جستجو به دنبال کلید واژه «عبدالرحیم کردی» - تعداد یافته ها 21 مورد

راه‌اندازی فرودگاه چابهار توسعه اقتصادی منطقه را به همراه دارد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، گفت: راه اندازی فرودگاه چابهار توسعه و پیشرفت اقتصادی منطقه را در همه زمینه ها به همراه دارد.

راه‌اندازی فرودگاه چابهار توسعه اقتصادی منطقه را به همراه دارد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، گفت: راه اندازی فرودگاه چابهار توسعه و پیشرفت اقتصادی منطقه را در همه زمینه ها به همراه دارد.

چابهار سنگاپور خاورمیانه می‌شود؟

در سند جامع لجستیک کشور چابهار به‌عنوان یک نقطه حساس تعریف و عنوان شهر لجستیکی بر آن اطلاق شده است اما تبدیل شدن به شهر لجستیکی مستلزم زیرساخت‌هایی توسعه‌یافته است.

سواحل مکران پایتخت دریایی ایران نیازمند آماده سازی زیرساخت هاست

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: سند توسعه سواحل مکران امید آفرین است زیرا برون‌زایی و درون‌زایی توسعه در بخش های مختلف را مورد توجه قرار داده است، این منطقه خیلی می تواند برای کشور سودمند باشد.

چشم‌انداز چابهار خبر از تحولي عظيم در نقشه تجارت جهان مي‌‌دهد

گسترش‌دهندة سیطرة آدمیان بر دشت‌های وسیع و افق‌های دوردست، داشتن رویاهای بزرگ است. پیشرفت ملت‌ها به‌سوی چشم‌اندازهای وسیع نیز محملی بزرگ می‌طلبد: برنامه‌ای به وضوح همان چشم‌انداز

چهره چابهار 1400

در سال‌های اخیر اهدافی را که برای مناطق آزاد تعریف شده بود چه در حوزه تولید چه در حوزه صادرات همه را توانستیم محقق کنیم، اما در چابهار رویکرد ما تغییر استراتژی از تجارت به تولید در ابتدای دولت بوده است. در همین راستا بسترها و زیرساخت‌های موردنیاز تولید را چه در حوزه سخت‌افزار و چه در بسترهای نرم‌افزاری و فضای کسب‌وکار فرآیندها را کاملاً موردبازنگری قراردادیم، روندها را کوتاه کردیم، سامانه‌ها و سیستم‌هایی را که هم به شفافیت و هم به‌سرعت دادن به کارها کمک می‌کرد، استقرار دادیم.

آيا كم‌اثر‌كردن تحريم‌ها از مسير چابهار محقق مي‌شود؟

تحريم، همه‌اش قانون نوشته‌شده و متقن نيست؛ عرف نانوشته‌اي هم دارد و هر زمان پاي منفعت و خسارت كشورهاي ثالث در ميان باشد، همان كشورها راهي براي گريز از تحريم يافته و به گونه‌ و شيوه‌اي مراودات اقتصادي را از سر مي‌گيرند. اين عرف نانوشته همان است كه تحريم‌ها را كم‌اثر مي‌كند. ظرفيت‌ و توانمندي‌هاي چابهار شايد همان نسخه و عرف نانوشته كم‌اثر‌كردن تحريم‌ها باشد و مصداقش نیز همان توافق‌نامه چابهار با هند و افغانستان.

از حضور سرمایه‌گذاران پاکستانی در چابهار استقبال می‌کنیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در دیدار با محمد رفیع سرکنسول پاکستان در زاهدان با اشاره به اینکه از حضور سرمایه‌گذاران پاکستانی در چابهار استقبال می‌کنیم، گفت: بخشی از اراضی در ریمدان به‌عنوان منطقه آزاد مصوب شده است که کلیه قوانین منطقه آزاد چابهار در آنجا نیز قابل‌اجرا است و کلیه مشوق‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای دو طرف در مرز ریمدان فراهم است.

افتتاح ۱۱۷ میلیارد تومان پروژه در منطقه آزاد چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: همزمان با هفته دولت ۱۵ پروژه با ۱۱۷ میلیارد تومان اعتبار در سطح این منطقه افتتاح و زمینه اشتغال ۳۷۱ نفر فراهم شد.

طلسم دوقطبی بودن منطقه آزاد و شهر چابهار شکسته می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در نخستین نشست هیئت تطبیق مصوبات شورای اسلامی منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه به دنبال تغییراتی در محدوده مصوب منطقه گستره خدمات‌رسانی سازمان افزایش پیدا می‌کند، گفت: ما به دنبال این هستیم تا طلسم دوقطبی بودن منطقه آزاد و شهر چابهار را بشکنیم.

آخرین اخبار آرشیو