جستجو به دنبال کلید واژه «بندر کاسپین» - تعداد یافته ها 7 مورد

راهبرد‌های زیست محیطی منطقه آزاد انزلی در افق 1404

مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: تبیین برنامه‌های مدیریت بهینه پسماند روستایی در روستا‌های اطراف تالاب در دستور کار است که با آموزش اصلاح الگوی مصرف، آموزش تفکیک زباله از مبدا، بازیافت پسماند‌های قابل بازیافت و آموزش تولید کمپوست در منازل به منظور کاهش زباله‌تر خانگی، قصد داریم فرآیند دفع زباله از روستا‌های منطقه به ویژه روستا‌های حاشیه تالاب (طالب‌آباد و حسن‌رود) را بهبود ببخشیم.

اهمیت بنادر انزلی و کاسپین در روزهای تحریمی برای تامین کالاهای اساسی

بنادر کاسپین و انزلی در منطقه آزاد انزلی در روز‌های سخت تحریم و مشکلات کرونایی پس از آن، یکی از شاهراه‌های اصلی ورود کالاهای اساسی نظیر گندم، ذرت، روغن خوراکی و... بوده است و بیشترین تردد و ترافیک کشتی‌های حامل مواد اولیه و کالا‌های اساسی در این بنادر مشاهده شده است.

تسریع در تکمیل و بهره برداری از پروژه های ترانزیتی و لجستیکی انزلی اقدامی در جهت منافع ملی است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای بازدیدهای میدانی و نظارت مستمر از پروژه های عمرانی و سرمایه گذاری سطح منطقه، با همراهی تعدادی از مدیران سازمان از طرح های زیرساختی در حال ساخت حوزه بندری سازمان که در بهمن ماه سال جاری توسط رییس جمهور مورد بهره برداری قرار می گیرند، بازدید به عمل آورد و بر لزوم تسریع در تکمیل این طرح ها تأکید کرد.

گسترش ظرفیت های حمل و نقلی و تجارت همچنان دستور کار دولت است

وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه تجارت و ترانزیت یکی از ضرورت های شکوفایی اقتصادی کشور است از این رو در دولت تدبیر و امید گسترش ظرفیت راه های ترانزیتی و توسعه شبکه ریلی به صورت ویژه در دستور کار بوده و تا آخرین روز کاری دولت هم این روند تداوم دارد.

بازرگانان از تعرفه های ترجیحی اوراسیا بهره ببرند

استاندار گیلان گفت: بازرگانان ایرانی از ظرفیتهای استان برای صادرات محصولات و کالاهای داخلی با برخورداری از تعرفه های ترجیحی استفاده نمایند.

افزایش 46 درصدی صادرات از بنادر منطقه آزاد انزلی

مدیرتوسعه تجارت سازمان منطقه آزاد انزلی از افزایش 46 درصدی صادرات از طریق بنادر منطقه خبر داد.

افزایش208 درصدی مبادلات تجاری در بندرکاسپین در 5 ماهه امسال

معاون امور بندری سازمان منطقه آزادانزلی با اعلام پهلوگیری 220 مین کشتی در بندرکاسپین از آغاز فعالیت این بندر تاکنون، اظهار کرد: در 5 ماهه نخست امسال 83 کشتی 234 هزارتن کالا در بندرکاسپین تخلیه و بارگیری کردند و آمارها بیانگر افزایش219درصدی تعداد كشتی های تخلیه و بارگیری شده در مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی در مدت ذکر شده است.

آخرین اخبار آرشیو