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار ضمن اعلام شناسایی نقاط پرخطر و کمک‌رسانی به حدود ۷۰ حاشیه‌نشین در منطقه چابهار، از نیاز الکل و پارچه ماسک واحدهای تولیدی برای تولید تجهیزات مورد نیاز مقابله با کرونا خبر داد و گفت: اگر مواد اولیه تامین شود به طور حتم می‌توان به غیر از چابهار بخشی از نیاز سایر حوزه‌ها را نیز تامین کرد.

صادرات ۳۱ میلیون تنی انواع کالا‌های غیر نفتی

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: تجارت فرآورده‌های نفتی در یازده ماهه امسال رشد چشمگیری داشته است.

مسیر بودجه‌ای مناطق آزاد تغییر می‌کند/ منابع بودجه‌ای جدید برای مناطق آزاد یک ضرورت است

مدیر برنامه‌ریزی و بودجه دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: امروز بحث منابع بودجه‌ای جدید برای مناطق آزاد یک ضرورت است که در دستور کار قرار گرفته است.

گوادر امکان رقابت با بندر چابهار را ندارد/ با الحاق بندر به منطقه آزاد، هزینه گمرکی و ترانزیتی حذف شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: بندر چابهار مشتری خاص خود را دارد و مسیر از طریق این بندر کوتاه‌تر است و اگر ظرفیت سازی مقرراتی ادامه داشته باشد و سهولت‌های نرم افزاری بیشتری را فراهم کنیم، امکان رقابت با بندر چابهار وجود ندارد چراکه شرایط به لحاظ بعد مسافت و امنیت از مسیر چابهار بسیار بهتر است و همسایگان هم تمایل بیشتری برای استفاده از این مسیر دارند.

چرا ماندگاری ویروس کرونا در چابهار بالاست؟

بسیاری از هموطنان با تصور اینکه اثر ویروس کرونا در مناطق گرم کاهش پیدا می‌کند از تعطیلات در نظر گرفته شده برای ماندگاری در منزل و جلوگیری از گسترش کرونا استفاده کرده و عازم چابهار شده‌اند در حالی که در مناطق با رطوبت بالا مانند بنادر چابهار و کنارک ماندگاری ویروس بیشتر و خطر شیوع آن دو چندان است.
1 - 10 of 1493

آخرین اخبار آرشیو