جستجو به دنبال کلید واژه «بندر چابهار» - تعداد یافته ها 38 مورد

تجهیزات هندی تخلیه و بارگیری به بندر چابهار رسید

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود اولین محموله تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری بندر چابهار در راستای فعال سازی قرارداد تجهیز و بهره برداری از بندر شهید بهشتی چابهار فی‌مابین سازمان بنادر و دریانوردی و طرف هندی به بندر چابهار خبر داد‌.

جابجایی 930 هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار به سایر نقاط کشور

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان گفت: 930 هزار تن کالای اساسی در قالب 35 هزار سفر باری در 9 ماهه سال جاری از بندر اقیانوسی چابهار به سایر نقاط کشور حمل و جابه‌جا شد.

چگونگی توسعه محسوس چابهار، از سال گذشته تا الان

در استراتژیک چابهار که به دلیل قرار گرفتن در ساحل دریای عمان نزدیکترین کریدور تجارت و بازرگانی کشور در ساحل اقیانوس هند است، به دلیل نزدیکی با کشورهای تولید کننده کالادر جنوب شرق آسیا از مزیت ویژه ای در حمل و نقل دریایی برخوردار است.

روند پیشرفت پروژه های اجرایی بندر چابهار مطلوب است

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی در بازدید از بندر چابهار روند پیشرفت پروژه های در دست اجرا را در این بندر مطلوب ارزیابی کرد.

بررسی پروژه‌های توسعه سواحل مکران با سفر معاون اول رئیس‌جمهور به چابهار

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در سفر «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور که با همراهی «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی و «مرتضی بانک» مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی انجام می شود، پروژه‌های توسعه سواحل مکران مورد بررسی قرار می گیرد.

ورود اولین محموله تجهیزات بندر چابهار تا کمتر از دو هفته دیگر

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود اولین محموله تجهیزات بندر چابهار تا کمتر از دو هفته دیگر خبر داد و گفت: تا چند روز آینده قرارداد 10 ساله با اپراتور هندی فعال می شود.

تحقق منافع استراتژیک هند در آسیای مرکزی از کانال ایران

مریم خالقی نژاد در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: سال هاست که هند دریافته تنها با سیاست امریکا محوری نمی تواند به منافع خود بخصوص اتصال به اسیای مرکزی دست بیابد و به همین دلیل تمرکز بیشتری بر چشم انداز مشارکت راهبردی با این منطقه به خصوص ایران را در دستور کار خود قرار داده چرا که راه های ترانزیتی از شمال و جنوب دسترسی هند را به آسیای مرکزی بسیار هموار می کند که هم از نظر زمانی و هم مکانی بسیار به صرفه است.

عزم سازمان بنادر برای رفع مشکلات و موانع شرکت های کشتیرانی در بندر چابهار

مدیرکل ترانزیت، لجستیک و توافقنامه های بین المللی سازمان بنادر و‌دریانوردی گفت: این سازمان تلاش خواهد کرد تا چالش های که شرکت های کشتیرانی برای فعالیت در بندر چابهار دارند، را حل کند.

واردات ۲۵ درصد از نهاده‌های دامی کشور از طریق بندر چابهار

معاون وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از بندر شهید بهشتی چابهار با بیان اینکه در این بندر اتفاقات خوبی را شاهد هستیم، اظهار داشت: به واسطه ایجاد تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری و با توجه به بازسازی انبارهای نگهداری کالا در منطقه، ظرفیت خوبی در این بندر استراتژیک ایجاد شده که نویدبخش توسعه است.

ازبکستان و هند به دنبال توسعه منطقه گرایی از طریق بندر چابهار

کشورهای ازبکستان و هند به دنبال استفاده از بندر چابهار برای توسعه تجارت دوجانبه خود هستند. نیاز هند به استفاده از خاک ایران برای ورود به کشورهای آسیای میانه و همچنین نیاز این کشورها برای دسترسی به دریای آزاد، می‌تواند زمینه‌ساز تقویت منطقه‌گرایی به محوریت ایران باشد. همچنین تعامل هوشمندانه در این زمینه می‌تواند روند تبدیل ایران به عضو دائم در سازمان همکاری شانگهای و سایر سازمان‌های منطقه‌ای را سرعت ببخشد.

آخرین اخبار آرشیو