جستجو به دنبال کلید واژه «بندر چابهار» - تعداد یافته ها 40 مورد

بندر چابهار متاثر از تحریم‌های آمریکا نخواهد بود

روزنامه «ایندیا اکسپرس» چاپ هند روز یکشنبه پیش از سفر مقامات آمریکا به دهلی نو نوشت: واشنگتن به هند اعلام کرده که توسعه بندر چابهار متاثر از تحریم‌های ایران نخواهد بود.

تخفیف ۴۰ درصدی دولت هند برای انتقال بار به بندر چابهار

وزارت کشتیرانی هند اعلام کرد که تخفیف ۴۰ درصدی برای حمل بار میان این کشور و بندر چابهار ایران را به مدت یک سال دیگر تمدید کرده است.

تلاش هندی ها برای عقب نماندن از چین در روابط با ایران

در سایه گرم شدن روابط اقتصادی چین با ایران حالا هندی‌ها تلاش می‌کنند تا آنجا که می‌توانند جایگاه خود به ویژه در توسعه بندر چابهار را حفظ کنند.

رشد 330 درصدی واردات کالاهای اساسی از طریق تنها بندر اقیانوسی ایران

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با وجود اینکه کرونا اغلب فعالیت های اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده اما از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 10هزار تن کالا در بندر چابهار تخلیه شده است.

چابهار باید به پایتخت اقتصاد دریا محور کشور تبدیل شود

مشاور عالی و اقتصادی فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: چابهار با توجه به موقعیت مناسب و خارج از آبهای حوزه خلیج فارس و تنگه هرمز و متصل به آبهای آزاد اقیانوس هند باید به پایتخت دریامحور کشور تبدیل شود.

ورود دو کشتی هندی و اماراتی به چابهار

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود و عملیات تخلیه و بارگیری دو کشتی ترانزیتی طی سه روز در بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.

آیا هند جایگاه ایران به عنوان شریکی استراتژیک را درک کرده است؟

هرچند موقعیت منطقه‌ای ایران به عنوان دروازه ورود هند به آسیای مرکزی و حتی کوتاه ترین و کم هزینه‌ترین راه دسترسی به روسیه و اروپای شرقی از اهمیتی استراتژیک برخوردار است، اما طبق آخرین آمارهای موجود حجم مبادلات تجاری دو کشور تناسبی با این موقعیت و جایگاه ندارد.

چابهار؛ نقطه اتصال کریدور شرق ایران به آبهای آزاد

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: چابهار بزرگترین بندر تجاری ایران در خارج از تنگه هرمز، نقطه اتصال کریدور شرق ایران به آبهای آزاد و نزدیک‌ترین بندر به بازارهای آسیای میانه و افغانستان مهمترین مزیت‌ها برای سرمایه‌گذاری را دارد.

رشد 97 درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی در بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: رشد ۹۷ درصدی میزان تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بندر چابهار نشان از قرار گرفتن این بندر در مسیر توسعه است.

ورود 160 میلیون یورو تجهیزات استراتژیک به بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دیپلماسی حمل و نقل را در بندر چابهار محقق کردیم و تبادل کالایی با 22 کشور انجام می‌شود، گفت: تا نیمه اول سال 1400 بیش از 160 میلیون یورو تجهیزات استراتژیک وارد بندر شهید بهشتی چابهار می‌شود.

آخرین اخبار آرشیو