گفت و گو

آغاز گردشگری در مناطق آزاد از اول خرداد/ مناطق آزاد ایران به دنبال راه‌های جدید و خلاقانه برای جذب گردشگر

مدیر گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: پس از اعلام وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، علاوه بر کیش، سایر مناطق آزاد نیز از اول خرداد ماه در بخش گردشگری شروع به فعالیت خواهند کرد. از میان مناطق آزاد چابهار و اروند به علت بالا رفتن ناگهانی آمار مبتلایان به کرونا، کمی حساس‌تر هستند و با احتیاط‌تر فعالیت‌ها در آن انجام خواهد شد.

قدردانی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از هماهنگی سپاه و ارتش در مقابله با شیوع ویروس کرونا

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با قدردانی از هماهنگی سپاه و ارتش در مقابله با شیوع کروناویروس، گفت:در چابهار فقط ۲ مورد مثبت ویروس کرونا گزارش شد که آنها هم درمان شدند.

چابهار، استراتژیک ترین بندر ایران است

یکی از موضوعات اصلی در همکاری‌های دوجانبه ایران و عمان، بندر چابهار است. منطقه‌ای استراتژیک که فاصله کمی با مسقط، پایتخت عمان دارد و با توجه به پارامترهای اقتصادی می‌تواند بیش‌ازپیش، روابط دو طرف را تقویت کند. به‌صورت اختصاصی منطقه آزاد چابهار در ایران و منطقه آزاد صُحار در عمان این پتانسیل را دارند که در بسیاری از زمینه‌های ترانزیتی و تجاری با یکدیگر همکاری داشته باشند.

کیفیت ساخت مسکن در مناطق آزاد افزایش می‌یابد

مدیر فنی و زیربنایی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: ارتقاء کیفیت ساخت و توجه ویژه به مسکن و بنای مترقی برای شهروندان مناطق آزاد از فعالیت‌های مهم مدیریت فنی و زیربنایی مناطق آزاد است.

نباید اجازه دهیم که چابهار محل رقابت هند و چین شود

چابهار یکی از شریان‌های اصلی کریدور جنوبی تجارت جهانی محسوب می‌شود و به علت موقعیت استراتژیک خود و دستیابی به آب‌های آزاد بین‌المللی، جایگاه ویژه‌ای در مبادلات بین ایران و سایر نقاط منطقه دارد. بدون تردید، اتصال خط آهن سراسری به چابهار از سمت زاهدان که در دولت یازدهم آغاز شد و هم‌اکنون پیشرفت خوبی داشته، موقعیت چابهار و بندر چابهار را بیش‌ازپیش ویژه‌تر و جذاب‌تر خواهد کرد.

برنامه‌های منطقه آزاد ارس برای تحقق شعار جهش تولید/ توجه همزمان به توسعه سرمایه‌گذاری، صادرات و تولیدات

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: این سازمان با رویکرد‌هایی همچون تسهیل و اصلاح فرآیند‌های سازمان و با هدف کاهش بروکراسی‌های زاید اداری و افزایش بهره وری، در اولویت قرار دادن تکمیل زیرساخت‌های سایت‌های تولیدی، تکمیل حلقه‌های زیست بوم دانش بنیان، رفع موانع تولید و استفاده از ظرفیت‌های بازار اوراسیا در تلاش است تا به جهش تولید در منطقه تحقق بخشد.

منطقه آزاد واردکننده را به تولیدکننده تبدیل کرده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: منطقه آزاد فرصتی را فراهم کرده است که واردکننده به تولیدکننده تبدیل شود.

حذف رانت‌ها و امضا‌های طلایی احتمالی در مناطق آزاد با اجرای پروژه پنجره واحد / واگذاری شرکت‌های مناطق آزاد در بورس

معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: یکی از مهمترین اهدافی که برای اجرا در دبیرخانه هدف‌گذاری شده است، دستیابی به دولت الکترونیک و اجرای کامل پروژه پنجره واحد است. به این معنی که امضا‌های طلایی اطلاعات نامتقارن و بروکراسی اداری را با این پروژه حذف خواهیم کرد. مدیریت بهینه هزینه‌ها دیگر فعالیتی است که در سال پیش‌رو مدنظر قرار خواهد گرفت.

همه اقدامات منطقه آزاد ارس در عصر پساکرونا / ارس را به هاب تولید و صادرات محصولات دانش بنیان تبدیل می‌کنیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: بر مبنای منطق ایجاد زیست بوم اقتصاد دانش بنیان در تلاش هستیم ارس را به هاب تولید و صادرات محصولات دانش بنیان تبدیل کنیم و به همین خاطر ضمن تقویت منابع مالی صندوق پژوهش و فناوری به عنوان اولین صندوق حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در میان مناطق آزاد ایران، جذب شتابدهنده‌های تخصصی، توسعه تحقیقات و نوآوری و مباحث کارافرینی دانش پایه را در اولویت قرار داده‌ایم.
41 - 50 of 1574

آخرین اخبار آرشیو