گفت و گو

بندر چابهار؛ فرصتی ویژه برای جهش تولید

طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار یکی از هشت پروژه مهم در راستای توسعه سواحل مکران و جهش تولید است که اتمام فاز نخست و آغاز عملیات فاز دوم آن و همچنین تامین تجهیزات استراتژیک این بندر در سال‌جاری می‌تواند جهشی بزرگ در صادرات، مبادلات کالا با کشورهای مختلف و تولید ملی باشد.

منطقه آزاد ماکو صاحب بزرگترین ظرفیت صادراتی در کشور است

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: با وجود ۲ پایانه مرزی، منطقه آزاد ماکو صاحب بزرگترین ظرفیت صادراتی در کشور است که باید از آن در راستای تدابیر دولت در حوزه تجارت خارجی بیش از پیش بهره برد.

گام بلند مناطق آزاد در مبارزه با قاچاق

مدیر ارتباطات و اطلاع رسانی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، قاچاق در مناطق آزاد را فرافکنی بر مبنای ناآگاهی دانست و اظهار کرد: بی اطلاعی از قانون و مقررات مناطق آزاد و ویژه موجب اظهار نظراتی می شود که نتیجه ای به جز آسیب رساندن به اعتماد سرمایه گذاران در پی ندارد.

افزایش پروازهای فرودگاه ماکو به ۶ سورتی در هفته

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: با آغاز پروازهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، پروازهای تهران به منطقه آزاد ماکو و برعکس به بیش از ۶ سورتی در هفته افزایش یافت.

سرمایه گذاری شرکت آلمانی در پتروشیمی مکران

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: یک شرکت آلمانی با پتروشیمی مکران قرارداد بسته و درحال سرمایه‌گذاری برای تامین تجهیزات در این پروژه است.

الزامات تاسیس مناطق آزاد جدید در ایران / ایجاد این مناطق به امتیاز سیاسی برای افراد تبدیل شده است

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین گفت: مناطق آزاد در جهان، برای این شکل گرفته‌اند که بتوانند قوانین را در جایی به صورت آزمایشی اجرا و ضعف و قدرت‌های آن را پیدا کنند و بعد از آن بتوانند آن را به کل اقتصاد کشورشان تعمیم دهند، لذا همین اتفاق نیز باید در مناطق آزاد ایران بیافتد و قوانین دست و پاگیر اصلاح شوند.

زنگ خطر انقراض کوسه ماهیان خلیج فارس به صدا درآمد

مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری نخستین سمینار آموزشی کوسه ماهیان خلیج فارس با هدف به صدا درآوردن زنگ خطر انقراض و جلوگیری از صید این نوع آبزیان خبر داد.

مزیت‌های اجرای پروژه پنجره واحد در مناطق آزاد کشور؛ از کاهش زمان ارائه خدمت تا شفافیت فرآیندها

دبیر کمیته فناوری اطلاعات و مدیر پروژه پنجره واحد دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد ویژه اقتصادی گفت: اجرای پروژه پنجره واحد در مناطق آزاد و اجرای فرآیندهای اقتصادی از طریق یک سامانه مشخص دارای مزیت های مختلفی چون کاهش زمان ارائه خدمت و شفافیت فرآیند آن است که امروز موفقیت بیشتر آن در گرو همکاری و تعامل بیشتر سازمان های همجوار است.

نیاز یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد ریالی برای افتتاح بزرگراه ورودی منطقه آزاد ماکو

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: یکی از مهمترین طرح‌های زیرساختی این منطقه، تبدیل مسیر ورودی این منطقه تا شهر ماکو به بزرگراه بوده که برای اجرای کامل این طرح، یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

صدور بیش از 60 میلیون دلار کالا از استان مرکزی

مدیرکل گمرکات استان مرکزی گفت: طی دو ماه نخست سال جاری بیش از 60 میلیون و 231 هزار دلار محصولات تولیدی استان مرکزی به کشورهای مختلف جهان صادر شده است.
31 - 40 of 1581

آخرین اخبار آرشیو