منطقه آزاد انزلی می‌تواند محور تجارت آزاد ایران با اوراسیا باشد
سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه این منطقه می‌تواند محور اقتصادی تجارت آزاد ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا باشد، گفت: دلیل ایجاد و شکل‌گیری این منطقه ارتباط با روسیه بود وامروز از این طریق می‌توانیم اتصال بین کشورهای حوزه خزر و حوزه خلیج فارس را برقرار کنیم.
جانمایی پل شهدای اروند کارشناسی شده و بر اساس مطالعات گسترده صورت گرفته است
مدیر فنی و مهندسی سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص جانمایی پل شهدای اروند، توضیح داد: احداث پل شهدای اروند بر اساس مطالعه، مصاحبه و پایش‌های میدانی گسترده و هماهنگی با مسئولان شهرستان خرمشهر صورت پذیرفته است.
قزاقستان؛ یکی از کشورهای هدف تجاری ایران برای ایجاد منطقه آزاد یا ویژه اقتصادی مشترک
رئیس اتاق مشترک ایران و قزاقستان گفت: موافقت نامه تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اورسیا و عضویت قزاقستان در این اتحادیه در کنار پتانسیل و ظرفیت های فراوان این کشور برای حضور تجار ایرانی، قزاقستان را به یکی از کشورهای هدف تجاری ایران برای ایجاد منطقه آزاد یا ویژه اقتصادی مشترک تبدیل کرده است.
جزئیات برنامه جذب سرمایه 20 میلیارد یورویی در مناطق آزاد تا پایان سال
مشاور و قائم‌مقام دبیر در ستاد جهش سرمایه‌گذاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از برنامه‌ریزی برای فراهم کردن تسهیلات و شرایط ویژه برای حضور حداکثری سرمایه گذاران در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خبر داد و گفت: تا پایان سال 1402 زمینه مناسب را برای حدود 20 میلیارد یورو سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد ایجاد می‌کنیم.
نقش ویژه منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در هدف‌گذاری تولید یک میلیون تن مس کاتد
 مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: این منطقه در زمینی به وسعت 2 هزار هکتار در 20 کیلومتری جنوب‌غربی شهر رفسنجان با مسئولیت شرکت گروه صنعتی زرینه‌مس وابسته به صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران ایجاد شده و فعالیت خود را آغاز کرده است.
ارتباط و تعامل مثبت با رسانه ها موجب افزایش بهره وری و توسعه هر سازمان می شود
سرپرست معاونت توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش در نشست خود با اصحاب رسانه کیش، ارتباطات و تعاملات را موجب بهره وری، پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر برشمرد.
تراز تجاری منطقه آزاد ماکو از سال 1398 همواره مثبت بوده است
مدیر بازرگانی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: در این منطقه نزدیک به 230 میلیون دلار صادرات کالا و خدمات داشتیم که در مقابل حدود 100 میلیون دلار واردات کالاهای سرمایه ای از جمله ماشین آلات، مواد اولیه و تجهیزات برای امور تولیدی وارد شده است.
معرفی 370 پروژه سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد به ارزش 5 میلیارد یورو / فرآیند صدور مجوزات فعالیت اقتصادی در منطقه تسهیل می‌شود
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری_صنعتی و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه مهمترین اهداف حضور در نمایشگاه ایران اکسپو 2023 ارائه فرصت‌های صادراتی و جذب سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد است، گفت: در دومین روز برگزاری نمایشگاه بیش از 370 پروژه و فرصت سرمایه گذاری به ارزش 5 میلیارد یورو به صورت رسمی معرفی خواهد شد. 
عبدالملکی: پیگیری برای ایجاد منطقه آزاد مشترک سه جانبه با عراق و سوریه 
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: با سفر رئیس جمهور به کشور سوریه، ایجاد منطقه آزاد مشترک سه جانبه با عراق و سوریه وارد مرحله فنی و اجرایی شد.
49 - 60 of 2174