گفت و گو

 اقدامات مدیریت جدید مناطق آزاد امیدوارکننده است

رویکرد کشورهای در حال توسعه به ایجاد مناطق آزاد، دستیابی به توسعه اقتصادی است. این کشورها برای تحقق توسعه، همواره با کمبودها و محدودیت هایی رو به رو هستند اما در عین حال، از برتری ها و امکاناتی نیز برخوردارند.

چابهار در اندیشه فصل برداشت

فراز و نشیب‌های توسعه چابهار در گفت‌وگو با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار

همکاری با یونیدو در پروژه تقویت زنجیره ارزش تن‌ماهیان به ارزش 3‌ میلیون دلار

چشم‌انداز شیلات و صنایع غذایی منطقه آزاد چابهار، تکمیل زنجیره ارزش صنعت شیلات و تلاش برای رسیدن به استانداردهای جهانی به‌منظور ورود به بازارهای بین‌المللی با تأکید بر راه‌اندازی تالار بورس تن‌‌ماهیان است.

12 مزرعه استخراج ارز دیجیتال در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فعال و یا در حال ساخت هستند

مدیر هماهنگی امور نهادهای مالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: 12 مرکز و مزرعه استخراج ارز دیجیتال در این محدوده‌ها مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند که می‌توانند با استفاده از مازاد برق تولید شده به استخراج رمز ارز بپردازند.

5 هزار میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار بسته شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: بیش ‌از پنج هزار میلیارد تومان در قالب حدود 450 طرح سرمایه‌گذاری طی سه سال اخیر در این منطقه قرارداد بسته شده است.

افتتاح 50 طرح در مناطق آزاد به ارزش 7 هزار میلیارد تومان تا پایان امسال

معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: 50 طرح با سرمایه‌گذاری هفت هزار و 150 میلیارد تومان در هفت منطقه آزاد تا پایان سال 99 به دست رییس‌جمهوری افتتاح می‌شود.

رشد 61 درصدی سرمایه‌گذاری داخلی در منطقه آزاد اروند

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار‌های سازمان منطقه آزاد اروند گفت: میزان سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند در 11 ماهه نخست سال 99 نسبت به مدت مشابه سال 98 به میزان 61 درصد رشد داشته است؛ بنابراین رشد 61 درصدی سرمایه‌گذاری در بخش داخلی نشان از بهبود زیرساخت‌ها و امکانات لازم داشته است. این سرمایه گذاری‌ها در بخش‌های صنعتی، تولیدی، گردشگری، خدماتی و بازرگانی بوده است.

چرخش تاریخی از تجارت به تولید

منطقه آزاد اقتصادی چابهار که روزگاری بر پایه کارکردهای تجاری و عموماً وارداتی شکل گرفت، طی دو دهه فعالیت نتوانست ظرفیت‌های و توانمندی‌هایش آنچنان که باید را عیان کند تا اینکه با یک چرخش تاریخی مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاران شد: چرخشی از تجارت به تولید.

اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد، تعارض قانونی دارد

مدیر هماهنگی نهاد‌های مالی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: تحمیل اخذ مالیات بر ارزش افزوده از فعالین اقتصادی، رغبت سرمایه گذاری را در مناطق آزاد کشورمان را کاهش و زمینه فرار سرمایه‌ها در مناطق ازاد که همگی در مجاورت مرزی کشور هستند را به سایر کشور‌های همسایه و رقیب که مشوق‌ها و معافیت‌های بیشتری به سرمایه گذاران اعطا می‌کنند فراهم می‌کند.

واکسیناسیون کرونا در سال 1400 به رونق صنعت گردشگری کمک می کند

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: امید می رود با افزایش سرعت واکسیناسیون در خارج و نیز موفقیت واکسن های تولید داخل، از این شرایط خارج شده و گردشگری کشور در ایران 1400 به شرایط عادی بازگردد.
41 - 50 of 1873

آخرین اخبار آرشیو