گفت و گو

توسعه ظرفیت های گردشگری مناطق آزاد در دوران پساکرونا در دستور کار

مدیر گردشگری و میراث فرهنگی مناطق آزاد کشور گفت: براساس میزان درآمد سال 98 خسارت کرونا به مناطق آزاد غیر از قشم 550 میلیارد تومان بود که از این میزان جزیره کیش آسیب 450 میلیاردی دید.

اهم فعالیت‌های مجتمع بندری کاسپین در سال 99 / توسعه زیرساخت‌های بندر کاسپین از اولویت‌های منطقه آزاد انزلی

معاون امور بندری سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: توسعه زیرساخت‌های بندر کاسپین از اولویت‌های سازمان منطقه آزاد انزلی است. در این راستا درخواست‌های متعدد سرمایه گذاری در زمینه‌های مختلفی همچون ساخت انبار‌های مسقف و مخازن مایعات در سال گذشته ارزیابی اولیه شده اند و در سال جاری احداث خواهند شد.

شکست تحریم‌ها در توقف پروژه‌های عمرانی مناطق آزاد

مدیر فنی، زیربنایی و محیط زیست دبیرخانه شورای ‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی معتقد است با وجود تحریم‌ها،‌ مشکلات اقتصادی و کاهش درآمدها که در مناطق آزاد هم مانند سایر مناطق کشور وجود دارد، در حوزه پروژه‌های عمرانی خللی وارد نشده و پروژه‌های مهمی در زمینه بنادر، فرودگاه‌ها، حمل‌ونقل و ... انجام شده است.

بندر چابهار؛ فرصتی ویژه برای جهش تولید

طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار یکی از هشت پروژه مهم در راستای توسعه سواحل مکران و جهش تولید است که اتمام فاز نخست و آغاز عملیات فاز دوم آن و همچنین تامین تجهیزات استراتژیک این بندر در سال‌جاری می‌تواند جهشی بزرگ در صادرات، مبادلات کالا با کشورهای مختلف و تولید ملی باشد.

منطقه آزاد ماکو صاحب بزرگترین ظرفیت صادراتی در کشور است

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: با وجود ۲ پایانه مرزی، منطقه آزاد ماکو صاحب بزرگترین ظرفیت صادراتی در کشور است که باید از آن در راستای تدابیر دولت در حوزه تجارت خارجی بیش از پیش بهره برد.

گام بلند مناطق آزاد در مبارزه با قاچاق

مدیر ارتباطات و اطلاع رسانی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، قاچاق در مناطق آزاد را فرافکنی بر مبنای ناآگاهی دانست و اظهار کرد: بی اطلاعی از قانون و مقررات مناطق آزاد و ویژه موجب اظهار نظراتی می شود که نتیجه ای به جز آسیب رساندن به اعتماد سرمایه گذاران در پی ندارد.

افزایش پروازهای فرودگاه ماکو به ۶ سورتی در هفته

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: با آغاز پروازهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، پروازهای تهران به منطقه آزاد ماکو و برعکس به بیش از ۶ سورتی در هفته افزایش یافت.

سرمایه گذاری شرکت آلمانی در پتروشیمی مکران

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: یک شرکت آلمانی با پتروشیمی مکران قرارداد بسته و درحال سرمایه‌گذاری برای تامین تجهیزات در این پروژه است.

الزامات تاسیس مناطق آزاد جدید در ایران / ایجاد این مناطق به امتیاز سیاسی برای افراد تبدیل شده است

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین گفت: مناطق آزاد در جهان، برای این شکل گرفته‌اند که بتوانند قوانین را در جایی به صورت آزمایشی اجرا و ضعف و قدرت‌های آن را پیدا کنند و بعد از آن بتوانند آن را به کل اقتصاد کشورشان تعمیم دهند، لذا همین اتفاق نیز باید در مناطق آزاد ایران بیافتد و قوانین دست و پاگیر اصلاح شوند.

زنگ خطر انقراض کوسه ماهیان خلیج فارس به صدا درآمد

مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری نخستین سمینار آموزشی کوسه ماهیان خلیج فارس با هدف به صدا درآوردن زنگ خطر انقراض و جلوگیری از صید این نوع آبزیان خبر داد.
21 - 30 of 1574

آخرین اخبار آرشیو