جستجو به دنبال کلید واژه «بندر چابهار» - تعداد یافته ها 5 مورد

استقبال کشورهای خارجی برای حضور در چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: با استفاده از پتانسیل خدادادی و موقعیت ژئوپولوتیک چابهار، این بندر می‌تواند به پایگاهی برای تبادلات ترانزیتی در کریدور تجاری شمال به جنوب تبدیل شده و نقطه اتصالی برای تجارت آسیای میانه و مرکزی باشد.

ایران و هند احتمالا تا ماه سپتامبر بر سر توسعه بندر چابهار توافق کنند

روزنامه «مینت» هند با استناد به منابع مطلع گزارش داده است که ایران و هند بر سر توسعه بیشتر بندر چابهار در حال مذاکره هستند و احتمالا تا ماه سپتامبر، آغاز پاییز، توافق جدیدی امضا کنند. تصویب این بند از قرارداد پیشتر به خاطر مخالفت ایران با ارجاع پرونده مناقشات احتمالی به دادگاه‌های بین‌المللی به تاخیر انداخته شده بود. اما منابع روزنامه «مینت» گفته‌اند که ایران اخیرا توافق کرده است مناقشات احتمالی به دادگاه‌هایی در سنگاپور یا امارات ارجاع شود. همچنین ایران خواهان تضمین هند برای حداقل ترافیک شده و دهلی‌نو این تضمین را داده است تا ایران مطمئن شود که کشتی‌های زیادی به بندر چابهار خواهند آمد.

پوتین: از کریدور شمال ـ جنوب برای تحویل کالا به آفریقا بهره می‌گیریم

رئیس‌جمهوری روسیه از کشورهای غربی به خاطر آنچه به بن بست کشاندن توافق غلات خواند،‌ انتقاد کرد و گفت: این کشور مصمم است از کریدور شمال ـ جنوب برای تحویل کالا به آفریقا بهره گیرد.

صفر تا صد راه آهن چابهار به سرخس را بشناسید

پروژه راه‌آهن چابهار ـ زاهدان ـ سرخس، بخشی از کریدور ریلی شمال ـ جنوب در شرق کشور است که در امتداد جاده چابهار به زاهدان قرار گرفته است.

اهمیت اتصال خط ریلی چابهار ـ سرخس به سواحل مکران

با تاسیس ابربندر در منطقه مکران قطب حمل‌ونقل دریایی کشور شکل می‌گیرد که اهمیت لجستیکی و ترانزیتی جنوب کشور را در کریدور شمال ـ جنوب و اتصال سریع و اقتصادی به آسیای مرکزی را بیش از پیش نمایان می‌کند.

آخرین اخبار آرشیو