جستجو به دنبال کلید واژه «بندر چابهار» - تعداد یافته ها 28 مورد

ارسال نخستین محموله ترانزیتی از بندرچابهار به هند

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: برای نخستین بار یک محموله ترانزیتی از بندر شهیدبهشتی چابهار در راستای توافق سه جانبه هند، افغانستان و ایران به هندوستان ارسال شد.

ورود ۱۴ کشتی اختصاصی ویژه کالاهای اساسی افغانستان به بندرچابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۴ کشتی اختصاصی در ۲ سال اخیر برای حمل کالای اساسی افغانستان به بندرشهیدبهشتی چابهار وارد شده که تنها پنج کشتی حامل گندم اهدایی دولت هندوستان به این کشور امسال وارد این بندر شده است.

اهمیت راهبردی چابهار در توسعه روابط ایران، هند و افغانستان

بندر چابهار به دلیل موقعیت استراتژیک خود می‌تواند نقش مهمی در توسعه مناسبات سیاسی ـ اقتصادی کشورمان با شبه‌قاره و آسیای مرکزی ایفا کند.

همه آنچه باید درباره مزایا و قابلیت‌های بندر چابهار بدانید

بندر چابهار در بخش شمالی دریای عمان به دلیل بهره مندی از موقعیت استراتژیک جهت ترانشیپ و ترانزیت کالا‌های بنادر حوزه خلیج فارس و افغانستان و آسیای میانه می‌تواند نقش ویژه‌ای ایفا کند.

توسعه بندر چابهار، ابر اولويت مقابله با تحريم آمريكايي

تصويب طرح توسعه بندر چابهار نيز از ديگر مصوبات قانوني مجلس بود كه با تحقق آن در عمل منطقه آزاد چابهار رويكردي متناسب با واقعيت هاي نقش پذيري منطقه آزاد معطوف به جذب بازارهاي هدف منطقه اي و بين المللي پيدا خواهد كرد.

بندر چابهار برای هندی‌ها ارزش استراتژیک دارد

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و هند ضرورت تکمیل زیرساخت‌های کریدور شمال به جنوب را مورد تأکید قرار داد و گفت: بندر چابهار برای هندی‌ها ارزش استراتژیک بالایی دارد.

تصویب کاهش ۲۵ درصدی سود بازرگانی کالا‌های وارده از طریق بندر شهید بهشتی

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با پیگیری موثر سازمان بنادر و دریانوردی، مجموعه‌های استانی و حمایت دولت، کاهش ۲۵ درصدی سود بازرگانی به کالا‌های وارده از طریق بندر شهید بهشتی چابهار مصوب شد.

بندر چابهار؛ فرصتی ویژه برای جهش تولید

طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار یکی از هشت پروژه مهم در راستای توسعه سواحل مکران و جهش تولید است که اتمام فاز نخست و آغاز عملیات فاز دوم آن و همچنین تامین تجهیزات استراتژیک این بندر در سال‌جاری می‌تواند جهشی بزرگ در صادرات، مبادلات کالا با کشورهای مختلف و تولید ملی باشد.

توسعه سواحل مکران با تفاهمنامه منطقه آزاد چابهار و سازمان بنادر

معاون وزیر راه با تأکید بر این‌که تفاهم نامه با منطقه آزاد چابهار در راستای توسعه سواحل مکران خواهد بود، گفت: این تفاهم باعث تسریع در ارائه خدمات حمل‌ونقل بندری و دریایی و اجتناب از تداخل و موازی کاری می‌شود.

کسب رتبه نخست بندر چابهار در عملکرد بودجه سرمایه‌ای بنادر کشور

معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بندر اقیانوسی چابهار با موقعیت راهبردی و متصل به آب‌های آزاد با اجرای پروژه‌های متعدد ملی و تجهیزاتی رتبه نخست در عملکرد بودجه سرمایه‌ای بنادر کشور را کسب کرد.

آخرین اخبار آرشیو