دوشنبه 29 بهمن 1397

بازدید هیات تجاری تات وان ترکیه از منطقه آزاد ماکو

هیات تجاری تات وان ترکیه از منطقه آزاد ماکو بازدید کردند. 

به گزارش فرینا، جواد اسماعیل زاده، معاون فرهنگی، گردشگری و اجتماعی سازمان منطقه آزاد ماکو در جلسه مشترک هیات تجاری تات وان ترکیه که با حضور مدیران فرهنگی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکوبرگزارشد، گفت: با وجود هفت منطقه آزاد در کل کشور، منطقه آزاد ماکو به عنوان جوانترین منطقه آزاد کشور و همجوار با کشورهای ترکیه و آذربایجان می تواند نقش اساسی در تجارت و تبادل اقتصادی بین این کشورها باشد.

وی وجود ظرفیتهای سرمایه گذاری در این منطقه را بسیار بالا عنوان کرد و افزود: کشاورزی، شیلات ، گردشگری، معادن و ترانزیت را از جمله این ظرفیتها است.

اسماعیل زاده وجود بزرگترین مرز زمینی کشور را از دیگر ظرفیتهای  های تجارت در این منطقه ذکر کرد و تصریح نمود: روزانه نزدیک 700دستگاه کامیون از این مرز مابین ایران و ترکیه تردد می کنند.

وی همچنین به اقدامات سازمان در طول سه سال گذشته اشاره کرد و افزود: عمده ترین کارهای سازمان آماده سازی زیر ساختها برای سرمایه گذاری، سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

وی مهمترین و عمده ترین کارهای زیر ساختی را احداث فرودگاه، تعریض جاده های اصلی منطقه در نقاط مختلف منطقه از ماکو، شوط و پلدشت، ساخت پایانه صادراتی، احداث پارک امام خمینی(ره) و نمایشگاه بین المللی ذکر کرد.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو حضور سرمایه گذاران کشور ترکیه را در این منطقه بسیار مغتنم بر شمرد و خاطر نشان ساخت: امیدواریم با بازدید از این منطقه زمینه سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران از جمله کشور ترکیه در این منطقه فراهم شود.

بلال داغ داغان، رئیس اتاق صنایع و بازرگانی وان ترکیه نیز در این جلسه ضمن تقدیر از استقبال گرم مسئولان منطقه آزاد ماکو از این هیات گفت: وجود منطقه بکر در این نقطه مرزی و هم مرز بودن با کشور ترکیه از ظرفیتهای سرمایه گذاری به شمار می رود.

وی با اشاره به اشتراکات فرهنگی و اجتماعی ساکنان دو سوی مرز در این منطقه اظهار امیدواری کرد: وجود ظرفیتهای مناسب و همچنین مزایای خوب سرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو می تواند باعث رشد سرمایه گذاری در زمینه تجارت و اقتصاد و صنعت پوشاک و گردشگری باشد.

در پایان این جلسه مشترک این هیات از پایانه صادراتی، پارک امام خمینی (ره) و نمایشگاه بین المللی منطقه آزاد ماکو نیز بازدید کردند.
برچسب ها : منطقه آزاد ماکو
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو