گفت و گو

برنامه‌های معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو در افق ۱۴۰۰

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: در راستای تحقق توسعه‌ همه جانبه و تحقق شعار جهش تولید، این سازمان در نظر دارد با تأمین اعتبار لازم و استفاده از مشارکت بخش غیردولتی، طرح‌ها و پروژه‌هایی همچون احداث دهکده لجستیک برای برقراری ارتباط تجاری بین المللی و تحرک در اقتصاد و تولید منطقه، ایجاد شهرک‌های تخصصی و مشترک کوچک و بزرگ با رویکرد جهش تولید و صادرات، به این شعار در منطقه جامه عمل بپوشاند.

تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد ماکو و فنی و حرفه ای اجرایی می شود

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو از اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری بین این سازمان و اداره کل فنی و حرفه ای آذربایجان غربی در راستاي ارتقاء مهارت آموزي و افزايش بهره وري نيروي انساني منطقه خبر داد.

حدود ۶۰ درصد از صادرات غیر نفتی مختص مناطق ویژه است

به گفته مدیر هماهنگی امور مناطق ویژه اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، حدود ۶۰ درصد از صادرات غیر نفتی کشور مختص مناطق ویژه اقتصادی است.

بازگشت ۱۶۰ واحد تعطیل و نیمه‌تعطیل چابهار ‌به مدار تولید

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: ۱۶۰ واحد تعطیل و نیمه تعطیل منطقه آزاد چابهار امسال به مدار تولید باز می‌گردند.

موانع و مشکلات اصناف در ماکو برطرف می شود

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: بطور منسجم و در قالب تیم های عملیاتی بدنبال حل مشکلات حدود 10 هزار صنف در منطقه آزاد ماکو هستیم.

جهش بانکرینگ سوخت، تجارتی پرسود در بندر شهید رجایی

بندر شهید رجایی که دوران تحریم و پساتحریمی را پشت سرگذاشته امروز با وجود زنگ‌ خطرکرونا در هرمزگان روزهای پرکاری را در فعالیت‌های تجاری و ترانزیتی از جمله در حوزه جهش صادرات و بازار بانکرینگ با کشورهای همسایه دارد.

مناطق ویژه اقتصادی فرصتی برای توسعه صنایع معدنی

مناطق ویژه اقتصادی نقش بسزایی در تحقق توسعه اقتصادی کشورها ایفا می‌کنند. این مناطق زمینه ورود و تسهیل در جذب سرمایه و فناوری‌ را به کشورهای مختلف فراهم می‌کنند.

قصد ترویج سفر به کیش را نداریم / جزئیات برگزاری جشنواره تابستانی کیش

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: ما قصد ترویج سفر به کیش را نداریم، اما در تلاش هستیم تا برای مسافرینی که به کیش آمده‌اند سفر با کیفیتی را طراحی کنیم که نمونه آن، جشنواره تابستانه به مدت دو ماه است.

خورشید گرفتگی ۹۸ درصدی در چابهار

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزادچابهار گفت: خورشید گرفتگی ۹۸ درصدی روز یکشنبه (یکم تیرماه) از حدود ساعت ۹ صبح در چابهار آغاز شد و ساعت ۱۰ و ۱۵ دقیقه به اوج رسید و در نهایت ساعت ۱۲ این رویداد جذاب نجومی پایان یافت.

بهره برداری از مسیر ریلی مجتمع بندری کاسپین و ایستگاه پیربازار رشت تا سال 1400

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از تسریع در فرآیند عملیات احداث مسیر راه آهن میان مجتمع بندری کاسپین و ایستگاه پیربازار رشت خبر داد و گفت: این پروژه تا سال ۱۴۰۰ مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
11 - 20 of 1581

آخرین اخبار آرشیو